Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

I19v51o 40C34i85l77i35c83h

19. 6. 2020 14:46

Dnes Ken na FB napsal, že roušky byly symbol, takže asi tak ... a Vám patří karma R^

1 0
možnosti
MV

"Najdou se však jedinci, kteří budou Potěmkinovy roušky nosit dál, protože strach je u nich silnější než potřeba nejen svobody, ale i vzduchu k dýchání."

To je hodně hloupé shazování lidí, kteří ty roušky berou jakž takž zodpovědně.Rv

Za sebe říkám, že jsem roušky nosil naprosto zodpovědně tam, kde byly povinné nebo doporučené. a vůbec ne kvůli strachu, ale kvůli tomu (byť minimálnímu) riziku, které bych mohl znamenat pro ostatní.

Svoboda není jen o možnosti něco dělat, ale také o odpovědnosti za možné následky. Takže "potřeba svobody" by neměla převážit nad odpovědností vůči okolí.

2 1
možnosti
Foto

Přiznávám, že jsem nepřítel lidu a státu. Roušku jsem venku nenosil ani v hlubokém nouzové stavu a bral jsem si ji na sebe jenom když jsem musel do obchodu. Byl jsem totož na 100% přesvědčen, že žádný bacilonosič nejsem. Pak se mi při jedné sportovní aktivitě stal úraz a musel jsem na operaci. No a v rámci předoperačních vyšetření jsem musel absolvovat i test na koronu, který potvrdil, co jsem pořád tvrdil a tvrdím https://jiriberanek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=750077

Nikomu nebezpečný nejsem a pokud ano tak jedině svými blogy ;-D

0 2
možnosti
Foto

Už mi několik pacientů řeklo, že kvůli nim si to natahovat nemusím.;-D

3 0
možnosti

Velká Británie má přes 300 000 nakažených a více než 42 000 mrtvých a konečně(!) zavádí od 15.6.2020 povinné nošení roušek.

Země, kde nosí roušky - Vietnam, Tchajwan, Thajsko, Jižní Korea a další, epidemii zvládají.

Kdo není líný myslet, porovná si např. vývoj epidemie v Norsku a Švédsku, kde byl v půli března stejný počet nakažených. V Norsku nosili roušky, ve Švédsku ne, dnešní stav viz stránky Johns Hopkins university (Norsko 250 mrtvých, Švédsko 5000).

A u nás posledních osm dnú už zase převažuje počet nakažených nad počtem zotavených, a tento trend bude zesilovat.

A samozvané "odbornice" na epidemie píší stránkové bláboly o ničem.

6 0
možnosti
PK

Nenosil jsem roušku ze strachu o sebe, nýbrž s ohledem na mé okolí, kdybych náhodou již v sobě něco nosil...

3 0
možnosti
Foto

Nebojte, hloupost se kapénkami nepřenáší. ;-D;-D;-D

1 5
možnosti
VB

Tak roušky svou roli splnily - ve světě se stále více uznává jejich užitečnost. A s povinného nošení se stává doporučení, což je v současné situaci také správně. A je otázka, jak to bude v Praze, na Olomoucku a v Karviné.

4 1
možnosti
Foto

Já jsem se včera dopustila strašného přestupku kdy jsem si v autobusu zapomněla roušku co jsem měla na krku nandat na pusu. Nikdo mi nic neřekl, tak to asi na krku stačilo :-)

Blázinec...

3 0
možnosti
Foto

Stačilo, že jste ji měla! :-)

1 3
možnosti
VF

Kdo chce, ať roušky nosí.

4 0
možnosti
  • Počet článků 57
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1411x
Mám vzdělání a praxi v mnoha oborech, zejména v průmyslu, vzdělávání, výzkumu, umělecké tvorbě, popularizační a publikační činnosti a marketingu. Hodně se také věnuji literárním aktivitám. Vedu literární skupinu SIG Literární tvorba, vydala jsem sbírky básní Cesta za duhou./Jestli víte to, co já/, Stroj času, Když nastává odliv nadějí, Démanty v nás,  Dopisy, Na dně vesmíru našeho myšlení, básně a prózu Úlomky duhy, povídky Osudová a novelu Muškám neutečeš. Dále jsem přispěla do různých sborníků, jako například Opouštění ze soutěže Literární Varnsdorf 2016 nebo Za okny tma z prvního ročníku soutěže, kterou pořádá naše skupina. Knihy také graficky a výtvarně upravuji. Pocházím z umělecké rodiny, přispěla jsem do rodinné umělecké knihy Katalog 100 let výtvarné tvorby jedné rodiny.

Někdy v uměleckých oborech soutěžím, (mám nějaké úspěchy v literární tvorbě), ale prezentuji i malbu a fotografii, buď ve výstavních síních nebo na Internetu, jako například v této galerii https://www.e-moc-e.cz/malba-2020/. Mám ještě mnoho dalších zájmů, mezi něž patří pozorování a komentování společnosti, což dělám na blogu. Dlouho jsem vedla, dnes už neaktivní, blog http://kubickova.bigbloger.lidovky.cz/.