Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jourová:Znám cenu svobody.Opravdu? Svojí možná, ale co pana Řičáře?

Naše nová eurokomisařka bude dnes podrobena tak zvanému grilování v EP. Poslanci by měli v tomto procesu zkoumat, zdali má profesionální, lidské i morální předpoklady k vykonávání velmi prestižní funkce na evropské politické scéně. Měla by o hlavu převyšovat obyčejné eurosmrtelníky svým umem, pracovním nasazením, charakterem i morálně volními vlastnostmi. Jako nejlepší z nejlepších, jako pečlivě vybraný vyslanec svého národa. Je taková Věra Jourová?

 

„Má kariéra mi přinesla řadu pozitivních zkušeností, ale rovněž i ty nejobtížnější chvíle v mém osobním i profesním životě. Principy svobody a bezpečnosti jsou pro mě obzvláště důležité i vzhledem k tomu, že jsem byla v roce 2006 neoprávněně obviněna a držena měsíc ve vyšetřovací vazbě. Naštěstí jsem byla plně rehabilitována soudy. I když bych tuto zkušenost nedoporučovala, dala mi jedinečnou možnost nahlédnout do toho, jak důležitá je vláda práva v trestním řízení. Když si projdete touto zkušeností,začnete chápat, co to znamená být konfrontován s jasnou nespravedlností. I to je důvod, proč tak odhodlaně zdůrazňuji svobodu jednotlivce, kterou považuji za nejvyšší hodnotu, která by měla být podporována a chráněna,“ uvedla Jourová v písemných odpovědích na otázky europoslanců.

 

Jeden by málem slzu uronil. Věnovali jsme se na stránkách Pravého prostoru cause Budišov, o které Jourová píše, velmi podrobně. Ze všech možných dostupných indícií je patrné, že Věra Jourová tak úplně obětí nebyla, ale spíše naopak. Po prvotním přiznání a obvinění tehdejšího premiéra Paroubka na spolupráci při tunelování evropských dotací došlo pravda k dramatickému zlomu při vyšetřování, ale až po „interesantní“ změně výpovědi a „ztrátě paměti“ obviněné Jourové.

 

Věra Jourová byla propuštěna z vyšetřovací vazby, později dokonce vysoudila několikamiliónové odškodné, Paroubek a jeho partajní soudruzi zůstali křišťálově čistí a jediným opravdu potrestaným v celé cause je dnes ten, který celou zlodějinu policii ohlásil a chtěl se podílet na jejím vyšetření. Marek Řičář.

 

Politická a soudně-policejní mafie si jej podala ve velkém stylu, velmi podobném praktikám bývalé StB. On totiž měl tu „drzost“, že poukázal na kriminální chování mocenské věrchušky a to se v Česku nesmí ani dnes. Zmatečné vyšetřování, kde se ztrácely důkazy, zmatečná soudní jednání, výpovědi svědků, desítky nesrovnalostí ve spisech a mnoho dalších podivností provázelo celý případ až do, pro pana Řičáře, naprosto zničujícího konce.

 

Celá jeho rodina bylo po jasných výhrůžkách smrtí převedena nejprve do programu ochrany svědků. Se svojí manželkou a pěti dětmi se musel několik let skrývat pod cizím jménem s „policejní ochranou“. Neměl tedy ani možnost nijak zasahovat do dalšího vývoje budišovské causy a tak se důsledky této „pomoci“ od státu staly pro celou jeho rodinu fatálními.

 

Zatímco Jourová, Paroubek, Doležel a další „velké“ figury z tohoto případu si dnes užívají „plodů“ své politické práce, deklarují boj za svobodu, proti korupci, proti nespravedlnosti a za právní stát, v případě naší nové eurokomisařky dokonce na úrovni EU, architekt Marek Řičář byl uklizen na 6 a půl roku do kriminálu. Zřejmě pro výstrahu všem jeho možným následníkům, kteří by také chtěli upozornit na nějaké nesrovnalosti při čerpání všemožných dotací a grantů.

 

Jsem opravdu zvědav, zdali se při tom „bruselském grilování“ najde alespoň jeden europoslanec, který se Věry Jourové přímo zeptá:

„O které Věře mluvil starosta Péťa, pro níž měl nachystány 2 milióny Kč?

Proč jste v kause Budišov tak radikálně ze dne na den změnila výpověď?

Proč, když si natolik ceníte svobody člověka a chápete co je to být konfrontována s jasnou nespravedlností, se neangažujete v pomoci Marku Řičářovi a v hnutí za obnovu jeho procesu?

Proč na sobě necháváte stín mafiánského spolčení i účelového jednání a nepostavíte se k celé cause Budišov čelem a celou vahou své politické osobnosti i nynější funkce se nesnažíte veškeré pochybnosti o morální a charakterové čistotě vaší politické kariéry odstranit?

Máte k tomu snad nějaký důvod?“   

 

Petice za zrušení rozsudku a obnovení procesu ing. arch. Marka Řičáře: ZDE.

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | středa 1.10.2014 11:11 | karma článku: 36,47 | přečteno: 2172x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1132x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1177x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

ANALÝZA: Válka mezi světem a Izraelem? Proč se po něm šlape a žádají sankce

28. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Od Izraele se v probíhajícím konfliktu s Hamásem část světa odvrací. Například zpravodajka OSN...

Byli jsme jen kořist. Získali mě přes nejistoty, vypráví exčlenka Sinčchondži

28. května 2024

Premium Před křesťanskou sektou Sinčchondži varují odborníci napříč celou republikou. Jak je možné, že...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz