Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sex, nevěra a bulvár

  Přijdou k nebeské bráně tři ženy. Bůh praví: “Která z vás alespoň jednou v životě zhřešila a byla nevěrná svému manželovi, může se hned obrátit a jít do pekla.” Dvě ženy zčervenají, otočí se a jdou pryč. Bůh chvilinku pozoruje tu třetí, která zůstala na místě a volá za odcházejícími ženami: “A tu hluchou si tam vemte taky!”

 

Tolik vousatý prostonárodní vtip. V současné době však výsostně aktuální. Oficiálně se k nevěře přiznává asi 70% můžů a téměř 50% žen. Přiznává. Skutečnost bude asi někde kolem devadesáti procent. Člověk totiž nebyl stvořen k monogamnímu vztahu a sex se stal, alespoň dle bulvárních titulků, alfou a omegou lidského žití. Kdo nesouloží jako králík – v podstatě nežije.


Otevřete-li jakékoliv noviny, časopis či internetovou stránku, nikdy zde nebude chybět nahotinka, úvaha o délce penisu, hledání bodu G, anketa o počtu styků za týden nebo odkaz na hardcore porno. Kdo tedy má odolat? Nikdo si nechce přiznat, že právě on je ten balík, co si to už patnáct let jednou za měsíc protrpí se stále stejnou maminou na misionáře. Společenský tlak jej vede úplně jiným směrem. Boubelky, brunetky, kozatky, lolitky, černoši, gayové, transsexuálové, koně, psi, vibrátory. Každý den, každou hodinu, pokaždé s jiným, pokaždé s jinou.


Má tedy klasicky oddaný pár vůbec šanci dodržet slib věrnosti v manželství po celý život ? V dnešní době jen velmi, velmi těžko. V podstatě by se muselo jednat o svazek asexuálního světce a frigidní krasavice z domu hrůzy. I tak by je mediální masáž přiměla alespoň k pokusu o návštěvu veřejného domu, popřípadě k flirtování s ovíněným šéfíkem na firemní oslavě vánoc. Jak tedy na nevěrníky nahlížet ?


Prastaré moudro našich babiček “Co oči nevidí, srdce nebolí,” se dá akceptovat jen do určité hranice. Chudák, který jako poslední z celé vesnice nechce vidět svoje dvoumetrové parohy není zrovna ideálem důstojného charakteru. Proto je třeba přes veškeré negativní dopady této problémové situace začít jednat. Řešení je několik. Od idiotského: nevidím, neslyším, myslím na děti, jsou to pomluvy, závidíte mi krásného manžela (manželku), až po brutální zásah do obličeje nevěrníka (nevěrnice).


Lidstvo si v tomto případě našlo asi jedinou možnou slušnou alternativu. Pověstné a vysmívané kufry přede dveřmi. Ukázat partnerovi, že není středobodem vašeho života. Že nebudete tolerovat ponížení jím způsobené ani za cenu budoucích komplikací a životních problémů. Záletník, který nepozbyl soudnosti a eventuálního citu ke svému protějšku se v tomto bodě zastaví a přeřadí na nižší rychlostní stupeň. Čas pomůže a rodinka může býti zachována.


Horší je to s jedinci, kteří ani takovouto výzvu nepochopí, nebo nechtějí pochopit. Mdlý rozum, navíc ovládaný dominantním libidem, není tou ideální kombinací pro solidní a férový manželský svazek. Statistiky nám však nastavují neúprosné zrcadlo. Každý druhý pár se rozvádí a absolutně většinovým důvodem je právě nevěra. Takže “je něco shnilého ve státě Dánském”. Téměř všemi médii vypěstovaný ideál stále připraveného nadsamce a pětkrát za sebou uspokojené vzdychající Bárbíny se vrací jako bumerang.


Jak se potom má obyčejný jedinec, vracející se unavený z práce, okřikující rozdováděné děti a večeřející topinky s máslem, vůbec podívat Blesku (Aha apod.) do očí? Místo exotické krásky manželka v natáčkách, místo rozdováděného býka, manžílek s lahváčem před televizí. Uf, přátelé, život není peříčko ani pozlátko novinových superstory. Buďte ke svému protějšku tolerantní. Vždyť dobré manželství je spíše než sexuální vichřice kamarádský vánek. Kdo po letech soužití nenajde spíše duchovní hodnoty svého partnera, bývá nešťastný. Kdo místo toho hledá bulvární ikonu krásy a tělesných radovánek, bývá nešťastný nadvakrát. Neexistuje !
 
Výběr nejzajímavějších článků na: http://pravyblog.blog.cz/


Autor: Karel Kříž | neděle 24.8.2008 10:35 | karma článku: 41,91 | přečteno: 11038x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1178x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

„Tak dlouho tam ta zrůda byla...“ Zjištění o střelbě na fakultě rozlítila pozůstalé

18. června 2024

Premium Univerzita Karlova i pozůstalí podali stížnosti proti policejním závěrům prosincové střelby na...

Bouří nad Olomouckým krajem, meteorologové zaznamenali supercelu s kroupami

19. června 2024  7:56,  aktualizováno  16:36

Nad Moravou prošla intenzivní supercela. Zasáhla pomezí Pardubického a Olomouckého kraje. Ještě...

V Praze je nová magnetická rezonance. Vyšetří od hlavy po patu

19. června 2024  16:25

Ve středu otevřela poliklinika Agel na Praze 2 nové pracoviště magnetické rezonance. „Jsme...

Státní úřady mají být v krajských městech, říká novopečený europoslanec Farský

19. června 2024  16:24

Přes čtyřiačtyřicet tisíc preferenčních hlasů získal při volbách do Evropského parlamentu právník a...

Zlatý středník odhalil letošní finalisty, postoupilo 171 prací

19. června 2024

Soutěž komunikačních projektů a firemních médií Zlatý středník zná finalisty 22. ročníku. Profesní...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz