Odpůrci Miloše Zemana si jeho prezidentování zaslouží a další postřehy
Postřeh zimní – odpůrci Miloše Zemana si jeho prezidentování zaslouží
Rozebírat to, co se dělo kolem volby prezidenta, by bylo jako nosit sovy do Athén. Do finále postoupili dva kandidáti. Jeden byl nepřijatelný z mnoha důvodů, přičemž jeho hulvátství bylo tím nejméně závažným. Proti němu stál maňásek neschopný se ani naučit svoji roli a zvládající jen jednoduchou repliku „Nevím“. Nešlo uplatnit ani pravidlo o volbě menšího zla. Protože i menší zlo je stále zlo. Navíc bylo těžké rozpoznat, které z obou zel je to opravdu menší. Mírná většina voličů nakonec rozhodla, že je pro ně hulvát přeci jen přijatelnější než kandidát přemoudřelých a kárajících moralistů. Nicméně se opět projevilo, jak je společnost rozdělená. Zastánci každé z obou stran si navzájem nedarovali vůbec nic a hádky mnohdy přerůstaly v nechutnosti a vulgarity. U části příznivců Miloše Zemana by se to dalo i očekávat (svůj k svému), ale u voličů „slušňáka“ pana Drahoše to bylo překvapením. Ti tak, aniž si to jsou ochotni připustit, mají prezidenta, který k nim pasuje mnohem lépe než jejich favorit.
Postřeh jarní – ODS pouští komouše k podílu na moci
Jaro bylo ve znamení sestavování vládní koalice, která by se mohla opírat o parlamentní většinu. Do úvahy připadalo několik možných scénářů, přičemž ani v jednom z těch realistických neabsentovalo hnutí ANO. Část opozice (včetně potenciálního koaličního partnera ODS) se sdružila v tzv. „demobloku“ mající jen jednobodový program pod názvem „ne Babiš“. Tím se možnosti, jak vládu sestavit, hodně omezily. Hnutí ANO tak pro koaliční spolupráci zbyla jen oranžová parta spolu s komoušema a SPD. „Demoblok“ sice neustále opakoval, co nechce (Andreje Babiše), ale co chce, z něj (dosud) nevypadlo. A tak se pan Babiš dohodnul s oranžovými a rudými, přičemž si ještě nechal v záloze SPD na případnou „špinavou hlasovací práci“. Došlo tak k paradoxní situaci, kdy komouši po největším volebním výprasku ve své historii (včetně první republiky) získali podíl na moci. A nemalou měrou k tomu přispěla i ODS. Té se tak nejspíš podařil druhý největší taktický majstrštyk za 100 let trvání republiky. Tím prvním byl obdobně „povedený“ krok demokratických ministrů ve formě rezignace na vládnutí v únoru 1948.
Postřeh letní – jak hluboko lze klesnout…
V létě začala nová vláda na plno úřadovat. A opět se potvrdilo staré známé „nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř”. Především oranžová parta přesvědčila veřejnost, že její zásobárna „talentů“ je nejspíš bezedná. Koho by třeba napadlo, že dokáže ze šuplete vytáhnout ještě někoho žalostnějšího, než byla paní Marksová-Tominová. Situaci navíc komplikovaly vnitrostranické směnky a dlužní úpisy, které měly být splaceny instalací europoslance pana Pocheho do funkce ministra zahraničí. Jinak také šedé eminence pražské oranžové buňky, fanatického eurohujera a provařeného „vítače“. Miloš Zeman a Andrej Babiš se však šprajcli a pan Poche přes ně neprošel. A co na to oranžoví? Místo, aby s tím ve vládě sekli, udělali ze sebe kašpary a začali „hledat řešení“. Což byl další krok k tomu, aby se proměnili z vládní strany na vládní rohožku, o kterou si Andrej Babiš kdykoliv očistí boty.
Postřeh podzimní – ještě hlouběji lze klesnout...
Události podzimu jsou ještě v živé paměti. Opozice, tedy především „demoblok“, tak dlouho šla po Andreji Babišovi, až jeho ANO aktuálně dosahuje nejvyšší voličských preferencí ve své historii. „Demoblok“ se spolu s čekateli funkcí z SPD dokonce pokusili vyslovit vládě nedůvěru. Bez úspěchu. A tak alespoň vydávali za vítězství to, že proti vládě hlasovalo více poslanců než pro ni. Nemuseli ale mít ani tento směšný argument, kdyby… Kdyby oranžoví poslanci neudělali nevídanou věc – odešli při hlasování o nedůvěře vládě, ve které sedí, ze sálu. Přerod této strany ve vládní rohožku Andreje Babiše tak byl dokonán…
A co si přát do roku 2019? Aby byl lepší, než bude…
Kateřina Lhotská
Klimatická krize mění lidové pranostiky

Lidové pranostiky v sobě koncentrují moudrost generací našich předků. Doba se však mění a dnes je tedy naprosto legitimní se ptát, co nám v období klimatické změny, udržitelnosti a překonávání stereotypů minulosti vlastně říkají.
Kateřina Lhotská
Kde jenom udělali soudruzi z Bruselu chybu?

Příčinami ztráty konkurenceschopnosti unijních firem jsou vedle přeregulovanosti podnikatelského prostředí také drahé energie. Našly se však chytré hlavy, které si s tímto problémem umí poradit. A nepřekvapí, že jsou z Bruselu.
Kateřina Lhotská
Pokračování v Green Dealu je jízdou na mrtvém koni

Indiáni z kmene Dakotů mají přísloví: „Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, slez“. Jenomže lidé často místo toho vymýšlejí způsoby, jak mrtvého koně oživit, nebo jak jeho úmrtí alespoň ospravedlnit. Což platí i o Green Dealu.
Kateřina Lhotská
Demokracii dokážeme zničit i bez Ruska

Část politiků a veřejnosti volá po účinnější obraně demokracie před ruským vlivem. Že prý o ni jinak přijdeme. Čímž zdůvodňují nutnost omezování některých svobod. Právě tím však demokracii likvidujeme. Aniž by Rusko hnulo prstem.
Kateřina Lhotská
Progresivistům se to hroutí už i v Evropě

Už za vlády Joea Bidena přicházely zpoza oceánu zprávy, že se firmy odklánějí od progresivistických výmyslů jako Green Deal, ESG a DEI. S nástupem Donalda Trumpa jim pak zazvonil umíráček definitivně. A dorazilo to už i do Evropy.
Další články autora |
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně
Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Máme dohodu s Ruskem o ukončení války, zbývá pakt se Zelenským, řekl Trump
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump podle agentury AFP řekl, že se domnívá, že Spojené státy mají s...
Menší motivace hlásit nákazu v chovu? Stát značně snižuje náhrady za ušlý zisk
Premium Pokud se do chovu zvířat dostane ptačí chřipka nebo třeba salmonelóza nebo jiná na člověka přenosná...
Jak zemřel vrah českého vojáka. A proč teď čtveřici z elitních jednotek hrozí doživotí
Premium Byl říjen 2018 a afghánský voják Vahidulláh Chán z ničeho nic začal na vojenské základně Šindand v...
Vojačky USA už nesmějí mít lehčí fyzické testy než vojáci. Kdo dvakrát neprojde, letí
Premium Skoro je záhadou, že kvůli tomu feministky a bojovnice za práva žen ještě nezahájily protestní...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 325
- Celková karma 36,07
- Průměrná čtenost 4461x