Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak se z blogu nezbláznit

Psaní a publikování článečků na internetu se stalo celosvětovým fenoménem. Svůj blog mají lidé obyčejní, méně obyčejní, neobyčejní a dokonce i smetánka propíraná obden bulvárem. Cílem konání všech těchto psavců je pak dosáhnout podobné popularity jako se dostává popovým stár či vlivu, jako politickým kmotrům. Ačkoliv ani jedno není vůbec jednoduché, přesto se do tohoto mediálního striptýzu pouští každý den tisíce lidí.

Já sám píšu na blogu i-dnes přes tři roky. Mohu konstatovat, že z počáteční selanky, kdy se zde převážně pekly bábovky, se tento prostor vyprofiloval jako převážně politický souboj autorských pravicových článků s anonymními diskutéry z opačného spektra, kteří, bůhví proč, svoje myšlenky v celistvém článku zatím nenašli odvahu, až na pár vyjímek jako Robert Poch, publikovat se svojí identnitou.

 

Nicméně je po velice důležitých volbách a zdá se, že politika alespoň na chvíli půjde stranou. Odmlčela se dokonce i nejpopulárnější blogerka v Česku a okolí z konkurenčního aktuálně.cz. Nicméně ani v této chvíli nepřišlo na řadu pečení buchet. Blog i-dnes žije svým životem a má rád komentáře společensky nekorektní a autory provokující. Dovolte mi tedy malou sondu.

 

Poznal jsem za ten čas zde strávený mnoho zajímavých lidí. Moje slova citoval na tiskové konferenci i dnes už jeden bezvýznamný poslanec, moje texty dokázaly demaskovat, rozčílené k nepříčetnosti, celou skupinu diskutérů ve složení P.Farsky, I. Perek, J.Perek a p.rybarova, jež se natolik zamotali do svých virtuálních avatárů, že zapomněl(i) na svou předstíranou morální kvalitu a zcela bez okolků se přiznal(i) k celým stokám stalkerské žumpy v diskusích.

 

Reakce na články jsou vůbec kapitolou samou pro sebe. Hodně blogerů je bere jako nutné zlo, ale pro mne je třešničkou na dortu celého díla. Nikdy jsem proto diskusi neuzavřel, i když dehonestace mé osoby, mojí firmy či členů mé rodiny překračovala všechny meze alespoň základní slušnosti, neboť pospojováním útržovitých indícií z internetu, několika fám a reportů o osobách stejného jména vytvořila konstrukci kriminálníka, pokládajícího náš sociální stát na kolena. Děkuji všem, kteří i přes tyto stále tapetované polopravdy až absolutní lži, dokáží u mých článků reagovat věcně, k tématu a slušně, neboť jak praví známé rčení - moudrý polemizuje s myšlenkou autora, hlupák napadá jeho vzhled a jen primitiv se jej snaží přepasovat fabulacemi o životě jeho či blízké rodiny. Je tedy třeba věřit ve zdravý úsudek čtenářů a nad některé věci se prostě povznést.

 

Nevím zda to dokázal kolega, který nás “zaujal” téměř každým svým vývorem ať již básnickým, prozaickým či vyšším principem morálním, podpořeným zpevněnou malíkovou hranou a teleskopickým obuškem, co již není v seznamu V.I.P. Přestala snad fungovat spojnice, čtenáři pojmenovaná jako Pat a Mat? Co dokázalo zahnat tuto blogerskou ikonu mezi nás, dle jeho vyjádření, obyčejné plebs?

 

Na začátku nebylo vejce ani slepice, ale z,m,r a d. Tato čtyři písmena spojená v jedno slovo na interní diskusi rozpoutala hodně přepepřenou přestřelku chlapáckých póz, arogantních vyjádření, bolestínského fňukání a administrátorských zásahů. Slečna, která na svojí klávesnici písmenka vyťukala, zahodila dokonce rebelský šátek a jala se žadonit o morální podporu. Vznikla petice za její zpětné nanebevzetí, podepsaná dostatečným množstvím osobností, která nakonec slavila úspěch. Růžový blogísek vyděšené tvrďačky je zpět.

 

V horší situaci je však zřejmě její cíl. Chlapák, který se nedokázal přenést přes provokaci, která měla natolik křišťálově čisté pozadí, že by zblednul i Standa Gross. Ale to je právě ona pointa celého tohoto blogerského obnažování duše. Udělat ze sebe kašpara je totiž otázkou několika málo slov. Modrobýčci, modrokošiláci a dinosaurátka by mohla vyprávět. Důležité je se z toho nezbláznit.

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | neděle 20.6.2010 18:20 | karma článku: 27,63 | přečteno: 2382x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1131x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1177x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Kvůli důchodové reformě bude mimořádná schůze, čekají se opět noční bitvy

21. května 2024  5:45,  aktualizováno  15:42

Přímý přenos Nejtřaskavější bod z programu květnové schůze budou poslanci projednávat až příští týden, po...

Zloděj ujel s traktorem od hobbymarketu, může jej prodat na náhradní díly

21. května 2024  15:22

Starší, ale stále plně funkční traktor s radlicí a sypačem zmizel v květnu od brněnského...

Skončí Veselý v Radě ČT za urážky Vášáryové? Ani nevím, kdo to je, říká herečka

21. května 2024  13:39,  aktualizováno  14:46

Slovy člena Rady České televize Lubomíra Xavera Veselého vůči bývalé velvyslankyni v Rakousku,...

Flandry jsou opět naše, hlásají separatisté. S africkou modelkou na plakátech

21. května 2024  14:35

Krajně pravicová strana Vlámský zájem dlouhodobě usiluje o odtržení severní části Belgie. V kampani...

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz