Socanský podnikatel David Ráth

  Podnikání a socialismus se nemají rádi. Ne nadarmo bolševičtí rudovládci likvidovali všechny soukromé podnikatele jako nepřátelskou třídu. Jejich ideálem přeci je společné vlastnictví všeho, kde si každý bude brát zadarmo jen dle svého uvážení a potřeb, jako správně vychovaný soudruh. Navíc všichni budou radostně pracovat do úmoru, aby dohnali a předehnali nenáviděnou Ameriku, kde ti hloupí kapitalisté ještě nepochopili výhody komunistických ideálů a pouček.

 

Jenomže stejně jako severokorejský diktátor Kim a jemu podobní vládci soc-kom bloku, i naši současní levicoví buditelé ve vysokých funkcích neradi třou bídu s nouzí, kterou předepisují k životu stádu svých voličů. Klasické: “Všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější!” platí snad ze všech bolševických hesel nejvíce.


Tak se může hlavní sociálinženýr vychloubat: “Kdo z Vás to má?”, ženit se s mladomilenkou v luxusním hotelu a obklopovat se majetkem, na který by nikdy jako hospodský poradce nevydělal, jeho mladší předchůdce sotva sleze z lokomotivy, zaparkuje mezi multimilionáři a vlastníky nemovitostí na Floridě, spousta dalších funkcionářských podržtašků pak zkouší pěstovat kakao v daleké cizině, kšeftovat s pozemky, létat vrtulníkem do práce a dokonce provozovat nenáviděné soukromé zdravotnické zařízení.


Tak se dostal k soukromému podnikání i úderník boje proti komerčnímu zdravotnictví, v současné době hlavní socanský žvanil (dříve žvanil pravicový) MUDr. David Ráth. Jako z udělání mu osud seslal do cesty malou opuštěnou polikliničku na kraji města. Co měl chudák dělat ? Vysypal prasátko a nakoupil. V té době sice již jeho srdce tlouklo pro sociální rovnost a spravedlnost, ale jíst, pít a živit pár manželkomilenek je také potřeba, takže se omotýlkovanému doktorovi nemůže přece nikdo divit.


Čas běžel a nikdo si jeho byznysu příliš nevšímal. Penízky tekoucí na účty přítele Davida byly sice z krve a potu vykořisťovaných zaměstnanců, ale vždyť jsme si přeci rovnější, tak co ! Když se zdál býti stav konta příliš nízký, vymyslela se nějáká reklamní kampaň pro nesmyslný časopis a provize z tohoto počinu zalepila díru v rozpočtu. Že inzerující firma získala nějaké zajímavé zakázky za peníze daňových poplatníků v rozhodovací pravomoci pana doktora se při vší skromnosti raději zamlčovalo.


Nyní je ovšem parlament ovládán bojem o reformu zdravotnictví, v kterémžto se Dr. Ráth našel a cítí se zde jako ryba ve vodě. Dřívější pravicové poblouznění poplatky na dřevo a soukromým vlastnictvím je zapomenuto. Je vyvěšena rudá vlajka s erbem vše zadarmo, žádné zisky zločinným kapitalistům. Jenomže jak pod takovouto standartou bojovat, když do řad nepřátel patří chrabrý velitel. Zřejmě se po mackování ještě tak úplně nezorientoval.


Proto vyskakuje jako čertík na pérku při každé zmínce o poliklinice. Stejně jako v nedělní partii na TV Prima. Jedním dechem říká, že přece ti zlí kapitalisté budou nechávat lidi umírat po chodbách nemocnic, protože jim nebudou chtít zaplatit léčbu, aby na otázku, zda se tak děje v jeho soukromém zdravotnické zařízení raděli vykřikoval něco o neslušnosti a nepravdě.


Mně osobně pak zaujal ještě jeden postoj sociáldoktora podnikatele. Jak vysvětloval lidem principy soukromého byznysu. Prý jde jen o zisk. Vlastníci budou chtít pojišťovny vyždímat, a tak pacienti nebudou míti zaručenou odpovídající péči. Pojištěnci budou jen mladí a zdraví lidé, ti ostatní budou ponecháni v krutých bolestech a za nelidského utrpení na pospas osudu. Pomineme-li tento nesmysl, pro voliče je jistě zajímavá logika levicového vzdělance. Je to takový syndrom socialistického podnikání vyjádřený tezí: Po nás potopa.


Rozumný majitel společnosti se totiž dívá i do budoucnosti. Snaží se svoje služby míti co nejlepší, aby se na trhu udžel a jeho firma prosperovala a postupně rostla. To i za cenu občasné ztráty či minimalizace zisku. Socani si podníkání představují jako bohapustou zlodějinu, která má hlavně naplnit jejich bachory, a když se kráva podojí ať chcípne. Vezmeme si novou.


Neštěstím je, že takto vykreslují všechny živnostníky, farmáře i velké byznysmeny nedoučeným lenochům a závistivcům, kteří vidí jen pozlátko v podobě automobilů na leasing. Takto rozdělují opět společnost na znepřátelené třídy a takto by chtěli tuto společnost spolu s 1. bolševickou ligou pod praporem KSČM i vést po vyhraných volbách.


Je vůbec možné, aby rozumní lidé takovéto doktory Ráthy volili ?



Autor: Karel Kříž | pondělí 23.6.2008 18:30 | karma článku: 39,04 | přečteno: 2521x

Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1144x | Diskuse | Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1186x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5808x | Diskuse | Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1109x | Diskuse | Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 649x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou

Stanice metra Pražského povstání
2. března 2026  11:02

Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...

Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce

Okolí holešovického Výstaviště a Stromovky změní podobu. (23. listopadu 2024)
28. února 2026  18:35

Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...

Lezce ve štolách na Kutnohorsku zradily svítilny, zachránili je hasiči

ilustrační snímek
7. března 2026  20:31,  aktualizováno  20:31

Hasiči dnes ve Vlastějovicích na Kutnohorsku zachraňovali čtyři lezce, kteří se dostali do problémů...

Blanenská galerie vystavuje tvorbu výtvarnic, které překročily osmdesátku

ilustrační snímek
7. března 2026  17:58,  aktualizováno  17:58

Tvorbu výtvarnic, které překročily osmdesátku, představuje ode dneška Galerie města Blanska....

Policisté našli 57letou ženu z Kolína, kterou pohřešovala její dcera

ilustrační snímek
7. března 2026  16:51,  aktualizováno  16:51

Policisté vypátrali sedmapadesátiletou ženu z Kolína, kterou pohřešovala její dcera. Naposledy ji...

Na Sněžce zavlály tibetské vlajky, akce přilákala desítky lidí

ilustrační snímek
7. března 2026  16:17,  aktualizováno  16:17

Dnešní akce Tibetská vlajka na střeše republiky se zúčastnily desítky lidí. Výstup s tibetskou...

Advantage Consulting, s.r.o.
PEDIATR (110.-140.000Kč+BYT+BONUS)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 110 000 - 140 000 Kč

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4835x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.