Kruhy v obilí se letos objevovaly rekordně dlouho. A i v kukřici
Pohled na East Field. Behem následujících dnu a týdnu se zde objevily ješte další tri obrazce v obilí Libor Eermák
To co se dělo na anglických obilných lánech v okolí Alton Barnes, Alton Priors a Honeystreet na konci srpna, to se hned tak nevidí. V pořadí devátý agrosymbol, který se letos vyskytl v okruhu cca jednoho kilometru od tohoto „wiltshirského trojvesničí“ se objevil 23.srpna, a to v těsném sousedství červencového obrazce ü Honeystreet. Jedná se o tři propletené kruhy v prstenci. Kdo se chce na obrazec podívat, jeho stránka je www.cropcircleconnector.com/2008/honeystreet4/honeystreet2008d.html . Hned o den později se objevil další složitý obrazec na nedalekém poli East Field. Zobrazuje jakousi krychličku obklopenou několika srpky měsíce. www.cropcircleconnector.com/2008/eastfield3/Eastfield2008c.html . Agrosymbol se nalézal přímo pod Knap Hill, kde je významné neolitické hradiště.
Tajuplní autoři cropcircles navštívili East Field i následující noc. Dne 25. srpna 2008 se zde objevil letošní celkově jedenáctý altonbarneský obrazec. A tak se tímto v okolí této vesničky letos objevilo více agrosymbolů než v celé naší republice. Agrosymbol to byl velice zajímavý. Jednalo se totiž o sedmicípou hvězdu doplněnou ještě o paprsky ve tvaru piktogramu Julia set. Není bez zajímavosti, že sedmicípý piktogram je velice obtížný na nakreslení a nemluvě ještě o jeho vyšlapání v noci do pole. Pro názornost uvedu i jeho stránky: www.cropcircleconnector.com/2008/eastfield4/eastfield2008d.html
V posledních letech však není moc běžné, že by se obrazce objevovaly i v září, ale letos na anglických polích padlo i toto tabu. A tak se 7. září objevil na poli u Sanctuary www.cropcircleconnector.com/2008/sanctuary2/sanctuary2008b.html velice složitý obrazec. Stalo se tak opět vedle již dřívějšího piktogramu. Jenom bych se chtěl zmínit, že ze svojí letošní návštěvy Wiltshiru si pamatuji, že v klubovně v Barge Inn (pro neznalé: hostinec a kemp, kde se obvykle schází cerealogové z celého světa) viselo varování, abychom nenavštěvovali piktogram na tomto poli, že by mohly nastat i problémy s policií. A i přesto se na tomto poli objevil další piktogram.
Ale v září ani tímto celý jev nekončil. Jen vystřídal plodinu, Místo klasického ječmene či pšenice, se přenesl do kukuřice! Ti z čtenářů, kteří někdy navštívili kukuřičné pole, jistě ví, že jeho stébla jsou daleko silnější, než stébla drobnějšího obilí. Ohnout je tedy není žádná sranda. A přeci se tak stalo. První kukuřičný obrazec se objevil 14. září 2008 nedaleko kamenného kruhu v Avebury. Obrazec připomíná jakési dva červíky a nedaleko nich je další větší kruh. Viz www.cropcircleconnector.com/2008/avburystoneavenue2/aveburystoneavenue2008b.html . Zajímavé bylo poskládání kukuřičných stébel. U dvou centrálních kruhů červíků nebylo obilí poskládáno klasickým spirálním způsobem, ale bylo položeno směrem od kraje ke středu kruhu. V samotném středu kruhů se pak obilí naskupilo zvláštním způsobem na sebe do jakýchsi sloupců a zůstalo tak nepoloženo. Ale v nedalekém velkém kruhu pak byla kukuřice položena klasickým spirálním způsobem.
Jak jsem psal již v dřívějších dílech, fenomén kruhů v obilí kromě megalitických památek rád navštěvuje i pověstné bílé koně. Po Alton Barnes, Hackpen Hiil a Cherhill si jev vybral i čtvrtou wiltshirskou figuru bílého koně, a to u Broad Hinton. Stalo se tak 24. září. 2008. Zvláštně perspektivně uspořádaný kříž se vyskytl opět v kukuřičném poli. www.cropcircleconnector.com/2008/broadhinton/broadhinton2008.html . Obilí zde bylo tentokrát položené od středu.
Možná jste si již dle datumu všimli, už se nenacházíme v letošním létě, ale už v letošním podzimu. A to platí i o pravděpodobně poslednímu agrosymbolu letošní sezony, který se objevil 28. září, kde jinde, než v kukuřičném poli u Avebury. Kruh se nám tak symbolicky uzavírá v lokalitě, kde v dubnu vznikl v řepkovém poli první obrazec sezony, tak zde vznikl i ten poslední. Jeho tvar byl obří kříž složený s 21 menších či větších kruhů. Prohlédnout si ho můžete na www.cropcircleconnector.com/2008/aveburydown/aveburydown2008.html .
Tak nám letošní sezóna agrosymbolů skončila. Kdybych jí měl vyhodnotit, přiřadil bych ji určitě k těm lepším. Vždyť celkem zasáhla šest měsíců (duben, květen, červen, červenec, srpen a září) . Vyšší než obvykle byl i počet agrosymbolů. Vždyť cerealogický server www.cropcircleconnector.com registruje jen na anglickém území bezmála stovku případů pravých či falešných formací v obilí. Samozřejmě, že jsem se o všech zmínit nemohl, a tak jsem průběhu letošní sezony vybíral do svého seriálu ty nejzajímavější kousky. Kromě toho jsem letos tuto oblast osobně navštívil, a tak jsem nepsal o něčem neznámém. Jaký je však původ pravých kruhů v obilí? To nevím ani já a řekl bych, že to nevědí ani ti nejlepší cerealogové na světě. Značná část agrosymbolů bohužel je sice padělána, to si musíme přiznat, ale v žádném případě se tato hypotéza nedá použít na fenomén jako na celek. I když se stále tu a tam objeví jedinci, kteří tvrdí, že za tímto fenoménem není nikdo jiný než party jakých si obilných vandalů, kteří zřejmě v noci nemůžou spát a tak místo toho ničí úrodu. Ať si to tvrdí. Je to jejich právo. Ale jedině tak ukazují, že o tomto fenoménu nic nevědí. Na vysvětlení svého tvrzení zde zveřejňuji svých třicet bodů, proč nemá cenu uvažovat o cmakerech jako o konečném řešení této záhady.
1) Stébla nejsou zlomené, ale ohnuté (vypadají do jakési nepřerušené zatáčky) a dále rostou ve vodorovné poloze
2) Kolínka jsou u stébel silnější než u kontrolních vzorků z nepostiženého pole
3) Zrna často vykazují jinou velikost než zrna z okolního pole
4) Pod mikroskopem jsou vidět zřetelné změny v buňkách (například roztažení buněčných stěn. Dr. Levengood dosáhl stejného efektu, když vložil stébla na nějakou dobu do mikrovlnné trouby.
5) Buňky též vykazují znaky vysušení
6) Často se vyskytuje i jiná klíčivost zrn než u zdravého obilí
7) V obrazcích též se často vyskytují magnetické anomálie a poruchy elektrických přístrojů
8) Dokonce je často popisován i nepříznivý vliv na lidské zdraví (například uvedu příklad: mé matce brní ruce uvnitř kruhů)
9) Častý výskyt obrazců v okolí prehistorických staveb (Stonehenge, Avebury, Silbury Hill, u nás například Sedlo u Sušice nebo Český Ráj a podobně) nebo na jejich spojnicích.
10) Dále jejich nesmírná složitost. Jen vyměření obrazců, by kolikrát trvalo třeba i několik dní.
11) Většina to jsou abstraktní symboly, které většinou (až na některé výjimky) neříkají nic konkrétního
12) občasné pozorování záhadných světelných úkazů v době jejich vzniku.
13) Dále je to fakt, že obrazce se sledují (v Anglii) už nepřetržitě třicet sedm sezón a jejich počet jde již do tisíců. Zajímalo by mne, koho by bavilo noc, co noc podnikat tuto vandalskou činnost. Vždyť i u nás v Čechách zkoušela padělávat tyto obrazce jedna skupina známá především z internetu. Ale ty se každoročně vzmohli na jeden, maximálně na dva obrazce a navíc jim to vydrželo jen několik málo let 1998-2003.
14 )Dále bych chtěl upozornit na veřejné mínění. Výše zmíněný cmaker dal jednou na své stránky anketu "Proč si myslíte, že v Anglii jsou obrazce v obilí nejsložitější. Chtěl bych předem upozornit, že se jedná o skeptické stránky, a tudíž se dá předpokládat, že většina návštěvníků bude patřit k této sortě. Výsledek? Pro hypotézu cmakerů zde hlasovalo jen 35 % hlasujících. Tak jestli dobře počítám, tak pro všechny ostatní (mimozemšťané, neznámé síly, neví se, atp.) hlasovalo 65 %, což je víc než tři pětiny (ústavní většina) hlasujících!
15) Je známo, že i padělatelé se často přiznávali k obrazcům, které vůbec neudělali. Nejznámějším případem jsou staříci z Anglie David Chorley a Dag Bower, kteří přišli vítězoslavně s tvrzením, že všechny obrazce vyrobili oni dva, ale když se měli za dne předvést veřejnosti, vzmohli se jen na jeden nepříliš povedený obrazec.
16) Časté propletení klasů nebo existence podivných "hnízdeček" ve středu obrazce
17) Obilí dozraje i položené na zem.
18) Krátká doba jejich vzniku. Je znám případ obrazce Julia set u Stonrhenge z roku 1996, který ač velice složitý, prokazatelně vznikl během krátké doby - tři čtvrtě hodiny a k tomu za dne, aniž by se některý z návštěvníků či zaměstnanců této nejznámější prehistorické stavby Anglie všiml přítomnosti lidí na sousedním poli. U nás je obdoba například Lomnice nad Popelkou z roku 1999.
19) Také je zajímavá existence malých kroužků do velikosti 0,5 metrů, a to jak přímo v obrazcích, tak mimo obrazec v neporušeném poli. Říká se jim "podpisy".
20) V Anglii je také časté, že vzniklé obrazce začnou mapovat i vojenské vrtulníky. Proč by se měla armáda zabývat pouhými vandalskými produkty? Vždyť o grafity se také nezajímá.
21) Dodatečné objevení tzv. ley lines obrazce ve tvaru některého crop circles. Já osobně jsem nalezl tvar Crabwoodského piktogramu mezi místy v našem Českém Ráji http://www.ufo.cz/data/images/213.gif
22) Hypotéza Circlemakers ani neprošla oponenturou. Byli to právě oni a skeptici, kteří se v diskuzi na (dřívě) Tiscali.cz či (v současné době) na idnes.cz oháněli jakousi vědeckou oponenturou, ale když jsem oponentuře podrobil jejich cmakerskou hypotézu, tak mi nebyli s to pořádně vysvětlit jednotlivé aspekty tohoto jevu, a to tak aby vysvětlení nějakým způsobem korespondovalo s jejich hypotézou.
23) Prorocké kruhy v obilí. Například v roce 1995 se již v červnu objevovali obrazce ve slunečních soustav (Longwood Warren s oběžnými dráhami čtyř vnitřních planet a asteroidů, Bishops Sutton s asteroidy, Telegraf Hill s planetou Jupiter) nebo komet (Danesbury). No a až v červenci téhož roku byla objevena kometa desetiletí Hale Bopp.
24) Neporušený bílý poprašek na obilí v obrazcích v mladém obilí (duben, květen, začátek června), který se po sebemenším mechanickém poškození automaticky porušuje.
25) Velké množství obrazců, z nichž je skutečně prokázaný vliv circlecmakerů jen u malého procenta výskytu. Kdyby byť jen vznik jediného obrazce nebyl dostatečně osvětlen, tak stojí za to se tímto fenoménem zabývat. Ale on je stále nevysvětlen původ většiny z několika tisíců případů po celém světě.
26) V publikaci Lucy Pringleové Kruhy v obilí - Největší záhada moderní doby a i jinde jsou popisovány svědectví lidí, kteří se náhodou vyskytli v místech, kde zrovna vznikaly kruhy v obilí. žádné cmakery nepopisovali, ale setkali se s jakým si podivným větrem, či vlněním obilí nebo slabým bzučením. Doba vzniku obrazce byla velice krátká. Maximálně pár minut.
27) Obrazce nejsou příznivé pro život. Často je v nich nalezen podivně mrtvý hmyz a ptáci či jiná zvířata se obrazcům vyhýbají. (Proč by se měli vyhýbat pouhým lidským výtvorům? To přeci žádní ptáci nedělají.
28) Jev crop circles je globální fenomén! Vyskytuje se po celém světě, a to bez ohledu na informovanost obyvatelstva, že by se něco takového dělo někde jinde.
29) Není to jev vázaný pouze na konec 20 a začátek 21. století. Jsou známy případy z čtyřicátých let a dokonce i z 80. let 19. stol. O podobných jevech se vypráví i ve starších pověstech: Anglie 1678, indiánský kmen Algonikové či Ojibwa apod.
30) O anomáliích v kruzích v obilí jsem se přesvědčil na vlastní oči.
Tak co tedy máme jako konečné řešení záhady hledat? Existuje spoustu hypotéz. Publikace Klubu psychotroniky a UFO, „Agrosymboly – objevy, názory, hypotézy“, jenž je dostupná i na internetu www.kpufo.cz/oblasti/agr/cc/ccweb/index.htm , zmiňuje tyto hypotézy:
a) vzdušné víry
b) zvířata (ježci, jeleni, zajíci)
c) technické prostředky (vrtule helikoptér)
d) důsledek přistání UFO
e) chemické působení, hnojiva, houby
f) vliv podloží (například starých prehistorických staveb zobrazených při letecké archeologii)
g) působení neznámých energií
h) jsou spoluvytvářeny psychoenergetickými procesy
i) jsou produktem nové energetické sítě Země
j) vznikají jako důsledek zkoušek s bezdrátovým přenosem energie po jakémsi mikrovlnném paprsku
Jakou hypotézu si vyprat? To už nechám na Vás, milí čtenáři. A třeba se Vám povede přijít s něčím úplně novým, s čím ještě nikdo nepřišel a třeba to bude to správné. Vždyť britská královna Alžběta II. před časem vyhlásila odměnu pro toho, kdo tuto záhadu vyřeší. A přes veškerou snahu jak cerealogů tak skeptiků zůstává tato odměna dosud nevyplacena.
Libor Čermák
Předešlé díly seriálu
9. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/48890/Kruhy-v-obili-vrchol-sezony.html
8. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/45877/Kruhy-v-obili-byl-jsem-primo-na-mistech-cinu.html
7. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/43153/Leto-plne-obrazcu-v-obili.html
5. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/40252/Jsou-za-vsemi-obilnymi-piktogramy-padelatele.html
4. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/39275/Za-tajemstvim-dalsich-kruhu-v-obili.html
3. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/38423/Vylet-za-novymi-kruhy-v-obili.html
2. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/36593/Jak-pokracuje-letosni-sezona-kruhu-v-obili.html
1. http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/34871/Prvni-obilne-formace-letosniho-roku.html
Reportáž z mé letošní expedice do Anglie za kruhy v obilí http://cermak.libor.sweb.cz/anglie08/index.htm
Libor Čermák
Ve srubu pod skálou
Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.
Libor Čermák
Zázračné vysvobození z indiánského zajetí
Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.
Libor Čermák
Indián v Roswellu
Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.
Libor Čermák
Tajuplnosti indiánských souhvězdí
Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.
Libor Čermák
U Petroglyfů Tří řek
Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.
Další články autora |
V Mostě uhořelo šest lidí. Restaurace byla v jednom plameni, popsal hasič
Přímý přenos Při výbuchu a požáru v restauraci U Kojota v ulici Františka Halase v Mostě zemřelo nejméně šest...
Za chybějící papíry k domu pokuta. Polovině Čechů hrozí sankce až 400 tisíc
Premium Je projektová dokumentace k vašemu domu zastaralá a neaktuální? Anebo ji vůbec nemáte? Pak budete...
Aralské jezero vstává z mrtvých. Voda se vrací a do ní i život
Objem vody v severní části Aralského jezera se od roku 2008 zvýšil téměř o polovinu, uvedly...
Miliardář Leon Tsoukernik po užití léku zkolaboval. Není jasné, zda se probudí
Miliardář a blízký přítel Ivany Gottové Leon Tsoukernik (51) zkolaboval ve svém sídle v Chodové...
Ječící lidé si strhávali oblečení. Svědkyně líčí ohnivý horor v Mostě
Premium Inferno. Křičící lidé z hořící hospody vybíhali ven a strhávali ze sebe oblečení. Tak popisuje...
Pohltil Kiku a dál expanduje. Kde a jak vznikl rakouský gigant XXXLutz
Nábytkový řetězec XXXLutz se už desítky let propracovává na špici v oboru celoevropskou expanzí....
Ve vlastním s pomocí rodičů, nebo prací v IT. Jak dnes mladí hledají bydlení
Premium Dosáhnout na vlastní bydlení je pro mladé už prakticky nemožné. Měsíční splátka průměrného,...
2,2 milionu lidí s vysokým tlakem. Česko v Evropě ztrácí, situace je alarmující
Premium Desítky tisíc lidí o něm ani nevědí, následky přitom mohou být fatální. Často končí srdečním...
Ukrajinští Bondové v týlu nepřítele. Jak funguje špionážní agentura SBU
Premium Raketový útok na smuteční průvod v ukrajinské obci Hroza z října předloňského roku byl jedním z...
Regionální Manažer - Plzeň
D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Plzeňský kraj
- Počet článků 2384
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1900x
Seznam rubrik
- 2. světová válka
- Adventní kalendář 2016
- Adventní kalendář 2018
- Cesta za tajemnou čelenkou
- Dělostřelecká tvrz Libor
- Dovolená 2015 - Broumovsko
- Dovolená 2017 - Chebsko
- Dovolená 2018 - Orlické hory
- Dovolená 2019 Králický Sněžník
- Dovolená Český ráj 2016
- Drážďany 2016
- Hrdinové Čeksasu (seriál)
- Chiranikenovy záhady (seriál)
- Jaroslav Foglar na mém blogu
- Kruhy v obilí - rok 2015
- Kruhy v obilí - rok 2018
- Kruhy v obilí 2017
- Kruhy v obilí rok 2016
- Kruhy v obilí rok 2019
- Páťa a kolo Zláťa (seriál)
- Plitvická jezera 2018
- Vánoční doba 2015 (seriál)
- Velikokoční Jeruzalém 2017
- Velikonoce 2015
- Výročí havárie UFO (seriál)
- Záhady států USA
- Křesťanské záhady a zázraky
- tábornictví a turistika
- záhady
- myšlenky
- výlety a tramping
- Politika a společnost
- stavitelství a architektura
- křížovky, luštěnky, kvízy, log
- Kruhy v obilí - rok 2008
- UFO - případy 2009
- ekologie
- Kruhy v obilí - rok 2009
- Tajemná místa dávné Anglie
- příběhy
- multidimenzionální prostor
- Po stopách trampské historie
- archeoastronautika
- Vesmír a život v něm
- Galerie
- Keltové
- Záhadologické zprávičky 2010
- Kruhy v obilí - rok 2010
- agrosymbolová ohlédnutí
- Kruhy v obilí - rok 2011
- Havárie UFO
- Obrázky z cest
- Kruhy v obilí - rok 2012
- dovolená 2012 Sloupsko
- inline bruslení
- adventní kalendář 2012
- Kruhy v obilí - rok 2013
- 7 divů světa archeoastronautic
- cyklistika
- dovolená 2013 - Jeseníky
- Velikonoce 2014
- Zima a lyžování
- adventní kalendář 2013
- děti, výchova a vzdělávání
- Záhady sluneční soustavy
- Kruhy v obilí - rok 2014
- dovolená 2014 - Chorvatsko
- adventní kalendář 2014
- Inlajnový duch (seriál)
- NE islamizaci Evropy
- NE juvenilní justici
- Záhady starověkého Egypta
- Osobní
- Nezařazené