Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seV40l81a46d83i83m61i32r 17M92e47r48t32a35n
Ja ako skeptik hovorím dve veci:
Po prvé – robia z toho veštenie z čajových lístkov. Nikto od nich žiadne predpovede na 80 rokov dopredu nepýtal, natlačili sa do toho sami. A teraz majú výhovorku. P. Metelka tvrdí, že oni vlastne vedia presne vypočítať teplotu z CO2, len chudáci nevedia, koľko toho CO2 ľudstvo reálne vypustí. To je čistý alibizmus. Keď im tie modely po rokoch nesedia s realitou, tak nepovedia: „Pardon, náš model nestojí za nič, lebo atmosféra je náhodný chaotický systém a ignorovali sme Slnko alebo mraky.“ Radšej povedia, že model je dokonalý, to len ľudia pália iné tabuľky palív, než si oni naprogramovali.
Po druhé – celé to stavajú na hlavu. Podľa mňa je v realite oveľa, ale oveľa ľahšie uhádnuť, koľko fosílnych palív ľudstvo minie, ako vyveštiť teplotu planéty. Spotreba uhlia alebo ropy predsa nie je žiadny chaos. To sú tvrdé ekonomické limity, geológia ložísk a obrovská zotrvačnosť. Elektrárne a fabriky sa stavajú na desiatky rokov dopredu, ľudstvo ide proste po ceste ceny a výkonu a nepustí spotrebu do nejakých päťnásobných nezmyslov, čo si oni vymysleli v tých najhorších scenároch.
Naopak, teplota a klíma je nelineárny chaos, kde nikto doteraz nevie exaktné rovnice napríklad na obyčajné mraky a ich spätné väzby. Oni si ale v počítači urobili z CO2 jediný gombík na ovládanie sveta, kde im teplota vychádza ako ľahká matematika, a z reálneho sveta a ekonomiky urobili nepredvídateľnú anarchiu. Je to presne naopak a rok 2026 ich z toho iba usvedčuje.
M11i84r28o52s89l91a78v 30Š56e44j26n54a
Když koukám do posledni zprávy IPCC, tak nejpravděpodobnější je scénář mezi SPP1-2.6 a SPP2. Ale pouze pro příštích 20 let.
- Počet článků 33
- Celková karma 14,99
- Průměrná čtenost 751x
No a pokud bude čas, napíšu i něco o asistenčních psech.


















