Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Evropská unie versus komunismus

Za pár dní oslavíme jako národ 25 let od důležitého dne. Den, kdy se začal měnit režim Československa v demokratický celek. Od té doby se toho hodně zmenilo. Češi a Slováci jsou samostatní, vstoupili do NATO a Evropské unie... A vlastně tím druhým se to všechno zase zkazilo. Nebo jaký je vlastně rozdíl mezi EU a komunismem?

Nedávno vysoce postavená představitelka unie pro zahraniční věci prohlásila, že si celá unie přeje stát Palestina. Co si myslí vrchnost, musí si myslet občané - v tomto případě členské státy. Představitelé států neměli možnost se vyjádřit, smlouvou jsme zahraniční záležitosti předali pod správu EU.

Dále nás EU neustále kritizuje za přístup k menšinám, převážně k Romům. Bylo by potřeba si však uvědomit několik základních principů nadvlády Romů v naší zemi. Většinou nechtějí pracovat kvůli štědrému sociálnímu systému. Každou chvíli někoho brutálně zbijí a jako důvod si téměř pokaždé vymyslí rasistickou narážku, která jim u soudů automaticky snižuje trest. Minimálně mi to tak přijde, protože naopak každé napadení Roma je u soudu automaticky bráno jako rasově motivované a trestané o to tvrdším zpoůsobem. Srovnání? Vítkovští žháři (18-20 let vězení) versus mlátiči a mlátičky manželů v Duchcově (podmínky, maximálně pár let, někteří i bez obvinění přes to, že si bouchli také) a oba případy s doživotními následky pro oběti a je jedno, zda fyzické či psychické.

Dalším prvkem rétoriky EU je problém s imigranty, které chce organizace přidělovat do každého státu. Oni nemusí žádat o povolení k pobytu, mají být přerozdělování ihned. Unie se totiž obává, že zatíží jen několik sociálních systémů, takže by podle ní bylo lepší, aby byla zatížena rovnoměrně. Příkazem tak k nám mohou dorazit až desítky tisíc lidí, kteří neumí ani anglicky, pracovat tak nebudou moct skoro nikde a vzhledem k tomu, že většina prací, kde se cizinec obejde i se svým mateřským jazykem, je již zabraná, o práci přijdou Češi. Nebo budeme jako národ platit dalších mnoho tisíc sociálních dávek. K této rétorice se totiž přidal i Jiří Diensbier mladší, který připravuje integrační program - normy pro minimální počty Romů v pozicích státní správy a je tak jen otázkou času, kdy podobné kvóty vymyslí i pro ostatní menšiny. 

Média navíc s EU spolupracují, asi na příkaz pod výhružkami. Jinak si nedovedu vysvětlit zamlčení několikatisícové demonstrace v Miláně. Nebo demonstraci v Bruselu novináři označili za pochod extrémistů. Jiní euroskeptici jsou pak v médiích zesměšňování, kompromitováni, umlčováni a je na ně vyvíjen tlak pomocí různých obvinění. Berou se zkrátka jako nepřátelé národů. Média o jejich sílící pozici v politice mluví tónem, který naznačuje "bohužel je volí víc lidí". Další přetvořenou demonstrací byla ta v Německu. Fotbaloví hooligans protestovali proti salafistům, za což si v médiích vysloužili přívlastky "náckové" a podobně. V některých zemích pak pod tlakem zakazují kritiku imigrační politiky státu a kritiku islámu (Řecko, Švédsko).

A k tomu všechny ty hrátky s nápisy. Že pomazánkové máslo se v Česku musí nazývat "tradiční pomazánkové", že rum z Česka musí být označen pouze názvem "tuzemský", nebo že marmeláda v regálech českých obchodů neexistuje, máme jen "jam". K tomu téměř prohraný souboj o know how receptu na Pražskou šunku, o kterou jsme se musli prát s Paříží (špatný vtip, co?).

Ještě smutnější a vtipnější zároveň byla norma o rovných okurkách a banánech, kterou EU musela pod tlakem a poměrem odpadu v produkci zrušit v roce 2009. Nebo limity o vývozech, které zde způsobily i zániky podniků. V čem je tedy EU lepší než komunismus?

Komunismus ovlivňoval média. Jé, to dělá EU také. To bude jen náhoda. Komunismus zesměšňoval a snažil se zdiskreditovat nepřátele režimu. Počkat, to dělá EU také. To už je dost zvláštní náhoda. Komunisté, co prohlásili, s tím musel každý souhlasit. Počkejte, to samé předvádí EU! Komunismus přikazoval, kolik se toho vyrobí třeba za pět let... Moment, totéž dělá Evropská unie! A vtipy o Romech byly za komunistů téměř zakázané. Třeba ta legendární věta smrtky ze hry Járy Cimrmana: "V Tanvaldu U Labutě je teď rvačka a ten cikán jim tam už půl hodiny běhá po lokále s nožem v zádech" byla pro komunisty jako trn v oku. Podobně pak jedná i Evropská unie. Kdy nám zakážou vtipy o Romech, pak o tchýních, o blondýnách a kdy nám pak zakážou se smát úplně?

Takže přes všechny ty slova, co řekl Václav Klaus, je jeho euroskepce naprosto na místě. A on je člověk, jenž nám o tom tady v Česku řekl první. A nikdo mu nevěřil. Ani nyní ho nikdo neposlouchá jen proto, že je to Klaus. Stejně jako pro sprostá slova lidé již naprosto ignorují všechnu tu pravdu, kteoru prohlásil Zeman. Lidé jsou prostě selektivně hluší. Jakmile vidí jméno, neslyší žádnbý jeho názor či ho automaticky označí za špatný. A to je dle mého názoru dílem médií. Divné, že jsou všichni euroskeptici a bojovníci proti milionové imigraci často tahle schazováni. Dle mého žádná náhoda. EU je tím pádem potřeba zrušit, stejně jako komunismus!

 

Autor: František Kubásek | čtvrtek 13.11.2014 10:00 | karma článku: 33,33 | přečteno: 1348x
  • Další články autora

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma: 39,16 | Přečteno: 1431x | Diskuse | Média

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma: 38,00 | Přečteno: 1700x | Diskuse | Politika

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma: 35,52 | Přečteno: 1683x | Diskuse | Sport

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma: 25,20 | Přečteno: 942x | Diskuse | Věda

František Kubásek

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

15.12.2020 v 15:54 | Karma: 40,27 | Přečteno: 4998x | Diskuse | Věda
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Pražské letiště po výpadku systémů funguje naplno, vůbec neodletělo 25 letadel

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  8:24

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Významné vojenské objekty chce stát vlastnit. Majitelům hrozí i vyvlastnění

20. července 2024  7:25

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2697x
www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof