Ženská idylka s 8 dětmi - IV.(konečně korba náklaďáku a hurá domů)
Dostala jsem důvěru, jedu první. Cítím se důležitě, ale jen do okamžiku, když si uvědomuji, že nevím kde Kleť je. Matně si vybavuji jakousi informační cedulku, někde před Krumlovem. Nesmím zklamat, tak zírám na všechny cedule. Jo. Mám ji v zorném poli a levým blinkrem dávám suverénně najevo, že tudy. Parkujeme. Obloha je černá.
Vydrápeme se do spodní stanice lanovky a zjišťujeme, že je jednosedačková. To, že téměř každá z nás má dvě děti, řešíme rychle. Od šesti let mohou jet děti sami. Než se Johanka s Kubou rozkoukají, už je obsluha vráží do sedačky, zacvaknou páku a jedou. Na dotaz proč to nezastaví a v klidu je neposadí, máme odpověď: „Jen přibrzďujeme“. Hlavou mi bleskne, hlavně ať jim nespadnou gumáky, nedosáhnou totiž na podpěru nohou. Samíka Linda udala hodné starší dámě, je milá, tak doufejme, že i zodpovědná. Nahoře vysedáme opět za jízdy. Rozhledna je v opravě, no nevadí, poběháme okolo, podíváme se na nefunkční sluneční hodiny. Po dotaze kudy dolů v místní horské chatě, máme odpověď “ tudy“. Vyrážíme. Začíná svítit sluníčko. Gumáky zůstávají, bundy jdou do batohů. Děti vesele běhají tu po asfaltové cestě, tu po lese, tu lezou po balvanech. Jdeme stále na jih, z kopce. Po cca 3 km mi je divné, že jdeme stále na jih. Parkoviště je ale zcela jistě na sever. No nevadí. Pavla volá Petrovi. Ten po větách typu „Jak můžete vyrazit bez mapy? Proč nečtete rozcestníky? Co budete dělat?“ vnese jistou nejistotu. Po poradě se vracíme zpět. Cesta už není tak veselá. Situace se zdá být nemilá. Miluška s bříškem před sebou tlačí kočárek s Eliškou. Zatím vypadá, že ještě chvíli může. Najednou slyšíme zvuk náklaďáku. Podíváme se na sebe s Pavlou a je rozhodnuto. Pan řidič zastavuje a my nekompromisně prosíme o nalodění se na korbu v maximálním počtu 5-ti matek a 8 dětí, včetně dvou kočárků. Malá Kamilka pořád spí. Přehazujeme děti přes bočnice, ty se ukládají mezi železné kozy a pytle s cementem. Jedeme. Pán nás veze jako poklad. Potkáváme pár kolařů, nemůžou. Závidí nám, taky by se svezli. Konečně jsme zase na rozhledně. Jdeme na oběd. Je to zcela pánské osazenstvo a tomu odpovídá i jídelní lístek. Dršťková polévka, zelňačka a bramboráky. Luxus, takovou polívku jsem snad ještě nejedla. Pány těší jak nám chutná. Kupujeme suvenýry pro tatínky a vyrážíme v celou na lanovku směr dolů. Stejná procedura se opakuje, včetně udání Samíka opět milé dámě, na kterou se děti sesypou a líčí ji naše zážitky. Doufám, že není ze sociálky.
Sluníčko pálí i dole, je dusno, z gumáků se kouří. Převlékáme děti do trenek a sandálků a vyrážíme do Krumlova na otáčivé hlediště.
V Krumlově svítí sluníčko jako blázen, na parkovišti bláhově odkládáme veškeré svršky a zcela vyletněni vyrážíme do zahrad. Procházka se protahuje ještě přes všechny nádvoří k medvědům a podle vůně míříme ke stánku s trdelníkem. Najednou se přižene černý mrak, během pár vteřin je průtrž mračen. Jen tak tak dobíháme pod provizorní prázdný stánek. Lije. Čekáme. Na parkoviště dost daleko, vidina modré oblohy ještě dál. Víme, že stejně zmokneme, vyrážíme.
Po příjezdu na chalupu už zase jen lije a lije. Linda přichází s nápadem na druhý den. Pojedeme na koně. Máme zase letáček. Ujímám se iniciativy a vytáčím číslo do jezdeckého klubu Slupenec. Ze široka vyprávím - kde jsme, kolik máme dětí, že mají rádi koně, že na nich už jezdily, že se chceme povozit. Za pár vteřin mi tvrdne úsměv, že si toho všimnou i děvčata. „Co je?“ No nic, až na to, že dostávám od paní informaci, že když se děti chtějí povozit na koních, máme jít do cirkusu nebo na kolotoče. Zírám. Jsme ochotni zaplatit 300,- za hodinu, nechtějí.
Druhý den svítí opět sluníčko, jdeme konečně do lesa na jahůdky a borůvky. Taky prima výlet. Náš poslední.
Loučíme se a rozjíždíme se do Děčína, Nučic u Rudné, Hradce Králové a Prahy. Myslím, že náš plán na příští rok je jasný. Šumavo, těš se!
Žaneta Kynclová
Je můj 4-letý syn politicky angažovaná osoba?
Rozhodli jsme se, že našemu synovi také pořídíme nějaký ten účet v bance. Jsou mu sice 4 roky, ale spoření nad rámec stavebního nám nepřijde s manželem nic neobvyklého. Dcera má dětské konto Beruška u KB, tak volba byla celkem jednoduchá.
Žaneta Kynclová
4:0 pro Rakušany
Vrátila jsem se s rodinou z lyžařské dovolené v Rakousku, přesněji ze střediska Dachstein West. Máme chalupu v Krkonoších, kousek od střediska Černý Důl, který od letošní zimní sezóny patří pod Jánské Lázně. Rok od roku naše středisko roste, rozšiřují se služby přes lyžařskou výuku, sněžná děla, skibus, občerstvení až po nové rozsáhlé parkoviště. Ale lidé a myšlení zůstává.
Žaneta Kynclová
Neverending story, pán s traktůrkem zase projel
Bydlíme na Praze 4, tedy vlastně na Praze 11. A je období zimy. Zima ve své, jak říká manžel „Ladovské podobě“ je v našich končinách nádherná. Děti za domem sáňkují, stavějí bunkry a my dospělí se brodíme dle vrtochů počasí tu hlubokým sněhem, tu břečkou, tu se kloužeme po ledu. Hlavně že dětem a úředníkům to nevadí!!!!
Žaneta Kynclová
Evropská forma Woodstocku „Rainbow gathering“ u nás za chalupou
Už 14 dní slýcháme hlavně večer bubny a indiánské zpěvy. Vidíme, jak chodí lidé v průběhu dne většinou bez bot s kanystry na statek pro vodu. Parkují, odjíždějí a zase přijíždějí vozidla převážně typu „bydlibus“. Moje děti jsou k neudržení, tak vyrážíme na průzkum.
Žaneta Kynclová
Ženská idylka s 8 dětmi - III.těsně před finále na korbě náklaďáku
Středa se nesla v duchu atmosféry krosových závodů, spršce neochoty v soukromé sklárně a rozbité hlavy na Lipně před divokou jízdou na bobové dráze za vydatné podpory dešťových kapek.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo
Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...
Od Grandu zmizí kvůli opravám autobusy, brněnská nádraží budou kousek od sebe
Zatímco regionální autobusové linky z centra Brna odjíždějí většinou ze Zvonařky, dálkové či...
Lepší zázemí a vybavení, plavce hlídá AI. Koupaliště lákají na novinky
Nová mola, lavičky i pláže u přírodních ploch, vylepšené areály městských plováren, a v Novém...
Živě: SMO ČR ocení inspirativní starosty a primátory. Slavnostní večer bude v Senátuy
Čím divnější outfit, tím víc lajků. Těchto 5 módních trendů nedává smysl
Také máte občas pocit, že některé módní trendy postrádají smysl? Nejste sami. Móda si totiž v...
- Počet článků 10
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1522x



















