Promotérka šperků nejen ve službách státu

Při zátahu policie v bytě tehdejší šéfky kabinetu premiéra Nečase se jak známo kromě jiných cenných věcí našlo také větší než malé množství drahých šperků. A jistá doposud neznámá šperkařská firma nyní podle MF DNES tvrdí, že byla paní Jana Nagyová (nyní již Nečasová) promotérkou firmy a propagovala jejich zboží…

Jana Nagyová (Nečasová)| foto: Dan Materna, MAFRA

Jen předesílám, že proti tomu ve své podstatě vůbec nic nemám a považuji za ryze soukromou věc každého podnikatele, jakým způsobem a kým nechává propagovat svoje výrobky.

Předpokládám ovšem zcela samozřejmě, že k takovému „promotérství“ spojeném s půjčováním velmi drahých šperků musí existovat nějaké písemné dohody, na základě kterých se realizují. A také předpokládám, že v souvislosti s poskytováním takových služeb dochází k nějakému peněžnímu plnění. Tedy jinými slovy, že je spojeno s nějakou finanční odměnou pro toho, kdo se stane promotérem drahých šperků a na VIP státních akcích je propaguje na svém vlastním těle. Těžko uvěřit, že by to někdo dělal zdarma.

Takže se před námi rýsuje docela jednoduchá rovnice o několika málo neznámých, které je poměrně snadné doplnit. Pokud tedy byla šéfka kabinetu premiéra Nečase promotérkou šperkařské firmy, neměl by být problém doložit na obou stranách předmětné smlouvy (asi se bude jednat o Dohodu o pracovní činnosti nebo Dohodu o provedení práce, podle počtu hodin, které této práci dotyčná promotérka věnovala), dále výpisy z účtů na straně firmy i paní Nečasové o odměnách z těchto dohod plynoucích, písemný souhlas zaměstnavatele paní Nečasové s takovou formou přivýdělku během výkonu stávajícího zaměstnání (a v tu stejnou pracovní dobu) a v neposlední řadě daňové přiznání, v němž jsou tyto příjmy na základě Potvrzení o zdanitelných příjmech od šperkařské firmy paní Nagyovou (Nečasovou) řádně přiznány a zdaněny (alespoň za rok 2013).

Existují-li takové dohody a doklady, není s tím vůbec a především podle zákona žádný problém a vše je v pořádku (byť se nám to může u vysoké státní úřednice zdát nevhodné či dokonce podivné). Neexistuje-li však těchto několik málo výše zmíněných a vzájemně propojených dokladů a dokumentů, které tuto činnost prokazují a legitimizují, jedná se o účelovou a neskutečně vykonstruovanou lež. Ze strany firmy by se v takovém případě pravděpodobně jednalo o úmyslný trestný čin (krytý pravděpodobně finančním plněním v „hotovosti“ nějakou na případu zainteresovanou „třetí stranou“) a ze strany paní Nečasové by šlo o další přitěžující okolnost v její a manželově již tak dosti zamotané kauze.

http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-sperky-nalezene-u-nagyove-byly-pujcene-fqo-/domaci.aspx?c=A140620_085808_domaci_vez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Autor: Jaroslav Kysilko | pátek 20.6.2014 11:11 | karma článku: 21,61 | přečteno: 1046x
  • Další články autora

Jaroslav Kysilko

Jako jízda na horské dráze

10.12.2021 v 8:08 | Karma: 39,38

Jaroslav Kysilko

Kde je OLAF ?

21.12.2017 v 12:44 | Karma: 29,43

Jaroslav Kysilko

500: Oslava na Hradě

27.6.2016 v 7:07 | Karma: 22,04