Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Extrémistické politické strany mohou mít v Česku naději...(?)

Češi se začínají bouřit. Stále více lidí zbrojí proti menšínám, které působí či výhledově mohou působit problémy. Fanoušků a potencionálních voličů stran směřujících k extrémismu přibývá. Přibývá podpisů proti islámu, protestů proti Romům. Není tohle všechno již hlavní znak toho, že naše vláda dělá přeci jen něco špatně?

Za dva měsíce, čili od doby před velkou medializací islámu a islamizace Česka, nabyla facebooková stránka "Islám v České republice nechceme" přes 13 tisíc nových příznivců. To je více než pětina. Preference stran, které kdysi neměly v jakýchkoliv volbách šanci, stoupají o celé jednotky procent. Stále však má nadvládu názor, že neznevýhodnit menšinu je rasismus. Jak daleko jsme od nějakého velkého fyzického sporu? Jak dlouho se budeme pouze střílet pouze slovy na facebooku či v televizních diskusích?

Nejen politické hlavy se však snaží nějak zasáhnout. Politicky osazené role, neboli lidé tyto role zastupující, se k dané problematice vyjadřují často častěji, než by měli. Navíc trvalo našim vládám pětadvacet let, než si uvědomila, že tady máme problém s romskými ghetty. Možná stejnou dobu potrvá, než se s takovými problémy vypořádáme. Nezbývá teď totiž nic jiného, než posílat takové, lidi třeba do práce, nepřímým násilím. Jenže uvědomili jsme si, že taková ghetta nejsou poslední? Můžeme se poučit a další taková nepomáhat zakládat?

Není to tak viditelný problém, ale stejně profesionálně náš sociální systém využívá i početná vietnamská populace. Na ně se často zapomíná. Oni pracují, kooperují a žijí témeř všichni "pod jednou střechou", v takovém státě ve státě. Mají vlastní investiční banku, mají vlastní poradce. Ale pořád pracují, prodávají nám poměrně levné zboží a při pohledu na celé veřejné mínění nám vadí vlastně nejméně.

Jsme nepoučitelní, protože cizinec má zde pořád více sociálních výhod než domácí. Dokážete si snad představit, že by domácí fotbalový klub na svém stationu nabídl nejlepší lístky fanouškům hostujícího týmu? A svým vlastním fanouškům nabídl vstupenky třeba dvakrát dražší? Neměli bychom se, jako domácí tým, starat především o svůj "klub" a své fanoušky?

A platí to jak s Romy, tak s Vietnamci, tak s jakoukoliv cizineckou komunitou. Je vzduchtěsná, nikdo neproklouzne a interně jsou prakticky nezkontrolovatelní. Mají takovou možnost dohlížet sami na sebe a být tak jakkoliv k sobě benevolentní. My, jako domácí, takovou možnost nemáme, protože bychom ji údajně hned začali využívat. Je to sice velmi pravděpodobné, ale jsme přeci stejní lidé jako ostatní. Nehrozí tak takový interní podvod i od těchto komunit?

Měl by existovat nějaký systém kontrol zevnitř, který v současném, příliš procizinecky liberárním, systému momentálně není možný. Legislativa nakazuje celníkům najít si velmi vážný důvod k otevření skladů. Proč? Pokud mám čisté svědomí, ukážu nějaký prostor sám. Zákon by tak měl nakázat možnost namátkové kontroly, a to kdykoliv. Proč by to neměl umožnit? Bojí se snad zákonodárci toho, že by rasističtí celníci namátkově šikanovali obchodníky? A nebyla by to trochu násilnější cesta k tomu, aby se tu všichni báli falšované značky prodávat? Není náhodou pozdě na liberární a něžné postupy? 

Další reálná rozba je nově vznikající uzavřená komunita poblíž Teplic. Bude mít nové, dosud nepříliš známé, zastoupení. Arabové jsou velmi nevyzpitatelní. V Německu založili šáría policii, kterou chce tamní státní správa nějak zničit, ale zatím se nedaří. Dohlíží na dodržování práva šáría v tamní uzavřené komunitě. Měli bychom se my, Češi, zamyslet nad tím, jak moc je pro nás důležitá rasová rovnováha, když ženám v okolí ghetta bude hrozit nebezpečí podobné jako v severní Evropě či Británii. Není čas na to zastavit tento budovatelský pokus o nové velké ghetto ještě dříve než bude pozdě? Zálež nám na tom, abychom nebyli obviňováni z rasismu, nebo chceme pohodlně a bezpečně žít? 

Když se v roce 2011 utkal dnešní klub TJ Junior Roma se soupeřem, vyvolal bitku s hráči za podpory rasistických hesel. Dostali pokutu 5 tisíc korun. Splatili ji za tři roky a to i s podezřením, že byla tato platba podporována ze strany města v obávách z rasismu. Nyní je tento tým zpět a mnoho klubů se s nimi bojí hrát. Po dvou kontumacích si zahráli. Všechna média vychvalovala tento romský tým, zmenšovala závažnost předchozího napadení a všem "rasistům" se vysmívala, protože rosmký tým odehrál zápas bez potíží. Prohrál 1:5. Není náhodou pravý důvod jejich jednorázové schopnosti udržet nervy jen to, že byl zápas pod takovým mediálním dohledem? Není náhodou příliš brzy na závěry?

A co kompletně zahalené postavy v centru metropolo, Karlových Varů, Teplic? Můžeme si být jistí, že za takovým hábitem se ukrývá žena? Není tento úbor tou nejlepší kamufláží zločince, který chce něco ukrást, vykrást, odpálit, někoho zabít či znásilnit? Není čas se vyrovnat vyspělé civilizaci, přestat řešit ubohé šátky a zabývat se touto konkrétní zakrývací hrozbou?  

Celá ta záležitost je problémem naší politické nerovnováhy. Přiznejte se, kolikrát za sebou jste volili jednu a tu samou stranu? Kolikrát jste si řekli "volím menší zlo" místo "volím to nejlepší"? Není problém zde? Není náhodou jen výmysl, že jsme jen národ rasistů? Nestojíme před vybudováním asi nejhorzivějšího ghetta v naší historii před zásadní otázkou?

Základní otázka je taková. Je naše současná vláda schopna zkontrolovat interní záležitosti těchto ghett? Je naše vláda schopná zabránit novému budování uzavřených komunit, kde zpravidla vznikají samovolně jiné zákony, které nemusí ani korespondovat s těmi českými? A nebo mám sáhnout po DSSS, Pirátské straně, Úsvitu a podobným hnutím a stranám, které jsou dlouhodobě považovány za rasistické či nějak nekorektní? Není tedy pro národ ten pravý čas k tomu, aby se probral?

Autor: František Kubásek | úterý 9.9.2014 11:45 | karma článku: 25,32 | přečteno: 935x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

V Paříži vjelo auto na terasu baru, jeden člověk zemřel

17. července 2024  20:32,  aktualizováno  21:54

V Paříži najelo auto na terasu baru. Zřejmě podle agentury AFP s odvoláním na policii šlo o...

Definitivní konec. Clarkson a jeho kumpáni rozpustili společnou filmovou firmu

17. července 2024  21:24

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May - hvězdy seriálu The Grand Tour - ukončili po 21...

Ženy do ochranky nepatří, kritizuje americká pravice zákrok při atentátu

17. července 2024  21:10

Americká Tajná služba čelí po víkendovém atentátu na exprezidenta Donalda Trumpa kritice, že se...

V plaveckém bazénu v Olomouci zřejmě unikl chlor. Pět lidí skončilo v nemocnici

17. července 2024  19:44,  aktualizováno  20:46

V areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu v podvečer unikla chemická látka, zřejmě chlor....

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof