Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Od roku 1848 víme, že kapitalismus je svinstvo. Pořád se drží, už mu snad věří jen zaslepenci u nás v Čechách, už by měl dostat konečně ránu z milosti. Budeme poslední zemí, kde se to zhroutí, jako socialismus v listopadu 89?

3 17
možnosti
TB

Vy rudí si vždycky mykáte? A ukázat, kde měl kapitalismus jakoukoli lepší alternativu pořád neumíte?

8 1
možnosti
JT

J67i30r69i 57T91i34c73h48y

11. 11. 2021 16:08

pane Bezdeku, on to myslel ironicky!?:-)

1 0
možnosti
TB

Pidle mě nemyslel, už se tak projevil víckrát a jeho blogy to potvrzují

3 1
možnosti
Foto

Myslíte, že vůbec myslel? ;-D

3 0
možnosti
Foto

Dle stupidních příspěvků je vidět, že fakt budeme těmi posledními, kde ještě tento hloupý zlodějský systém existuje. O alternativách se přemýšlí: https://aa.ecn.cz/img_upload/bec9f888010e9f21bb1cdb470322b7c6/0558_ea_psa_sbornik_web.pdf

0 0
možnosti
Foto

Společenská teorie, v níž je každému dovoleno sledovat vlastní cíle v rámci prostoru, do něhož nikdo jiný (bohužel běžně kromě vlády) nemůže beztrestně zasahovat, se nazývá kapitalismus . Tento vlastní prostor (majetek) lze rozšiřovat pouze vlastním úsilím a dobrovolnou směnou s ostatními. Při každé směně se mezi směňovanými statky vytváří směnný poměr – cena – a spontánně se organizují místa vyhrazené směnám – trhy. Ceny reflektují vztah dostupnosti (vzácnosti) daných statků (nabídka) a jejich hodnocení účastníky směny (poptávka). Neustále tak odhalují relativní vztahy mezi směňovanými statky a pružně reagují na změny v oněch fundamentálních datech – dostupnosti a hodnotových škálách účastníků směny.

Cenový systém a ekonomická kalkulace slouží k předávání informací mezi dnes již miliardami účastníků ekonomické spolupráce. Koordinuje jednání každého účastníka této dobrovolné spolupráce mnohem účinněji než jakákoliv plánovací komise. Každý může okamžitě zjistit, zda jeho jednání zdroje a bohatství vytváří (je ziskové), nebo spotřebovává (je ztrátové). Zisk, tedy přebytek výnosů nad náklady, je jediným objektivním kritériem ekonomické racionality a tvorby bohatství. Ztráta je naopak objektivním kritériem ekonomické iracionality a spotřeby bohatství.

3 0
možnosti
JK

;-D A berete na to něco ?

0 1
možnosti
Foto

Bůh nás ochraňuj od takových názorů a postojů potažmo lidí s takovými názory. S kapitalismem je to podobně jako s demokracií. Zatím nikdo nic lepšího nevymyslel. Jo a tou demokracií ale nemyslím tu s přívlastkem liberální

0 0
možnosti
  • Počet článků 288
  • Celková karma 36,73
  • Průměrná čtenost 4881x
Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Seznam rubrik