Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Co se také v Česku může nazývat “Úsporný balíček”?

Mám za to, že nejenom já, ale i mnoho mých přátel a spoluobčanů vyznávajících klasické pravicové hodnoty, nenachází poslední dobou dostatečnou zásobu hodně sprostých slov při hodnocení činnosti současné vládní garnitury. Šok z posledního dílu frašky zvaného “Vládní krize” z povelikonočního úterý, kdy si představitelé ODS, TOP09 i VV již totálně vytřeli se svými voliči řiť, umocňuje fraška mediální, která celé toto divadlo o pokusech, kam až může vláda zajít v systematickém okrádání produktivního obyvatelstva, nepochopitelně nazývá “Úsporný balíček”.

Zdroj: ateo.cz

 

Z úst ministra financí Kalouska se dozvídáme, že si ministr obrany Vondra nechal rozkrást půlku rozpočtu. Zajímavé. Můžeme zcela přirozeně předpokládat, že podobnými hospodáři jsou i další ministři. Zcela nekompetentní figurky, které naprosto nemají ponětí o tom komu, co, kdy a jak platí, v jakých cenách, za jakým účelem. Jejich jediným úkolem je splnit zadání rodné partaje a z balíku svěřených peněz, ukradených daňovým poplatníkům, správně odklonit pořádný balík na účty spřátelených Kolibříků, kteří je pomocí pololegálních čistíren na peníze, samozřejmě za tučné provize, přeexpedují do stranických pokladen a soukromých kapes novodobých nomenklaturních kádrů.

 

“Tento nářek je pouze nářek nad vlastní neschopností šetřit. Rozumím tomu. Ve svém minulém vládním angažmá si pan ministr Vondra nechal rozkrást pod zadkem polovinu vlastního rozpočtu,” je dle LN přesná citace Kalouskova výroku. Má famózní vypovídací hodnotu. Ministr financí dobře ví, že obrovské částky na výdajové stránce státního rozpočtu se buď rozkradou nebo v blahé nevědomosti a díky neschopnosti odpovědných úředníků “jenom” vyhodí oknem. Slovo “polovina” je v tomto výroku zřejmě sice jen pověstný Cimrmanův šrapnel, ale kdyby bylo takto vyhozených státních peněz “jen” 300 miliard?

 

Kde je tedy adekvátní reakce “nejlepšího” ministra financí, s předvolební rétorikou pravicového ekonoma? Kde vidíme snahu o záchranu těchto peněz padajících do žumpy zlodějiny? Kde si můžeme přečíst jména potrestaných zodpovědných úředníků? Kde je soupis racionálních opatření znemožňujících další pokračování tohoto stavu? Kde je seznam rušených úřednických postů, zbytečných státních organizací, dotačních programů a dalších korupčních lákadel? Kde je alespoň špetka snahy o kontrolu nehorázného plýtvání s penězi, které daňoví otroci musí každý den sypat do koryta přežraných vepřů s mocí a imunitou?

 

Neztratila se, děti, zemřela! Zemřela spolu s odstraňováním volebních plakátů a uticháním volební vřavy. Socani i komunisti musí koukat jako tele na nové vrata, cože jim to “pravicoví” Mirkové a Petrové dělají s jejich nápady a sociálně inženýrskými sliby. Vždyť téměř celý socialistický program jejich polobolševických stran je již dnes splněn! V podstatě již chybí jen sociálně demokratické zvýšení korporátních daní a komunistické totalitní direktivy. Naprostý výsměch všem svobodomyslným a pracovitým lidem, kteří svými daněmi drží tuto společnost nad propastí, naprostá ztráta soudnosti a sprosté kálení voličům na hlavu!

 

Co může ještě produktivní občan vydržet? Ze svých vydělaných peněz odevzdá daň z příjmu, daň zvanou sociální a zdravotní pojištění, a, pokud vydělává o něco více, také nově daň nazvanou solidární. Pokud si chce tento zbytek peněz užít, musí eráru platit znovu. Daň z nemovitostí, z převodu nemovitostí, darovací, dědickou, silniční. Jede nakoupit? Daň spotřební, daň z přidané hodnoty. Jindy zase další daně, které se jmenují třeba dálniční známka, poplatek u lékaře, kolková známka, povodňová stovka, nebo třeba nově, “moderně, ekologicky”, vymýšlené uhlíkové příplatky, příplatky za “bio” paliva a tak dále, a tak podobně. Vše v různých sazbách, na různých úředních místech, s různě vybíranou platbou na různé účty. Tak, aby se nikdo nikdy vlastně nedopočítal o kolik je státem okraden.

 

Obyčejný člověk se pak jenom diví proč máme skoro nejdražší benzín na světě, potraviny dražší než u sousedů, účty za plyn, elektriku a vodu připomínají rozpočet malé obce, ale jezdíme po děravých silnicích, čekáme hodiny zbytečně na úřadech a ještě k tomu většina výplat vypadá jako žebračenka. Všechno spolu souvisí. Daně dusí ekonomiku, dusí volný trh, dusí rozvoj. Vše co se poctivě vytvoří, musí být pod hrozbou kriminálu odevzdáno k přerozdělení, k rozkradení hejnům Kolibříků a jejich politických prostitutek. To prostě nemůže nikdy fungovat.

 

Takto se chová ke svým chlebodárcům odpovědná vláda? Takto si váží svých občanů? Ne, takto se chová nafoukaný, bezcharakterní a mocí zdegenerovaný zloděj ke svým obětem. Neschopné a nekompetentní ministerské loutky by měly okamžitě přestat s vypouštěním mlhy o rozpočtové odpovědnosti, fiskální strategii a úsporných reformách. Je to jen plácání prázdné slámy a žonglování s čísly vycucanými z prstu. Daňový poplatník čeká jiný přístup. Okamžité snížení provozních nákladů státu a s ním spojené radikální omezení rozpočtových kapitol jednotlivých ministerstev. Celkově ne v řádu jednotek nebo desítek, ale stovek miliard.

 

Proč by to nešlo, když se polovina rozkrade, že pane Kalousku? Ono by se totiž muselo povinně zveřejňovat do koruny, rozloženo na prvočinitele, za co vláda a státní organizace utrácí. A také jmenovitě komu, žádné firmy s nejasnou vlastnickou strukturou, s akciemi na doručitele ve státních zakázkách. To bychom se možná ještě divili, co opravdu třeba stojí kubík betonu, kuchařská kniha z lesů, vod a strání, lavička na dětské hřiště či pár reproduktorů do sjezdového sálu. Také bychom se možná již nedočkali tolika “báječných” cyklostezek, kruhových objezdů či jiných politicko multikorektních zlepšovačů života “placených” z fondů EU. No a asi by taky najednou nebylo potřeba tolika “nepostradatelných” úředníků, jejich poradců, poradců poradců i mladinkých konzultantek. To by byl najednou přebytkový rozpočet!

 

Pánové a dámy ministři, soudruzi a soudružky, když tohoto nejste schopni, běžte od válu! Když neumíte pochopit tak jednoduché principy tržního hospodářství a vaše ekonomické znalosti končí u Sobotkovy socialistické trojčlenky: zvedneme daně, bude blahotyt pro “všecky obyčejné člověky”, tedy se chcete k prosperitě prodanit, nemáte na svých místech co dělat. Buď jste naprosto nekompetentní nebo to děláte úmyslně, aby vám nevyschl proud lehce vydělaných, odkloněných státních peněz. Potom jste ale  obyčejní zloději.

 

Bohužel zloději, kteří si jako své oběti vybrali daňové poplatníky. A ještě si svoji zlodějinu posvětili zákony. Zloději, kteří zaplatili novinářské šmoky, aby tuto zlodějinu kryli jako práci na záchraně státního rozpočtu, jako “úsporný balíček”, kde se opět nic neuspoří, jen se zase více sáhne občanům do kapes. Myslím, že už je toho opravdu dost. Máme jedno z nejvyšších daňových zatížení na světě a i přes to pořád chybí státní kase peníze. Tempo zadlužování se nezpomaluje. To už není obyčejná neschopnost vládních panáků, to je na přes držku! Takto se ožebračuje produktivní střední třída, takto se připravuje státní bankrot, tudy vede cesta ke spálené, vytunelované zemi. Vše ještě zřejmě bude, díky tomuto absolutnímu neumětelství současných partajních vůdců ODS, TOP09 i VV, akcelerovat tichou oranžovorudou koalicí po příštích volbách, neboť obyčejný člověk nikdy nepochopí. Bůh s námi!

PS: Nebo volit SSO? Nebo je to už jedno?

 

 

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | pátek 13.4.2012 10:20 | karma článku: 47,99 | přečteno: 14760x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1132x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1177x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

V církvi jich je opravdu moc. Papež šokoval hanlivým výrazem pro gaye

27. května 2024  21:50

V katolické církvi je už příliš mnoho homosexuálů, a proto by další neměli vstupovat do kněžských...

Jak to Němcům vtlouct do hlavy. Macron rok trénoval, aby jim to řekl po jejich

27. května 2024  21:33

Když v pondělí Emmanuel Macron střídal francouzštinu a němčinu při projevu k evropské mládeži v...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz