Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Týden v kostce - kupčení s funkcemi a slavnostní ostuda

Miloš Zeman a jeho polibek smrti. Slavnostní ostuda na Hradě a v podhradí. Plán paní Albrightové na záchranu našeho penzijního systému. A co nakoupili na Klinice za vrácené lahve?

Po senátních volbách začala přetahovaná o funkci předsedy Senátu. Podle tradice připadne nejpočetnějšímu senátnímu klubu. Ty ve snaze nalákat k sobě nové členy zalovily mezi „nezávislými“ nováčky. Těchto „cenových vyjednávání“ se účastnily i „morální ikony“ – pánové Drahoš, Hilšer a Fischer. První dva si dokázali odměnu za vstup do daného klubu vyjednat, pan Fischer nikoliv. Může se tak alespoň holedbat, že odmítl svoji nezávislost vyměnit za prebendy.

Proč je takový zájem o funkci předsedy Senátu právě letos? On totiž v případě neschopnosti prezidenta vykonávat funkci přebírá velkou část jeho pravomocí. Což může v případě Miloše Zemana, marně se pokoušejícího přesvědčit veřejnost o svém vynikajícím zdravotním stavu, reálně nastat. Dobrým kandidátem je pan Jaroslav Kubera. Má všech pět pohromadě a vzhledem k tomu, že Senátu už místopředsedal, ví, co taková funkce obnáší. Bohužel jej jako vhodného kandidáta označil i Miloš Zeman, a tak na předsednické křeslo téměř jistě neusedne. To senátoři zvolí spíš pana Vonáska ze senátní vrátnice než někoho, komu vyjádřil sympatie prezident.

28. října se mají předávat slavnostně metály a je kolem toho už tradičně ostuda. Hrad se totiž rozhodl nepozvat některé z těch, co by se pozvat slušelo. A část pozvaných pro změnu teatrálně nepřijde. Hradní panstvo i dobrovolní absentéři tak připomínají malé děti, které spolu nemluví, protože si navzájem rozdupaly bábovičky. Většinou je umravní pár na holou. Není na čase aplikovat tuto osvědčenou metodu i na účastníky této hradní a podhradní trapnosti?

Tento týden přinesl bohužel i smutnou zprávu. Jeden z našich vojáků zahynul na zahraniční misi v Afghánistánu. Po každé takové události se objeví úvahy na téma stažení našich vojáků. Pro tento krok hovoří to, že v Afghánistánu se válka vyhrát nedá. Na druhou stranu jsou ale zase díky (i naší) vojenské přítomnosti tamní fanatici alespoň trochu pod kontrolou, a tak méně blbnou v Evropě. I když je otázka, zda je tento efekt skutečný, nebo je to jen fikce. Pokud však v Afghánistánu zůstaneme, musíme přijmout fakt, že je to nepřátelské území a že jsme tam proti vůli místních obyvatel. Argumentace, že s naší přítomností souhlasí tamní vláda, jsou jen kecy. Afghánistán není demokratická země, a tak souhlas jeho vlády má u obyvatel stejnou váhu, jako měl u našich lidí souhlas komunistické vlády s 23 lety pobytu sovětských vojsk. Rozdíl je snad jen v tom, že našinci po Rusech nestříleli, ale šmelili s nimi benzín a barevné televize.

Madeleine Albrightová prohlásila, že Češi stárnou, a proto je třeba přijímat migranty, aby měl kdo živit naše penzisty. Tato dáma nejspíš myšlenkově zamrzla v roce 2015, kdy tento argument zazníval velmi často. Od té doby už i ti nejzaslepenější členové proimigračního fanklubu pochopili, že vzhledem ke kvalifikaci většiny příchozích je jedinou pro ně zvládnutelnou profesí „příjemce sociálních dávek“. Paní Albrightová by tedy měla objasnit, jakým způsobem by migranti problém deficitu ve financování penzí vyřešili. Třeba spoléhá na to, že z jejich přílivu seniory klepne…

Agentura KACHNA monitoruje přetrvávající snahy přesunout 50 „sirotků“ do České republiky. V instruktážním materiálu vypracovaným týmem paní Šojdrové se píše, že je třeba „sirotky“ před příjezdem „oholit”. Tím vzniklo podezření, že mají být pod rouškou humanity okradeni o veškerý svůj majetek. Šlo však o nepochopení. Slovem „oholit” bylo skutečně myšleno odstranění vousů z jejich dětských tvářiček. Po vysvětlení tohoto nedorozumění projevili velkou míru solidarity obyvatelé Kliniky. Po letech ji uklidili, nalezené zálohované flašky vrátili a z výtěžku „sirotkům“ koupili téměř kompletní holicí sady. Jen na štětky prý už nezbylo…

 

Pěkný příští týden.   

Autor: Kateřina Lhotská | sobota 27.10.2018 18:00 | karma článku: 29,38 | přečteno: 850x
  • Další články autora

Kateřina Lhotská

Kdo chce psa bít, tomu jsou i plochozemci dobří

Mezi lidmi se vždy najdou tací, kteří věří něčemu, co lze označit mírně řečeno za „absurdní“. Nad jejich výroky a argumentací se člověk obvykle pousměje a považuje je spíše za kuriozitu. Za větší pozornost totiž zpravidla nestojí.

6.12.2024 v 9:02 | Karma: 32,52 | Přečteno: 787x | Diskuse | Společnost

Kateřina Lhotská

Kolem „nekompatibilní“ menšiny se chodí po špičkách

Útoky islámských radikálů se už bohužel staly běžnou součástí života především v zemích, kde žije početná muslimská komunita. Lidé na ně reagují pobouřeně, přičemž někteří ve svých reakcích obviňují celou muslimskou menšinu.

29.11.2024 v 9:02 | Karma: 21,31 | Přečteno: 253x | Diskuse | Společnost

Kateřina Lhotská

Šest desetiletí klimaalarmismu

Ačkoliv se zdá, že klimatický alarmismus je poměrně mladou disciplínou, ve skutečnosti je tu s námi už pěknou řádku let. Už téměř šedesát. Za tu dobu se však výrazně proměnil.

22.11.2024 v 9:02 | Karma: 33,32 | Přečteno: 648x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Kateřina Lhotská

Podlézt a pak se zase narovnat

Nejspíš znáte jednu z nesmrtelných hlášek z filmu Jára Cimrman ležící, spící: „Můžeš i podlézt, pak se ale zase narovnej“. Do značné míry charakterizuje jednu naší národní vlastnost.

15.11.2024 v 9:02 | Karma: 31,64 | Přečteno: 893x | Diskuse | Společnost

Kateřina Lhotská

Na klimatickou krizi polovičatá řešení neplatí

Evropská komise přichází s dalším převratným nápadem, jak zabránit klimatické apokalypse. Chce monitorovat vypouštění vodních par v letecké dopravě. Je to totiž skleníkový plyn a jeho vypouštěním se prohlubuje klimatická krize.

8.11.2024 v 9:02 | Karma: 34,57 | Přečteno: 836x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Patrik Hartl odstupuje ze StarDance, vrátí se Lucie Vondráčková

2. prosince 2024  17:16

Po důkladném zvážení a na doporučení lékařů se spisovatel Patrik Hartl rozhodl ukončit svoje...

Chaos, protesty a vojáci v parlamentu. V Jižní Koreji hodiny platilo stanné právo

3. prosince 2024  15:18,  aktualizováno  4.12

Jižní Korea zažila den plný chaosu poté, co prezident Jun Sok-jol vyhlásil stanné právo kvůli silám...

Kvůli agresivitě Romy neregistruji, vyhlásila pediatrička po konfliktu s nimi

3. prosince 2024  14:21

S neurvalostí, agresivitou a urážkami se setkala v čekárně své ordinace dětská lékařka z Aše. Podle...

Velký test másla: Nejlahodnější vzorek nebyl ani bio, ani z alpského mléka

7. prosince 2024

Premium Lahodné máslo, které chutná a voní po smetaně, nemusí stát majlant. Jenže napěchovat jím mrazák,...

Řidiči zkoušejí novou fintu, jak neplatit za parkování. Přestupek, varuje policie

4. prosince 2024  10:46

Na internetu se v poslední době značně rozšířila nabídka automatických parkovacích hodin, které...

Obyvatelé Damašku hlásí střelbu v centru, Hizballáh se stáhl z města Kusajr

8. prosince 2024  3:16

Obyvatelé syrské metropole Damašku hlásí intenzivní střelbu z centra města. V noci na neděli o tom...

Evropským filmem roku je Emilia Pérez, získal i cenu za scénář, režii a střih

8. prosince 2024

Evropská filmová akademie (EFA) ocenila cenou za nejlepší film snímek Emilia Pérez francouzského...

Oběsili ho na náměstí. Izrael na ostatky svého nejlepšího špiona čeká dodnes

8. prosince 2024

Seriál Sto let brzy uplyne od narození Eliho Cohena. Izraelského národního hrdiny, který pronikl do...

Táta je na mě pyšný. Orbánův syn tvrdí, že je léčitel, a vede vlastní sektu

8. prosince 2024

Premium Od našeho zpravodaje v Budapešti Jaký otec, takový syn. V Česku známé přísloví, v Maďarsku blud. Tak to platí v rodině dlouholetého...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 306
  • Celková karma 37,43
  • Průměrná čtenost 4678x
Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Seznam rubrik