Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Klausův vyjímečný večer.Chyběli jen Mašínové, přebýval agent Falmer

Václav Klaus je osobnost. Můžeme k němu mít tisíce výhrad, můžeme se nechat ovlivňovat mediálními zkratkami jeho myšlenek i činů, můžeme na něj nechat házet “intelektuální šrapnely” obalené pravdou a láskou. Co mu však nikdy nemůžeme upřít je kontinuita jeho názorů, schopnost pojmenovat věci pravým jménem a umění obhajovat svoje nadčasové teze i proti rozdivočelé oponentní většině, která je většinou nejdříve zesměšňuje, poté dehonestuje a nakonec se staženým ocasem raději nepamatuje.

 

Pokud bychom se měli dívat na našeho současného presidenta jako na mediální obraz, nebylo by to pěkné pokoukání. Agent KGB, nasazený do Prognostického ústavu, zbavený vlastního jména Pružinskij, ženatý s dcerou vysokého bolševického papaláše, aby se stal bílým koněm nomenklaturních kádrů KSČ v dobách divokých přesunů majetků. Pomocí kuponové privatizace rozkradl zemi a zničil “prosperující” komunistickou ekonomiku. Militantní (anti)homosexuál, morálně škodící humanitárním snahám svého předchůdce Václava Havla, vyčleňující naši vlast ze sociální náruče Evropské unie a zloděj propisek.

 

Takto vidí Václava Klause poměrně velká část společnosti a dostává se jí velkého prostoru ve všech možných médiích. Copak je možné, aby něco takového mohlo být presidentem České republiky? Fuj, hanba, na Bělehrad!

 

Přes to všechno Klaus končí svoje druhé období v presidentnském úřadu. Že by ten výše popsaný mediální obraz přeci jen nebyl vymalovaný tak úplně čistými barvami? Že by tento člověk přeci jen měl nějaké státnické kvality, dobré vlastnosti a politické dovednosti?

 

Možná si je někteří uvědomí až přijde na Hrad jeho nástupce. Hlavně proto, že s největší pravděpodobností již potom těžko uslyšíme takový projev jako včera. Projev, který mne osobně vyprovokoval k napsání tohoto článku. Projev, který jsem snad ještě od žádného českého politika neslyšel. Projev, který bych takřka do písmene podepsal.

 

Ano, Václav Klaus může mít svoje mouchy, může mít svoje kostlivce ve skříni, může zpytovat svědomí například za opoziční smlouvu. Nicméně včera promluvil mnoha lidem z duše. Přímo, rovně, bez zbytečné omáčky politické korektnosti. V současné politické špíně a pokrytectví to není málo. Opět ukázal svým okopávačům kotníků záda. Ukázal, že je jedním z mála, kteří by dokázali v tomto národě probudit emoce. Emoce, které nutně potřebujeme k nastoupení cesty změny.

 

Vyčítám mu na včerejším večeru jen jedinou věc. Že, ať on sám nebo suita rozhodujících, opět nenašli odvahu vyznamenat bratry Mašínovy. Bojovníků proti fašismu a komunismu bylo včera vyznamenáno hodně. Až jsem měl “strach” o duševní zdraví soudruha Filipa, Štěcha či Škromacha a podobných, sedících v sále. Nevím jak se jim poslouchala ona zdůvodnění, která popisovala hrůzné skutky jejich rodné partaje. Přesto jediná odbojová skupina, která oplatila českým bolševikům jejich vlastní medicínou řád opět nedostala. Proč?

 

Možná to byla poslední šance. Od, bohužel, nejpravděpodobnějšího budoucího presidenta Fischera toto očekávat opravdu nemůžeme. A už vůbec nemůžeme očekávat, že by někdo ze čtvrtého odboje se slzou oku přebíral vyznamenání od komunisty, byť by mu je i chtěl dát. Byl by to výsměch všem tradičním hodnotám, stejný výsměch jako je současné postavení bývalých politických vězňů ve společnosti v konextu s postavením jejich udavačů, trýznitelů a věznitelů.

 

Snad i ten včerejší večer přinese trochu světla do tmy pod komunistickým svícnem. Snad opět pár lidí otevře oči, snad se zamyslí. Snad bude zase o něco těžší opíjet lidi socialistickým eurorohlíkem. Možná se pak stane příštím presidentem někdo s jinou morálkou, svědomím a charakterem než reprezentuje kandidát Fischer. A možná se bratři Mašínové nakonec přeci jen dočkají. Bylo by to velké zadostiučinění pro všechny, kteří bolševikovi nelezli do zadnice, ale hlavně pro ty statečné hrdiny, vězně svědomí, kteří si prošli jejich koncentráky.

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | pondělí 29.10.2012 7:25 | karma článku: 44,51 | přečteno: 10379x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1132x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1177x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

V církvi jich je opravdu moc. Papež šokoval hanlivým výrazem pro gaye

27. května 2024  21:50

V katolické církvi je už příliš mnoho homosexuálů, a proto by další neměli vstupovat do kněžských...

Jak to Němcům vtlouct do hlavy. Macron rok trénoval, aby jim to řekl po jejich

27. května 2024  21:33

Když v pondělí Emmanuel Macron střídal francouzštinu a němčinu při projevu k evropské mládeži v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz