Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Těžké dny Petry P.

Mediálně nejznámější česká nemilenka, následně pak manželka a matka se zlobí. Česká televize ji pozvala do Otázek Václava Moravce. Natěšená životní partnerka nejlepšího diskutéra v zemi a přilehlém vesmíru již pilovala s Dimunem a Tvrdíkem přesvědčivé odpovědi pro obyčejné lidi, když najednou přišel šok. Velitel Modrého týmu Ivan “Íčko” Langer natáhl svůj mafiánský pařát a zřejmě pod pohrůžkou zastřelení, utopení a šibenice pro celé vedení ČT si vydupal zrušení plánované interesantní diskuse, kde soudružka přítelkyně předsedissimová měla dokázat prostému lidu koliko epochálních myšlenek již dokázala načerpat ze sexymozku svého manžela.

ateo.cz

Paní Petra je však bojovnice a nikdy nic nevzdává. Se stejným odhodláním, jakým pomáhá své milované sociální demokracii plánovaným rodičovstvím a štrykováním růžovoučkých svetříků utřela modrou špínu na svém blogu. Po stěžejním díle “Óda na manžela”, následovaným neméně hodnotnými články “Za sexymozkem si stojím” či “Můj muž je titán”, si tentokráte pohrála s komunálně ironickou satirou pod názvem “Jeden den Ivana Stalinoviče L.”

 

Nechci zde hodnotit uměleckou stránku tvorby paní spisovatelky a PR oddělení Lidového domu. Pominu také hysterickou reakci Petra Dimuna, který rozdmýchává teorii mafiánského komplotu aniž by zřejmě pochopil psaný text ve vyjádření České televize, kde bylo jasně sděleno, že plánovaný formát diskuse o ženách politiků nebylo možno uskutečnit z důvodu odmítnutí účasti paní Nečasové či paní Luxové, jejichž potřeba mediálního zviditelňování asi není tak silná jako u první dámy ČSSD. Nicméně jeho oficiální tiskové prohlášení a poslední blog paní Paroubkové II. mají myšlenkově hodně společného.

 

Obyčejný člověk si má z jejich sdělení odnést pocit, že Ivan Langer je gauner, který se neštítí žádných podlých praktik a podpásových ataků, které mají za cíl dehonestovat záslužnou sociálně potřebnou práci titána české politiky a jeho sociálně vyvážené rodiny. Navíc pomocí rozsáhlé sítě konfidentů ovládá zlá pravicová média, která mu za mrzký peníz nadšeně přizvukují a dokonce se neštítí publikovat nehezké fotografie či urážlivé články, reportáže, kanikatury i blogy. Ze zálohy pak tyto nečestné, nesportovní a současné ČSSD Mirků Dušínů naprosto vzdálené praktiky podporují Kubice, Schwarzenberg, John, Zeman, Ďuričko a Mrázek in memoriam.

 

Opravdu si však nejsem jist, zda paní Petra svými činy a slohovými pracemi rudooranžové věci pomáhá či spíše škodí. Jistě. Najdou se i tací, kteří uvěří v desetimetrový skok malajského tygra s tělem dvacetiletého jinocha pro slunečník, možná i tací, kteří věří, že sexymozek je daleko více než moc, prachy a pohodlný život báječně vydělávající tlumočnice, snad i jiní, kteří potvrdí tezi o titánovi Jirkovi a mravenečku Miloši Zemanovi.

 

Avšak urážet Alexandra Solženicyna a jeho Jeden den Ivana Denisoviče, kde autor popisuje prožité hrůzy v komunistickém koncetráku je opravdu vrchol a naprostá ztráta soudnosti autorky parafrázovaného textu, který horko těžko splňuje požadavky slohového cvičení žáka páté obecné. A to ještě možná na speciální škole. Pokud “Óda” byla celkem legrace, “Sexymozek” a “Titán” trapnost, pro “Ivana Stalinoviče” nemám prostě pojmenování. Nejhorší však je, že Petra P. i přes křečovitou snahu o jakýsi těžce uchopitelný humor myslí všechny tyto osvěty zjevně naprosto vážně a je bezvýhradně přesvědčena správnosti konání svého i manželova.

 

Chtěl bych tímto paní Paroubkové vzkázat:

 

Chápu, že se vám líbilo v Řecku, a že jste tam jistě načerpala mnoho pozoruhodných sociálních myšlenek. Možná jste se tam opravdu obrátila na levicovou víru parazitického života v prostředí ožebračování produktivního obyvatelstva, které svými daňovými odvody má pod hrozbou mnohaletého kriminálu za povinnost plnit igelitky strýčků Viků, podporovat nákupy luxusních bytů z poslaneckých náhrad, přispívat na báječné akciové obchody bývalých koloťuků či pomocí přerozdělovacích formulek uplácet voličskou základnu strany vašeho muže a jemu ideologicky spřízněné. Vězte však, že tyto peníze musí nejdříve někdo poctivě vydělat a samy se nikde nevylíhnou.

 

Právě tuto socialisticky bolestnou pravdu pocítili nyní v onom Řecku, právě stejnou pravdu bychom stejně pocítili velmi brzy i zde, pokud by se populisticko demagogické teze vašeho manžela podobně nekriticky uváděly v život u nás. Uspokojuje mne však pocit, že vaše hloupé texty odradí od volby inženýrů socilálního státu v tiché koalici ČSSD a KSČ(m) více obyčejných občanů než podobné nesmysly v podání stratégů sociálně demokratické volební kampaně. Čest vaší autorské práci!

 

 

Autor: Karel Kříž | neděle 16.5.2010 11:33 | karma článku: 44,61 | přečteno: 6039x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1178x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz