Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak politická mafie bezohledně zlikvidovala život rodiny s 5 dětmi

Myslíte si, že žijete v demokratické zemi? Myslíte si, že když budete dodržovat i ty nejnesmyslnější zákony valící se na nás dnes a denně od parlamentní brigády socialistické práce, budete bezúhonným člověkem, kterého ochrání ruka spravedlnosti? Myslíte si, že pokud poukážete na páchání zla, dostane se vám od politické věrchušky, policejních orgánů a soudní mašinérie pomoci či spravedlivé odměny za vaši statečnost?

 

Určitě ne v České republice, a to dokonce ne jen v komunistické minulosti, ale, naprosto neuvěřitelně, i dnes. Možná si vážený čtenář vybaví nějaké zprávy z mainstreamových médií, kde zaznělo jméno ing. arch. Marek ŘIčář či Josef Marek, popřípadě si jej spojí s tzv. Kausou Budišov či Bono publico. Ze současného pohledu mediálních tvůrců propagandy je pan Řičář zlotřilým kriminálníkem, dotačním podvodníkem, odsouzeným „nezávislým“ soudem na 6 let žaláře. Tedy vyvrhel slušné společnosti, který se navíc pokoušel své zločinecké rejdy podloudně svést na ctihodnou politickou a úřednickou reprezentaci, v potu tváře konající dobro a bojující proti korupci.

 

Ano, takový je dnes mediální obraz člověka, kterého náš „právní stát“ na šest let izoloval do kriminálu, totálně zničil jeho život i životy manželky a pěti dětí. Abychom lépe pochopili celý příběh, bude asi nejlépe hned na začátku sdělit jména, která má „Causa Řičář – nebezpečný zločinec určený k likvidaci“ v rodném listě. „Možná“ jste je slyšeli: starosta Budišova Péťa, „pět na stole v českých“ Doležel, Jourová, Paroubek, Gross, Topolánek, Dalík, Gandalovič, Pohanka, Melčák, Rampula, Grygárek, JUDr. Havel … Proti této „síle“ jeden obyčejný chlap, který se nechtěl prodat do party dotačních eskamotérů.

 

Nejsem ani Bůh, nemohu být ani arbitrem pravdy. Nicméně podivností, nelogičností a iracionálních nonsensů je v tomto příběhu tolik, že stojí minimálně za velké pochybnosti, lépe za silný občanský postoj odporu k bezpráví. Navíc velmi dobře znám paní Jarku (nyní Markovou), moji spolužačku z gymnázia. Takových lidí jsem v životě mnoho nepoznal – hodná, milá, absolutně morálně čistá věřící osobnost, za kterou bych dal kdykoliv ruku do ohně. Ne, lidé jako ona řadí vyšší princip nade vše a nekloužou na hraně. V žádném případě nemohu akceptovat a smířit se s tím, jaké peklo na zemi jí a jejím dětem „někdo“ připravil. Nikdy! A věřím, že žádný soudný člověk.

 

Dovoluji se tedy předložit váženému čtenáři několik informací pohledem osm let ničené rodiny, pohledem rodiny, která musí žít s faktem, že táta je ve své podstatě politickým vězněm „demokratické vlády“ z lůna tzv. Opoziční smlouvy (text je velmi dlouhý, budu jej publikovat po částech):

 

Ing.arch. Marek Řičář & vykonstruovaná causa Bono publico – vznik a body zvratu

 

Ing.arch. Marek Řičář

• narozen 1966 v České republice, změna jména na Josef Marek v důsledku policejního progamu

• rodina s 5 dětmi

• předkové pronásledováni za komunistického režimu – otec vyloučen ze studia VŠ, rodina sledována tajnou policií až do roku 1989, děda z otcovy strany byl ve 30. letech minulého století nejmladším poslancem československého parlamentu za stranu lidovou, v 50. letech komunisty odsouzen ve vykonstruovaném procesu k smrti, trest posléze změněn na doživotí, z vězení propuštěn na amnestii v 60. letech, část rodiny z matčiny strany vyvražděna komunisty

• studia: architektura a urbanismus, andragogika a personální řízení, sociologie

• spoluautor některých významných projektů v ČR:

◦ první hospic v ČR

◦ první komplexní ekologická vesnice v ČR

◦ první katolická škola v Libereckém kraji

◦ mezinárodní centrum smíření – klášter Hejnice – financováno EU

◦ první multimediální komunikační síť pro přímou demokracii v EU

• v roce 2006 svědčil proti korupci a podvodům osob z okruhu tehdejšího premiéra Paroubka

• po 5 letech v policejním programu „na ochranu svědků“ odsouzen ve vykonstruovaném procesu přesně podle výhrůžek mafie

 

Na začátku byla causa Budišov…

 

Na jaře roku 2005 se politik vládní ČSSD (Česká strana sociálně demokratická) a starosta obce Budišov, bývalý komunista Ladislav Péťa chlubí před smluvním partnerem – projektantem, architektem Markem Řičářem, svými kontakty na Ministerstvech a Úřadu vlády ČR, které mu údajně umožňujímanipulovat získání dotace z EU a ze státního rozpočtu ČR na projekt v Budišově, chlubí se tím, jak dokáže přes „svého člověka“ na Úřadě vlády ovlivňovat personální politiku a rozhodování ministrů a zavazovat si tak úředníky k poslušnosti… Chlubí se tím, že dosáhl jmenování konkrétní osoby do pozice náměstka ministra pro místní rozvoj a tato osoba mu za to zajistí dotace podle jeho přání… Opakovaně se svěřuje, že za „zajištění“ dotace na projekt přestavby budišovského zámku musí rozdat úplatky 5 milionů korun…

 

Architekt Marek Řičář se odmítá na tomto postupu podílet a proto se dostává se starostou Péťou do sporu. Důsledky se projevují okamžitě – architekt Řičář, který na projektu pro Budišov pracuje od roku 1999, je odstaven od vedení projektu a nahrazen firmami vybranými Péťou a jeho spojenci. V druhé polovině roku 2005 sebejistý Ladislav Péťa slaví získání dotace přesně podle svého plánu… a chlubí se před architektem Řičářem svou beztrestností a nepostižitelností – opakovaně a bez zábran prezentuje svou vědomou trestnou činnost = korupci, manipulace s veřejnými zakázkami, zneužívání postavení úřední osoby, podvody, …. a v tušení svého rozmachu nabízí architektovi vstupenku do SYSTÉMU mocensko politického zločinu – stačí poslušně odevzdat firmu a její projekty, podepsat osobní směnku na 100 milionů korun, jednat podle Péťových pokynů a především …. MLČET – tím by se architekt stal jedním z „hráčů“, stal by se součástí SYSTÉMU.

 

Architekt Marek Řičář opakovaně a jednoznačně cokoliv takového odmítá…..

 

Na konci roku 2005 získává L.Péťa do svého „týmu“ významného spojence – bývalého personálního ředitele Ministerstva vnitra ČR a později šéfa úřadu vlády premiérů Grosse a Paroubka – Zdeňka Doležela, který skončil ve funkci pro podezření z korupce a podvodu (causa 5 na stole v českých – Doležel odsouzen v roce 2011). L.Péťa pod jeho vlivem zcela mění postoj k architektu Řičářovi – nestal se součástí SYSTÉMU = „hráčem“ = představuje riziko = musí z kola ven… a pro případ, že by chtěl mluvit o zločinech, kterými se L.Péťa chlubil, dostává se mu jasného varování: čeká ho ztráta podnikání, mediální poprava, kriminalizace, nehoda, „sebevražda“, najatí „Ukrajinci“, ohrožení dětí, totální zmar a zánik.

Architekt Řičář za přítomnosti svědka Aleše Vébra (sám se stal obětí konkursní mafie v ČR a více než 10 let usiluje o nápravu křivd) oznamuje vše Policii ČR, útvaru pro odhalovaní korupce a finanční kriminality – Policie žádá důkaz,architekt pořizuje nahrávku jednání s L.Péťou, která zachycuje Péťovo doznání ke korupci, podvodům, vydírání atd.

 

Policie ČR, útvar pro odhalovaní korupce a finanční kriminality dostává důkaz, architektem Řičářem pořízenou nahrávku jednání s L.Péťou a policie tento důkaz ZNIČÍ – s vysvětlením, že takto exponovanou kauzu není možné vyšetřovat, objevují se v ní jména příliš vysoce postavených a mocných politiků a je tedy politicky neúnosná, ohrozila by samotné vyšetřovatele

 

Architekt Řičář za přítomnosti svědka Aleše Vébra znovu opakovaně žádá policii o pomoc – neúspěšně…, v situaci stupňujícího se vydírání ze strany skupiny kývne na nabídku novináře Janka Kroupy, který začíná kauzu dokumentovat pro televizi Nova a který později nasměruje architekta na jiný policejní útvar – ÚOOZ (útvar pro odhalování organizovaného zločinu), kterývyšetřování kauzy propojí s vyšetřováním připravované vraždy jejího velitele pluk.Kubiceho.

 

Policie – ÚOOZ vyšetřuje pod dozorem státní zástupkyně z Městského státního zastupitelství v Praze, novinář Kroupa z televize NOVA natáčí… a skupina kolem Doležela a Péťi dosahuje svého cíle – vydíráním donutí architekta Řičáře odejít od  rozpracovaných projektů a společnosti Bono publico - policie vše dokumentuje a přihlíží, advokát radí architektovi vzdát se a nejít proti SYSTÉMU.

 

Policie je infiltrována – je součástí SYSTÉMU, a proto v říjnu 2006 Péťa a Doležel znají několik dní předem superutajenou informaci, že mají být zatčeni, a tím samozřejmě také, že je televize Nova natáčí, že je vyšetřuje Policie = ÚOOZ… a pokoušejí se vše zastavit svými politickými kontakty -stranický sekretariát vládní ČSSD se ještě pokouší zabránit zveřejnění nahrávek televizí Nova. Zatýkání Péťi a Doležela proběhne několik dní před senátními volbami, dodatečně je na základě pokynu státní zástupkyně zatčena bývalá náměstkyně ministra V.Jourová. Z policie – ÚOOZ a z televize Nova uniklé informace donutily policii předčasně zatknout Doležela a spol. před klíčovým okamžikem, kdy se Péťa chystá předat ministru Gandalovičovi (ten byl dopředu informován Policií) další úplatek 2 miliony korun vložený do propagačních materiálů obce Budišov a tím dokončit své tažení za podvodně získanou dotací…

 

Architekt Řičář je mediálně prezentován jako klíčový svědek… a to má okamžité důsledky: obchodní partneři s ním přestávají komunikovat, mají strach, nechtějí být s kauzou spojováni, bojí se, že architekt bude mluvit i o nich – korupce a kupování státních zakázek, kupování dotací… jsou bohužel téměř všudypřítomné. Architekta Řičáře v okolí jeho kanceláře sledují neznámé osoby, obavy ze msty se stupňují, policie ho odváží na izolované místo a později na návrh Policie a se souhlasem ministra vnitra umisťuje do tzv. Programu na ochranu svědků i s celou jeho rodinou.

 

Pokračování …

 

Komu se tento případ také nezdá tak jednoznačný, může připojit svůj podpis pod petici za zrušení rozsudku a obnovení procesu ZDE.

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz

Autor: Karel Kříž | pátek 6.6.2014 8:18 | karma článku: 30,85 | přečteno: 2990x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1178x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Ministři obrany USA a Ruska si zvedli telefon, poprvé od loňského března

25. června 2024  21:47,  aktualizováno  21:55

Americký ministr obrany Lloyd Austin po telefonu hovořil se svým ruským protějškem Andrejem...

VIDEO: Výbuch poničil dům, je prakticky na odpis. Na vině může být fotovoltaika

25. června 2024  16:47,  aktualizováno  21:41

V Šonově na Náchodsku zasahovali hasiči u výbuchu v domě. „Pravděpodobná příčina výbuchu je...

Keňané protestující proti daním zapálili parlament, vláda nasadila armádu

25. června 2024  16:30,  aktualizováno  21:04

Keňská vláda večer oznámila nasazení armády proti protestujícím, kteří demonstrují proti finanční...

Zpět mezi muže, nebo tě čeká blázinec, slyší transgenderová politička v Rusku

25. června 2024  20:45

Své nedávné prohlášení, že se vrátí k původní mužské identitě, vysvětlila první ruská...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz