Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MR

Problém je v tom, že se společnost snaží přizpůsobit tomu nejslabšímu článku a tím pádem vzniká kolektivismus, není zde prostor pro "tréning" silných osvícených osobností, tak jako dříve, jež by vedli státní a Evropskou debatu a vytvářeli silnou politickou scénu. Jaká máme naše a Evropské osobnosti???

Pak tu je určitý fenomén, kde člověk podléhá tzv. odstředivé síle z plné reality do vlastní a vytváří pak systémy pro systémy a ideální k tomu jsou podmínky v různých organizacích jež nepracují tzv. s terénem ...

Další fenomén je zde v tom, že nemáme schopnost vnímat, jak to bylo před týdnem, roky, staletími, tedy co se vlastně udělalo, už za socialismu zde bylo hnutí Brontosaurus, následovalo odsíření elektráren, plynofikace průmyslu a domácností, výstavba čističek, dotační programy do zemědělství, přírody, lesnictví, jednou doprava pak doleva, pak solární tunel a vše se platí z našich a státní peněženky, k tomu jsou zde kotlíkové dotace a konkurenceschopnost průmyslu jde ke dnu s emisními povolenkami, a přitom Evropa má 10% podíl i sílu na světovém klimatu.

Naprosto zde chybí zhodnocení toho, co se už udělalo, investovaných biliónů do přírody, rozvoje měst, venkova, životních prostředí, tak že na místě je potřeba už být hrdi na to co už jsme udělali, a to že je to maximum, jinak to ohrožuje naši existenci ve světě plných státních predátorů. Zde je navíc i vlastně určitá demokratická zátěž, to že jsou volené funkce na x let, tedy nahodile celkem vstupují do těchto orgánů lidé, bez větších zkušeností a rozhledů a vidí jen to své a mnohdy chtějí nechat svůj pomníček ... Další zátěž je i v přílišném slovu mladých generací, jež nemají rozvinutou zpětnou vazbu a zkušenost, vidí zatím jen onu špičku ledovce, svůj píseček, ale neřeší třeba to, co jde za Čínou, Ruskem, Indii, USA, jak to řešit v této rovině ???

1 0
možnosti
  • Počet článků 288
  • Celková karma 36,72
  • Průměrná čtenost 4881x
Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Seznam rubrik