Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Evropa má problém

Evropa má velký problém a zřejmě existuje jediné řešení, které sama nezvládne. Prvním krokem je to řešení znát.

Otázkou problémů s islámem v Evropě se zabývám již delší dobu, viz moje články níže. S přibývajícími teroristickými útoky se stávají radikálnější i moje názory na řešení dané situace. Pozorně si pročítám články, blogy a diskuze k tomuto tématu. Opakuje se zde často názor, že původ všeho zla je v islámu. Dříve jsem si to taky myslela a za jeden z úkolů vedoucích k odstranění terorismu jsem považovala postavení islámu jako učení neslučitelného se zákony evropských zemí mimo zákon.

Postupně jsem se propracovala ke zjištění, které částečně zmiňuji v posledním článku na dané téma s názvem "Nejde (jen) o Mohameda". Totiž, že za všemi těmi útoky, zastrašováním, šířením nenávisti a paniky stojí dobře organizované a zejména dobře placené mezinárodní organizace, jejichž hlavním představitelem je islámský stát (IS). S ním spolupracuje asi dvacet dalších radikálních a teroristických organizací operujících v Iráku, Sýrii, Tunisku, Pákistánu, Jemenu, ale také v Uzbekistánu, v Nigérii a na Filipínách. Jsem setrvale toho názoru, že problém nejsou samotní muslimové v Evropě, kde ostatně žijí stovky let, a není to jen Turecko, kde je více než  98% muslimského obyvatelstva, ale i další státy jako Albánie, Kosovo, Bosna a Hercegovina. Samozřejmě se jedná o státy sekulární. Mnozí komentátoři se diví, že se radikalizuje druhá nebo třetí generace muslimů. Rodiče a prarodiče dnešních atentátníků říkají, že si nevědí s dětmi rady. Diskutéři si myslí, že problém je ve výchově, že se mladí radikalizovali proto, že je rodiče vychovali v islámské víře. Kdyby původ byl ve víře, tak by se přece radikalizovali i rodiče, kteří by šli příkladem. Ale tak to není. I u nás se stávají případy, kdy se dobře vychované děti ze slušných rodin dostali na šikmou plochu, někdy až za hranici zákona. Zrovna nedávno jsem vyslechla podobný příběh od kamarádky z mládí. Co k tomu vedlo. Obvykle parta, starší kamarádi, vzory. Někdy i sekta. Pokud rodiče udělali ve výchově chybu, tak to byl zřejmě nedostatek výchovy, kterou nahrazovali hmotnými věcmi. Místo aby děti vedli ke sportu, umění a dalším zájmům, kupují jim drahé hračky a elektroniku. Pro samou práci a hmotné zajištění si nenajdou čas s dětmi mluvit, a to třeba i o politice, rozebrat situaci. Nemyslím si, že by se našli rodiče, kteří chtějí ze svého dítěte vychovat kriminální živel nebo sebevražedného atentátníka.

Můžeme si všimnout, že k radikalizaci a rozmachu terorismu došlo po vyhlášení tzv. svaté války teroristou Usámou bin Ládinem, (i když některé útoky měl na svědomí již před 11. září 2001). Co tím chci říct? Prostý fakt, že dnešních útoků radikalizovaných mladých muslimů by nebylo, kdyby neexistoval Islámský stát, Al-Kajdá a další spolupracující a sympatizující teroristické organizace. Bez těchto ideových vůdců by nebylo terorismu, stejně jako by nebylo bolševického převratu bez Lenina a druhé světové války bez Hitlera a jejich spolupracovníků. Všichni výše zmínění uměli dobře zvolit cílovou skupinu, u níž našli pochopení pro svoji štvavou ideologii. V současnosti jsou tou skupinou mladí Syřané, Iránci, Pákistánci, kteří nevidí pro sebe žádnou budoucnost. 

Z toho také vyplývá jediné možné řešení současného evropského problému, který se však netýká jen Evropy, jak si zřejmě myslí velmoci, jak na východě, tak za Atlantikem. Jediná možnost, jak zastavit terorismus je zlikvidovat Islámský stát, který ve skutečnosti žádným státem není, a všechny spolupracující teroristické skupiny. I když Wikipedie uvádí 26 států, které již bojovaly proti IS, zřejmě tento boj nebyl dostatečně účinný. Na to by měla být zaměřena společná politika EU i USA a Ruska, i když se posledně jmenovaní zřejmě domnívají, že se jich to netýká, respektive se necítí ohroženi. Zrovna v případě USA je to zvláštní, i když od útoků na New York a Washington uběhne letos už patnáct let. V Evropě by si měli představitelé uvědomit, že ztrácet čas nepopulárními diskusemi o rozdělování uprchlíků vůbec nemusí, protože po rozprášení IS, by nebyla válka v Sýrii a nebyl důvod žádné uprchlíky (pravé i falešné) přijímat.

Autor: Eliška Anna Kubičková | pátek 29.7.2016 22:54 | karma článku: 24,52 | přečteno: 1354x
  • Další články autora

Eliška Anna Kubičková

Obezita není sexy

Po roce a půl home-officu jsem začala dojždět do zaměstnání a všimla jsem si extrémního množství lidí s nadváhou.

12.9.2021 v 14:00 | Karma: 23,47 | Přečteno: 868x | Diskuse | Společnost

Eliška Anna Kubičková

Tajná strategie promoření

Možná si vzpomínáte, jak před rokem nastalo překvapení, že se lidé začali hromadit v přírodě, a to i na místech, kde dřív bylo možné potkat jen lesní zvěř.

7.3.2021 v 17:44 | Karma: 17,79 | Přečteno: 580x | Diskuse | Ostatní

Eliška Anna Kubičková

Nápady našich ministrů

Už delší dobu otvírám stránky sdělovacích prostředků na Internetu nebo zapínám rozhlasové zprávy s podivným pocitem děsu a hrůzy, co zase někdo z vlády nebo jejích poradců vymyslí.

27.1.2021 v 18:53 | Karma: 22,62 | Přečteno: 470x | Diskuse | Ostatní

Eliška Anna Kubičková

Potěmkinovy roušky

Je už hodně únavné sledovat stále nové zprávy o tom, jak probíhá uvolňování opatření proti epidemii. Podle skutečné situace to působí dojmem, že si někteří zodpovědní nemohou zvyknout, že by skončila jejich chvíle slávy a moci.

18.6.2020 v 16:22 | Karma: 21,57 | Přečteno: 669x | Diskuse | Společnost

Eliška Anna Kubičková

Prymulovi a muškám neutečeš

Jako každý, kdo sleduje zprávy, jsem zaregistrovala názor ministra Hamáčka na možnost sesazení ministra Vojtěcha a jeho nahrazení bývalým náměstkem Prymulou. Docela mě obešla hrůza.

4.6.2020 v 19:14 | Karma: 26,98 | Přečteno: 861x | Diskuse | Osobní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Vytlačení Ruska a sblížení s Putinem. Johnson radí, jak má Trump zajistit mír

22. července 2024  18:55

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by mohl ukončit válku na Ukrajině „za...

Bidenovy úspěchy jsou v moderní historii nevídané, uvedla Harrisová

22. července 2024  17:16,  aktualizováno  18:24

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová uvedla, že úspěchy prezidenta Joe Bidena nemají v moderní...

Požár kamionu s bateriemi zastavil na D1 provoz ve směru na Prahu

22. července 2024  16:41,  aktualizováno  18:19

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku je neprůjezdná dálnice D1 ve směru na Prahu. Na...

Při nehodě tří aut se zranilo šest lidí. Pro dospělého a dítě letěly vrtulníky

22. července 2024  18:06,  aktualizováno  18:19

Při nehodě tří osobních aut u Rané na Lounsku se zranilo šest lidí. Do ústeckého traumacentra...

2KK Jiráskovo nám.
2KK Jiráskovo nám.

Jiráskovo náměstí, Kolín - Kolín V
11 500 Kč/měsíc

  • Počet článků 57
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1411x
Mám vzdělání a praxi v mnoha oborech, zejména v průmyslu, vzdělávání, výzkumu, umělecké tvorbě, popularizační a publikační činnosti a marketingu. Hodně se také věnuji literárním aktivitám. Vedu literární skupinu SIG Literární tvorba, vydala jsem sbírky básní Cesta za duhou./Jestli víte to, co já/, Stroj času, Když nastává odliv nadějí, Démanty v nás,  Dopisy, Na dně vesmíru našeho myšlení, básně a prózu Úlomky duhy, povídky Osudová a novelu Muškám neutečeš. Dále jsem přispěla do různých sborníků, jako například Opouštění ze soutěže Literární Varnsdorf 2016 nebo Za okny tma z prvního ročníku soutěže, kterou pořádá naše skupina. Knihy také graficky a výtvarně upravuji. Pocházím z umělecké rodiny, přispěla jsem do rodinné umělecké knihy Katalog 100 let výtvarné tvorby jedné rodiny.

Někdy v uměleckých oborech soutěžím, (mám nějaké úspěchy v literární tvorbě), ale prezentuji i malbu a fotografii, buď ve výstavních síních nebo na Internetu, jako například v této galerii https://www.e-moc-e.cz/malba-2020/. Mám ještě mnoho dalších zájmů, mezi něž patří pozorování a komentování společnosti, což dělám na blogu. Dlouho jsem vedla, dnes už neaktivní, blog http://kubickova.bigbloger.lidovky.cz/.