Zoufalství na Václaváku aneb naděje jménem Švihlíková?

Současná koaliční vláda Petra Nečase pod taktovkou Miroslava Kalouska rozčiluje v této zemi snad každého, kdo není v partě kluků, co spolu mluví, která spokojeně vyžírá státní krmelce, dotované pod hrozbou mnohaletých kriminálů produktivními daňovými poplatníky. Vláda, stejně jako její premiér, je natolik nečitelná, nekontiuitní, nemastná, neslaná, alibistická a většinou i předpodělaná, že za politické srdíčko může chytnout asi opravdu jen málokoho.

foto CT

 

Nedávné krajské volby ukázaly, že její upocená eurosocialistická politika odradila většinu bývalých voličů vládní koalice, kteří, dle volebních programů, očekávali nástup razantních reforem, podporujících svobodný volný trh, snížení byrokratické zátěže či pročištění zákonné a daňové džungle. Místo toho se dočkali tradičních žabomyších válek o koryta, klientelistických hrátek o vliv, dlouhých hádek o dělení volební kořisti a nesystematického lavírování, s primárním zájmem o co nejdelší protažení časů blahobytného chrochtání v křeslech Strakovy akademie.

 

Nelze se tedy divit, že Nečasův zoufalý kabinet jaksi pozbyl důvěry obyvatelstva a jeho prohlášení, vize i činy vzbuzují už jen útrpný úsměv a čeká se na jeho totální sebedestrukci. Na palubě nakonec asi zůstane jen ministr Kalousek a spící admirál šlechtického původu, kteří po našití poslední rolničky na barevnou čepici ministerského předsedy, demonstrativně přestřihnou jeho svazácký průkaz a zahájí šamanské tance kolem nekonečně prázdné státní pokladny.

 

Vládní zoufalství tak porodilo zoufalství lidové. Nikoliv však jednolitý blok odporu a národního souznění jako v roce 1989 proti bolševikovi, s miliónem nadšených demonstrantů na Letné, ale spíše jako pouťovou směsku pestrobarevných vyvolávačů hesel, kteří většinu svojí energie i invence vypotřebovali na hlasitost překřičení konkurenčních lidových tribunů. Inu, máme přeci demokracii, tak proč nakonec ne, že?

 

Podle skladby a počtu sobotních demonstrantů na Václavském náměstí je však možno soudit, že Čechům ještě není tak úplně zle. Na veselici rudých odborářů, na kterou prý náhle zchudlé Zavadilovo předsednictvo nenašlo dostatek finančních prostředků, aby mohlo pro profesionální soudruhy stávkostachanovce vypravit vlaky a autobusy, či jim do torničky přispět řízkem, lahváčem a dárkovým poukazem do Kotvy, přišlo o hodně méně nespokojených než očekávaných sto tisíc. Nezachránili to ani Falmerjugend pod prapory CCCP, ani brigády socialistické práce bývalých pohraničních střelců do zad. Jak to? Nevadí snad národu současná politická situace? Nevadí národu, že se všude krade a ani poledne se nedrží? Nevadí snad národu, že není vidět světlo na konci všech možných korupčních tunelů?

 

Ale ano. Vadí. Vadí a moc! I mě vadí, že jsem svojí vládou okrádán, ponižován a pasován do role dojné krávy s právem jednou za čas si zvolit menší zlo, protlačené propagandou medálních zaklínačů hadů a přeplacených reklamních agentur. I mě vadí, že se musím stydět za činy svých ministrů, zákony poslanců či sociálně ekonomické fantasmagorie nekompetentních “vládních odborníků”. Nic na světě mě však, stejně jako spoustu mých přátel a známých, nepřinutí uvěřit, že by mi bylo lépe, kdyby se splnily vize a mocenské choutky demagogické bandy, která 17. listopadu 2012 promlouvala na Václaváku z odborářského pódia a tleskala pod ním, mávajíce rudými prapory s hvězdou, srpem a kladivem.

 

Jednak jsem už jejich “dobrodiní” v životě jednou zažil a nezapomínám, ale hlavně si myslím, že sociálkomunistické utopistické kecy o páchání dobra za cizí peníze, neznamenají nic jiného než systematické promyšlené okrádání obyvatelstva, masivní přerozdělování s demoralizující korupční nadhodnotou a likvidaci systému rovných práv a svobod pro každého jedince. Stačí, že na tuto populistickou notu hraje v míře, pro mne sice nestravitelné, ale nikoliv ještě bolševicky destruktivní, současná vládní pseudopravicová garnitura. Nechci tedy nahradit menší zlo zlem ještě větším, obludnějším a historicky dávno znemožněným.

 

Nemohu tedy tleskat papalášům z ROH, nevrózních z faktu, že se jim nedaří narežírovat alespoň týdenní generální stávku, naivním nladíkům s vizí znovuspojení proletářů všech zemí či afektovaným výkřikům socialistické “ekonomky” Švihlíkové, zmatené ve svých proklamacích natolik, že požadovala konec vlády jedné strany!?

 

Toto by měla být nová elita národa? Tito by chtěli vést společnost k prosperitě bez dluhů a blaženému svobodnému životu všeho lidu? Tito salónní teoretikové třetích cest z vyhřátých, erárem dotovaných, kancelářských pelechů, parazitující na nedokonalostech demokratického zřízení? Děkuji, nechci! A ačkoliv se snažím všemožně pochopit myšlenkové pochody oněch "obyčejných" lidí z davu pod koněm, jejich frustraci, zlost i nenávist, která tam bublala jako ve vroucím kotli, nevím. Abych při své postavě vzal transparent s nápisem "JÁ MÁM HLAD!" a na náměstí se pak objímal s mladými komsomolci, nadšeně hýkal při soudružských projevech Zavadila či Švihlíkové a spolu s nimi vzýval duchy rudých vrahů, to tedy ne. Tak zoufalý nejsem a nikdy nebudu! 

 

 

Diskuse bez registrace ZDE.

Autor: Karel Kříž | pondělí 19.11.2012 7:07 | karma článku: 39,21 | přečteno: 3960x

Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1137x | Diskuse | Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1180x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5805x | Diskuse | Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1106x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 644x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Kontakt po roce. Diplomaté navštívili v Tunisku Češku pykající za vraždu manžela

23. dubna 2025  17:30

Velvyslanec a konzulka v pondělí ve věznici v Tunisku navštívili Češku odsouzenou za vraždu manžela...

Západní Turecko zasáhlo zemětřesení o síle 6,2, lidé vybíhali z budov

23. dubna 2025  12:28,  aktualizováno  17:10

Oblast poblíž tureckého Istanbulu krátce po středečním poledni zasáhlo zemětřesení o síle 6,2. Lidé...

GIBS obvinila prezidentova řidiče, který opilý boural. Hrozí mu až tři roky vězení

23. dubna 2025  17:02

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila řidiče prezidenta Petra Pavla, který měl v...

Jednotné měsíční hlášení má šanci. ANO chce zachovat podmínky pro dohodáře

23. dubna 2025  14:58,  aktualizováno  16:55

Přímý přenos Poslanci dali šanci zavedení jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele, které má nahradit od...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.