Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM43i27c37h26a63l 95S22e84d92m86í13k
Rozumný článek k tématu vyšel na Seznamu, mj. cituje Radima Tolasze
P56a26v87e28l 53D78v78o21ř59á92k
Taková je pravda: všichni lžou!
L75a66d21i58s27l33a78v 30M75e59t85e40l48k92a
Všichni ne, ale lže jich hodně..
M32i78c31h17a62l 48S35e83d52m17í74k
V několika článcích o zrušení scénáře 8.5 byly formulace typu, že scénář byl základem vědeckých prací apod. Ani špetka snahy o vysvětlení problematiky scénářů.
Zíral jsem na informaci, že v Holandsku či Dánsku byla pro seniory omezena dávka hovězího masa na 80g týdně s odůvodněním, že se svým chováním v životě provinili proti klimatu nejvíc, a proto mají utrum. Nejspíš se to týká jídelníčku jídelen pro seniory, jinak si to nedovedu představit. Řada lidí tento politický klimaaktivismus zaměňuje s klimatologií.
L17a79d36i78s74l47a23v 76M48e67t60e25l67k45a
Bohužel se to o tom scénáři tvrdí, ale je to blbost. Vždycky to byl "worst case scenario". Tak byl definován a používal se podle toho. U nás jsme ho ve skutečnosti nepoužili nikdy, vždycky jsme šli podle "realistických" scénářů, např. A2.
S tím masem je to totální pitomost (https://blog.idnes.cz/ladislavmetelka/klima-snizen...).
M72i42r63o26s37l26a25v 76Š94e95j74n57a
Pane Metelko,
v těch grafech, které jste dal do článku, jsou data jen do roku 2017, přičemž nejteplejsi je tam rok 2016. Aktuálně máme výsledky až do roku 2025. Takže tam chybí posledních 8 let.
Takže to doplním o hodnoty z posledních 3 let, a uvádím, o kolik stupňů byly teplejší než rok 2016, který je v tech grafech zatim nejteplejsi:
2023 +0,16
2024 +0,28
2025 +0,18
P72e63t10r 34M70á63l63a
Děkuji za článek. Držím Vaší osvětě nadále 
M71i89r15o71s67l25a90v 58S39l84á39m13a
To já mám dokonce naprosto přesný předpovědní model na čísla tažená ve Sportce – tedy na ta minulá
...
L27a75d64i64s79l76a47v 20M83e34t28e89l21k25a
Gratuluju. Tak zkuste ta čísla předpovědět, aniž byste je znal a jakkoli (třeba v tom modelu) použil.
- Počet článků 33
- Celková karma 14,89
- Průměrná čtenost 750x
No a pokud bude čas, napíšu i něco o asistenčních psech.


















