Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Poučení z posametového vývoje

Základní chybou a omylem rozradostněných davů na náměstích na konci roku 1989, i některých “revolučních” vůdců, byl předpoklad, že vládnoucí komunisté jsou lidé obdařeni alespoň minimální dávkou slušnosti a charakteru, pro které byl vstup do KSČ či spolupráce s StB velkou noční můrou a oni potřebují dostat novou šanci se ve společnosti uplatnit. Z tohoto náhledu na rozjitřenou situaci vzešlo heslo: “Nejsme jako oni!”, kterým se prý zabránilo věšení těch nejhorších bolševických hovad po kandelábrech a naše cesta ke svobodě mohla být označena za sametovou.

 

Důsledky tohoto zásadního revolučního přehmatu prožíváme stále intenzivněji každý den. Nejenže nomenklaturní bolševické kádry neprojevily ani náznak nějaké upřímné lítosti nad ekonomickou devastací naší země, zbídačením osudů statisíců lidí či likvidací nebo vyhnáním národních elit, ale ba naopak, i pomocí svých eurosocialismem vytvářených pohunků, stále více otáčejí pověstným kormidlem dějin zpět do “zlatých komunistických časů” a paradoxně jim k tomu opět začíná aplaudovat demokratická většina národa.

 

Historie, která zcela neoddiskutovatelně ukázala na jasných příkladech komunistické vlády co vlastně ty jejich “zářné zítřky a sociální rovnost” vlastně v reálu znamenají, jaké “osobnosti” se stávají vůdcovskými ikonami a čím musí být vykoupen otrocký “sociální smír” všeobecné materiální i duchovní bídy, jako by stále byla některými nepochopena.

 

Nepochopen tak zůstává i primární princip líhně kovaného jádra bolševiků, který se stal osudovým pro vývoj naší polistopadové demokratické společnosti. V rodném listě většiny komunistů je hloupost, naivita, neschopnost, závist a nenávist, zásadním životním krédem pak osobní prospěch, nakradené bohatství a privilegia na cizí účet. Základním vzorcem chování vůči společnosti, který z této premisy vychází, je násilí, zlodějina, neovladatelný mocenský chtíč a bezohledná likvidace všech, kteří se stávají na rudé stezce nepohodlní.

 

Toto má jako cejch v mozku vypálené každý, kdo prošel propagandistickou masáží marxleninismu a uvěřil, že nadvláda parazitů může přinést blahobyt pro všechny, popřípadě “jen” pochopil, že se musí nutně parazitem stát, aby pak mohl ukazovat na své nepřátele hostitele a z pozice moci jim diktovat jak jej mají živit.

 

Fatálním omylem sametové revoluce tedy bylo, že jsme si nechali vsugerovat, že většinově existují hodní a morálně vyspělí komunisté,kteří se po převratu chytnou za nos, uvědomí si jimi páchané zvěrstva na společnosti, naprosto se změní a začnou svoje zvrácené učení i konání “revidovat” jako dříve “revidovali” své třídní protivníky. Tedy, že za všechno může na chvíli zavřený Štěpán a jinak není co řešit. Justiční mafie, fízlování, privilegované kádry, korupční prostředí, legalizovaná státní zlodějina či ostnatý drát se nikdy prý už nemůže vrátit.

 

Jenže chvíli vyděšení soudruzi pevně semknuli svoje řady, rozmístili vlivné figurky a pokračovali nerušeně ve své “budovatelské” práci, veřejnosti však už ne tak na očích. Dnes jsou jejich klony všude. Zrůdné myšlenky a nesmyslné vize “sociálně spravedlivého státu” opět vítězí. Jejich nositeli sice nejsou už jen bývalé nomenklaturní kádry KSČ, ale pevně se jich uchytili novodobí následníci, kteří je jen zabalili do přijatelnějšího “demokratického” hávu bez koncentráků, vraždění a zavřených hranic. Podstata však zůstala.

 

Sundejme si růžové brýle a zažeňme bolševickou propagandou vykresleného komunistu jako sociálně cítícího dobráka, který se může přetrhnout pro blaho obyčejného člověka. Komunista, a nejen ten, který je členem ortodoxní rudé partaje agenta Falmera, ale každý, kdo přijímá zvrácené myšlenky mocenským násilím vnucovaného “sociálního dobra”, kdy je část společnosti nucena pod hrozbou kriminálů živit hordy erár zneužívajících, většinou nepotřebných a líných parazitů, jejichž jediným umem je vysávat penězovod dotací, grantů, dávek, úřednických odměn a dalších přerozdělovacích socialistických výmyslů, dostává tuto společnost na kolena.

 

Není to “kapitalistická” svoboda člověka a trhu, ale naopak nesmyslné bolševické sociální inženýrství, které generuje miliardové dluhy, korupční rozkrádání, stále rostoucí daňovou zlodějinu, nehorázné ceny energií či pohonných hmot a tím tedy i neustále se zvyšující bídu a frustraci obyvatel. Nestali jsme se hrdou a sebevědomou společností svobodných občanů. Většinově jsme stále ideologickými a ekonomickými otroky komunistických myšlenek i jejich šiřitelů. A to je velké smutné memento a poučení z celého posametového vývoje.

 

Diskuse bez registrace, další články a zajímavosti: ZDE

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | úterý 14.1.2014 9:09 | karma článku: 38,06 | přečteno: 2469x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1132x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1177x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

ANALÝZA: Válka mezi světem a Izraelem? Proč se po něm šlape a žádají sankce

28. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Od Izraele se v probíhajícím konfliktu s Hamásem část světa odvrací. Například zpravodajka OSN...

Byli jsme jen kořist. Získali mě přes nejistoty, vypráví exčlenka Sinčchondži

28. května 2024

Premium Před křesťanskou sektou Sinčchondži varují odborníci napříč celou republikou. Jak je možné, že...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz