Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MF

Dobrej článek. Ale možná jsou některá , když ne jednoduchá tak možná řešení : svítiplyn kterej je možno dělat z uhlí a po výměně trysek používat v běžným plyn. spotřebiči .Dále potom- Modulární reaktor ,více obnovitelných zdrojů ,přechod na bitcoin a osobní nákladní auta na vodík.

Bude to stát balík, ale už mě se.. štvou jak se opec dneska dohodnul na omezení těžby s Putinem . Bitcoin zarazí inflaci a s tím i kvantitativní uvolňování , řada lidí co mají peníze a bojí se inflace kupujou kraviny aby si je užily(Gréta pak nespí) nebo byty které momentálně nepotřebují.

0 0
možnosti
JS

Tolik nesmyslů pohromadě se jen tak nevidí. Nejsme totalitní stát, aby vláda mohla něco přikazovat soukromým subjektům. A pokud by například chtěla zastropovat ceny energií, tak musí rozdíl zaplatit. A protože vláda žádné peníze nemá, musí je někomu sebrat. A ani znárodnění Babišova majetku by na to nestačilo.

0 0
možnosti
AK

Německo má poloviční inflaci ve srovnání s námi.

Kancléř Scholz ohlásil včera 3. balíček pomoci firmám a domácnostem ve výši EUR 65 mld.

Ano, opravdu ne milionů ale miliard.

Nějakých 1600 miliard korun.

Takže tak to vypadá, když vláda něco účinného pro svou zemi dělá.

Zřejmě si nemyslí, že stačí vysílat signály a obviňovat občany, že podporují Putina.

A těch vašich 5 způsobů si buď nepřečetli nebo jsou jí k smíchu...

3 0
možnosti
OS

Tímto způsobem by to mělo být vysvětlováno "obyčejným" lidem. Samozřejmě nic není zadarmo, že za A (zastropování, zrušení DPH a pod.) je drahá úleva, kterou někdo za B musí nahradit, v tomto případě stát. Stát má jen peníze, které vybere od firem a občanů. Má dvě možnosti. Může rozdávat tolik, kolik mu zbývá v pokladně a nebo si musí půjčit. Půjčené peníze musí splatit a to opět penězi, které získá od firem a občanů. Nebude-li splácet dospěje k bankrotu státních financí.

0 0
možnosti
OS

Ještě bych chtěl dodat. Možná by se měl nějaký ekonom zabývat rozpočtem, který by vyčíslil náklady na řešení této krize, podle návrhů řešení opozice, aby bylo možno porovnat klady a zápory těchto řešení a jaké by následovalo v konečném vyčíslení zadlužení státní kasy.

3 0
možnosti
VG

Vyvážíme všechnu vyrobenou EE, nebo jenom tu, kterou nespotřebujeme? Takže prodáme vše levně a nakoupíme vše draze. Čím bychom ohrozili Evropu, když prodáme jen přebytky a pro domácí spotřebu zastropujeme ceny? Evropu neohrozíme. Jen nenažrané překupníky.

0 2
možnosti
MB

Takže byste chtěl, abych Vám tu elektřinu zaplatil já, protože si jako drobný akcionář ČEZu ukládám do akcií peníze na důchod? A nebo stát, takže to stejně zaplatíte Vy, jen to neuvidíte (s tím dovětkem, že část těch peněz navíc sežere erár na režii)?

0 0
možnosti
Foto

Věcný a pravdivý blog. Bohužel je mnoho lidí, kteří nebudou přemýšlet a chopí se jednoduchých hesel.

4 0
možnosti
PS

1. Slovenská vláda cenu "zastropovala" jedná se o dohodu ty budeš dodávat elektřinu za tolik a tolik a já tě nezdaním za nadměrný zisk.

2. Francie na burze prodává jen přebytky proč by nemohla ČR?

1 0
možnosti
Foto

Oba státy a tedy jejich daňoví pplatníci na to tvrdě doplatí.

0 1
možnosti
JK

Mohu s vámi téměř ve všem souhlasit. Jen s tím prodáváním přebytků EE je potíž, nejen že jednostranný šprajc samozřejmě vyvolá adekvátní reakci, je zde i časové hledisko. EE se, jak známo, nedá zatím účinně skladovat, síť se tedy plní takovým množstvím EE, která se také zrovna spotřebovává. Když se někde vyrobí méně, jinde se zase vyrobí více v sítí se to vyrovná a přepraví. Pokud tedy mají u nás elektrárny odstávky nebo poruchy, dovážíme elektřinu ze zahraničí, čím více zdrojů je zapojeno do soustavy, tím stabilnější je síť a dodávka EE. Co, kolik, kdo a za jakou cenu bude ve kterém čase vyrábět stanovuje ona burza, zdroje ji určí kolik kapacity na jak dlouho dopředu prodají a co prodají za spotové ceny. Jde o čistě technické rozhodnutí podle druhu a možností zdroje. Na úrovni energetického trhu jsou hranice smazané, nikdo neřeší státy ve kterých se vyrobilo, pouze jednotlivé zdroje a vlastníky těch zdrojů. ČEZ i jiné české firmy májí svoje elektrárny i jinde v Evropě, jakou vyrábí elektřinu, českou, německou, bulharskou, jakou?

Tohle vlastenectví a označkování národní elektřiny je k smíchu. Musíme si dát hrozný pozor Němci upravili svoji elektřinu tak, aby nefungovala v našich spotřebičích, nakupujte pouze českou elektřinu. ;-)

3 0
možnosti
JK

diky, konecne neco rozumneho.

Zajimave by bylo ale zjistit, proc na to vlastenectbvi tolik lidi slysi? Je to neco evolucniho? Kapri se v rybniku, ve kterem se narodili citi bezpecneji?

0 0
možnosti
ZH

Souhlas. Ale jedna věc by myslím šla provést bezbolestně: a to zrušení/pozastavení uhlíkových povolenek. Zdá se to sice jako málo, ale při řešení problémů se zpravidla má začínat těmi činnostmi, které jsou rychle hotové a nemají žádné negativní vedlejší následky.

8 0
možnosti
JK

Stažení povolenek z trhu proběhlo nedlouho před invazí Putina na Ukrajinu. Důvod byl covid a razantní snížení emisí v důsledku zastavení provozu některých velkých zdrojů emisí. Problém je to, že nikdo neví, co by navracení povolenek s trhem udělalo. Nutné je komplexnější řešení - burza, cena, výroba, povolenka. Třaskavé téma, vlastně nelze rozhodnout tak, aby to nevyvolalo protesty, vyhlášení asi hodí na nějaké sebevrahy. Kdo že to zrovna předsedá EU? Nevíte?

0 0
možnosti
RK

Teď dostanete od ekonomů s Vysokou školou života čočku;-).

KarmaR^

5 0
možnosti
  • Počet článků 322
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3143x
Rezervovaný optimista.