Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Česká parodie na kapitalismus (vzor EU)

Pojem kapitalismus je díky svému původu chápaný poněkud pejorativně. Nicméně pokud jeho význam budeme definovat jako společenský  systém založený na volném trhu, nedotknutelnosti soukromého majetku a občanských práv i svobod, můžeme v klidu zapomenout na Marxovy pokusy o jeho „filozofickou“ dehonestaci a brát kapitalismus v pravém slova smyslu jako zatím nijak nepřekonanou a jedinou možnou cestu k opravdu svobodné, prosperující a bohaté společnosti.

Cestu, ve kterou možná mnoho z nás doufalo i po krachu sovětského bloku v roce 1989. Cestu, který by zametla s bolševickým ideologickým morem, sociálním inženýrstvím a ekonomicko-hospodářskými experimenty při řízení občanské společnosti. Bohužel jsme se dočkali jen malých náznaků a nyní se stále více vracíme na cestu původní, socialisticko-potěmkinovskou stezku do myšlenkově i materiálně zbídačené  … rudé prdele.

Ještě zhruba před půl stoletím jsme však alespoň mohli skrz malá okénka v drátech kolem našeho komunistického koncentráku s nadějí vzhlížet na západ, kde tradiční euroatlantická civilizace dokázala pomocí oněch základních principů budování svobodné tržní společnosti postavit pevné základy prosperity a právního státu, za což byla odměněna do té doby historicky nevídaným bohatstvím, technologickým pokrokem a občanskou sebejistotou, kteréžto aspekty vzájemného srovnání se nedařilo dokonale zakamuflovat ani komunistickým politrukům, kteří popisovali západní svět jako zemi bídy, žebrajících nezaměstnaných a lidských neštěstí. Bohužel dnes už se není dívat kam.

Socialistickou Evropu obchází strašidlo kapitalismu a bandy vládnoucích neomarxistů jen dělají vše pro to, aby volební stádo neprohlédlo jejich populistické hrátky při řízení společnosti.  Nákaza dokonce pronikla již i za oceán, kde momentálně snad již prožívají vystřízlivění z politiky nesmyslných slibů a lží směšné americké levicové loutky Obamy.

Jak se tedy tento světový socialistický trend poslední doby promítá do života Čechů? Žijeme v kapitalismu, jak nám stále tvrdí vládní média, či se stále ještě, nebo opět, plácáme na oné rudé stezce? Přinesli nám evropští levicoví kavárenští intelektuálové, zneužívající vše původní a dobré, co zapříčinilo bohatství jejich společnosti a nyní to obyčejnému člověku demagogicky presentují jako příčiny stále nových vznikajících problémů, něco pozitivního?Přinesli nám ten moderní sociální stát, kde všichni spokojeně žijí v multikulturní shodě, přinesli jistoty a prosperitu?

Vážení přátelé, obyčejní občané, voliči, vše proklamované dokázala ta naše současná vládnoucí věrchuška leda tak hubou. Brodíme se po krk ve sračkách socialistické propagandy a zmaru, ze kterého nás jeho kazatelé slibují vyvést další a ještě větší dávkou stejné socialistické kejdy na naše hlavy. Co je tak reálným důsledkem jejich počínání?

Současné společenské zřízení je vlastně zhmotněný sen každého vychytralého komunisty, který sice moc dobře ví, že marxistické fantasmagorické bláboly jsou akorát tak dobrým propagandistickým střelivem pro užitečné idioty, ale dokáže jich velice dobře využít pro své mocenské ambice násobené hromaděním statků nás všech do vlastní kapsy. Žijeme v éře korporátního fašistického socialismu, kde vládnoucí panáci dokázali svému volebnímu stádu vštěpit myšlenku, že se jen oni dobře postarají o jejich životy od kolébky do hrobu výměnou za jejich peníze, svobodu, hrdost, morálku a myšlení.

Od totality sovětského typu se současnost odlišuje snad jen hrou na demokracii při „svobodných“ volbách. Ovšem i tento problém řeší vládnoucí oligarchie masovou dehonestací nepohodlné konkurence v nakoupených médiích a v reklamně-volebních kláních pak finančně explodujícími kampaněmi, ke které soupeři, nezapojení do vzájemné soudružské státní tunelovací hry, se nemají šanci ani náznakem přiblížit. Volby tak dokola vyhrávají stále stejné, navzájem propojené party, které jen občas změní barvy vlajek a dresů, popřípadě své, již neúnosně společensky zprofanované, vůdce. V nejzoufalejší situaci nastrčí na politickou scénu „nový“ tajně spřátelený objekt, který pak vydávají za nezkorumpované spasitelské hnutí, byť chapadla státní mafiánské chobotnice jsou s nimi vzájemně tak pevně propletena, že si toho musí všimnout žáček z pomocné školy.

Co nám tedy zbylo z onoho prvotního kapitalismu, na který novodobí komunisté, pevně usazení v mocenských vládních i skrytě smluvně opozičních pozicích svalují veškerou vinu za současnou hospodářskou krizi, občanské nepokoje či blbou náladu? Vlastně téměř vůbec nic.

Volný trh neexistuje už skoro ani v náznaku. Živnostník či malý podnikatel je považován za parazita, regulérní obrana proti placení likvidačních daní za zlodějinu, firmy nenapojené na státní koryta místo svého rozvoje vynakládají veškeré prostředky na obyčejné přežití, zaměstnávání lidí se díky „legislativní smršti“ stalo černou noční můrou. Místo toho vidíme „těžkou úřednickou práci“ při přerozdělování daňového lupu na dotace, investiční pobídky či různé jiné podpory velkoobchodníkům se státem, kteří vědí kde spřízněnou partaj tlačí finanční bota.

Soukromé vlastnictví je sice zákonem považováno za nedotknutelné, ale v praxi si vláda bere z námi vytvořených statků už téměř 75% na různých daních, odvodech a poplatcích. Připravuje se přísnější zákon o vyvlastnění ve veřejném zájmu, platí neuvěřitelné znění zákona exekučního, pomocí kterého dokáže justičně-exekutorsko-policejní-politická mafie zbavit majetku, důstojnosti i budoucnosti na koho si ukáže.

Zbývají občanské svobody. Zatím se nestřílí z Aurory, je to dobré, říkají mnozí. Že se nám však salámovou metodou ubírá našich práv a svobod každým dnem je ještě možná horší v tom, že si toho někteří ani nevšimnou či všimnout ani nedokáží. Oslavují každé utažení šroubů jako vítězství fungujícího státu, jako konečně klid na práci a pořádek. Dle nich by bylo nejlepší všechno zakázat, posílit policii a většinu národa jako rebelanty asi pozavírat. Pak by nebylo rasistů, xenofobů, primitivních antikomunistů nebo třeba kuřáků v soukromých hospodách.

Není tedy splněn ani jeden základní princip kapitalismu, a přesto se nám stále někteří snaží vnutit tezi o jeho současné krizi. Tezi o potřebě dalších jistot sociálního státu, větších pravomocích erárních úředníků, větších daní k přerozdělování, větší byrokratické šikaně, policejní „ochraně“ a větší zákonné iniciativě k řízení našich životů. Tak prý pravil „pravičák a poctivý podnikatel Babiš, moderní sociální politik Sobotka nebo politicky vyspělý president bonmotů Zeman“.  Kdy jim národ přestane konečně tyto žvásty polykat i s navijákem?

Možná ve chvíli, kdy si dokáže spočítat kolik každý z nás doplácí na státní pseudopodnikání firem kolem ministra dotací, co nás stojí reálné rámce pseudosociální politiky partaje béčkového premiéra, která svoje historicky primární voliče dře z kůže, aby mohla státnicky zaplatit své agenty v politicko-obchodních korporacích či věrné přisluhovače ve vedoucích pozicích zbytečných úřadů, z nichž udělala novodobou, erárem placenou, nedotknutelnou šlechtu.  

Všichni mediální odborníci se dnes diví proč to jako všechno tak nějak nefunguje? Proč se najednou vybírá málo na daních, proč stále nejsou na nic peníze, proč se neplní volební sliby o šťastných zítřcích, když to naše vláda všechno tak dává do pořádku a napravuje chyby. Proč alespoň není vidět nějaký pozitivní trend. Odpověď je vzhledem k výše uvedeným skutečnostem prostá. Léčí se již tak vroucí a přeplněný socialistický kotel dalším přidáváním otopu. Zbývá nám tu totiž již jen asi jedna pětina populace, která by měla svojí produktivitou uživit zbytek společnosti a ta od současných vládních panáků dostává jednu ránu za druhou. Není divu, že toho má dost a nechce, či ani již nemůže produkovat více, více platit na daních či odvodech. Tak výběr klesá a nic na tom nezmění ani zmatené vysvětlování výjimečných objektivních příčin a výpadků provládními „odborníky“. Pád do propasti je započat a zřejmě již není cesty zpět.

Již brzy se tedy možná dočkáme stavu, kdy platit daně budou jen politikové, státní zaměstnanci a státem dotované firmy. Jaká pak bude hodnota takto vytvořených statků, které v současné době jen tvoří účetní položku s reálnou nulovou hodnotou v přerozdělovacím socialistickém kolotoči, nám bude muset asi vysvětlit někdo povolanější. Já hlupák, co si myslím, že to nelze, to prostě neumím. Stejně jako neumím vysvětlit některým lidem, že v tom prohnilém kapitalismu opravdu nyní nežijeme, že to není ani jeho parodie, ale ryzí neomarxistický multikulturní eurosocialismus kopulující se znaky korporátního fašistického hospodářského systému se všemi důsledky spojení těchto ideologií a praktik. 

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Související články:

Musíme obnovit morální společnost, kde se nekrade a už vůbec ne podle zákonů

Živnostníkům psí smrt aneb socialismus si rozvracet nedáme!

Stát, demokracie, volby: Falešné náboženství pro otroky

 

Autor: Karel Kříž | úterý 24.3.2015 9:26 | karma článku: 36,22 | přečteno: 1337x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1052x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1110x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,64 | Přečteno: 5718x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1007x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 576x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Roma Pride: A na co jsou vlastně hrdí?

V neděli 28. 10. 2018, tedy v den oslav 100. výročí založení ČSR, je v Praze naplánován Pochod romské hrdosti – Roma Pride. Celá událost má již nyní velké mediální pokrytí, nemůžete si jí nevšimnout.

24.10.2018 v 17:48 | Karma: 42,91 | Přečteno: 2258x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Nuda Václava Moravce: Vyčpělý sebestředný narcis by měl odejít

Jako "homo politicus" sleduji televizní politické debaty již od dob Otty Černého a Zuzany Bubílkové. Tedy sem tam shlédnu i současnou produkci ČT a jiných televizí v tomto oboru.

17.10.2018 v 17:04 | Karma: 37,65 | Přečteno: 1519x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Bůh chraň Donalda Trumpa!

Pro všechny mentální bolševiky, pro různé vítače, sluníčkáře, ochranáře sexuálních úchylek, genderové aktivisty, dobrosery a všeobecně celou tu neomarxistickou sebranku nového věku bylo vítězství Donalda Trumpa ...

9.7.2018 v 8:08 | Karma: 33,02 | Přečteno: 1059x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Humanitární bombarďák Trump a medvídek Pú .. tin?

Tak prý nám někdo v Sýrii natočil videjko o chemickém útoku, dal ho na youtube a vyvolal tím málem třetí světovou válku.

16.4.2018 v 7:50 | Karma: 23,59 | Přečteno: 1169x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Když vládnou komunističtí fízli a estébáci

Mysleli jste si, že jsme sametovou fraškou v roce 1989 postoupili blíže ke svobodné "kapitalistické" společnosti? Tak snad už dnes máme dostatek důkazů, že tedy ani omylem.

10.4.2018 v 10:43 | Karma: 33,50 | Přečteno: 1287x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Bude presidentem ČR zbabělec, komunista nebo narcis?

Už podruhé volíme presidenta přímo. Už podruhé je seznam kandidátů žalostné počtení.Už podruhé chybí osobnost, pro kterou by bylo hodné bojovat, pro kterou dříve muži chodili do vražedných bitev, pro kterou by se dalo dýchat,

13.1.2018 v 10:51 | Karma: 27,51 | Přečteno: 2268x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Betonové vánoce

Tak nevím. Prý se nemusíme ničeho bát, multikulturní obohacení probíhá dobře, integrace jiných kultur se daří, Evropa může jásat, neboť její důchodový účet je zachráněn, miliony imigrantů se už brzy zapojí do pracovního procesu

6.12.2017 v 8:45 | Karma: 40,59 | Přečteno: 1649x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Co nás čeká po těchto dalších "osudových" volbách?

Tak se nám opět přiblížily další parlamentní volby a nejčastější poznámka z řad pravicově naladěných voličů znovu zní: Není koho volit. Bohužel.

17.10.2017 v 18:00 | Karma: 32,20 | Přečteno: 1291x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Jsme už dostatečně semknutí, frau Merkel?

Kolik litrů původní evropské krve ještě musí být prolito, kolik "zdivočelých" dodávek musí ještě zmasakrovat bezbranné chodce na vycházce, kolik bílých krků musí být ještě v Evropě podřezáno,

6.6.2017 v 10:25 | Karma: 39,66 | Přečteno: 1720x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Když (politická) žumpa vyteče na povrch

Poslední dobou si soudný člověk musí klást otázku, zdali má česká politická žumpa vůbec nějaké dno.

19.5.2017 v 8:38 | Karma: 33,57 | Přečteno: 1299x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Když byli otroky černoši, bylo to amorální. Dnes se dělají otroci z bílých a je to dobro

Bohužel jsem nucen konstatovat, že současná podoba multikulturního eurosocialismu se stala snad ještě ještě horší než režim vládnoucí bolševické sebranky před rokem 1989. V čem spočívá její zákeřnost?

10.4.2017 v 9:49 | Karma: 39,17 | Přečteno: 1967x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Babišova venkovská hospoda

Jak by asi vypadala taková malá hospůdka na vesnici kdyby se vedla podle podnikatelského vzoru nejpoctivějšího ze všech spasitelů konkurenčního prostředí a ministra financí Andreje Babiše?

7.4.2017 v 8:14 | Karma: 39,91 | Přečteno: 2428x | Diskuse| Ekonomika

Karel Kříž

Když vláda "ojebává" celý národ a demokratická většina by ji přesto znovu volila

Vypůjčil jsem si do titulku expresivní výraz zoufalce Bohuše Sobotky, který se v honbě za ubývajícími hlasy sockomunistických voličů tentokráte otočil do role ztrumpovatěle nekorektního drsňáka, ve které působí ještě komičtěji ...

13.2.2017 v 9:17 | Karma: 39,33 | Přečteno: 1872x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Je Donald Trump americký Zeman, Babiš ... nebo Putin?

Podle mého názoru ani náhodou. Možná je to klišé mainstreamových novinářů, kteří po sobě opakují "odborné analýzy" mluvících hlav v ČT či zbožné přání, které je otcem myšlenky, některých úderníků politické scény.

16.11.2016 v 15:54 | Karma: 33,63 | Přečteno: 982x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Rozdivočelá země

Přídavné jméno v titulku budiž pochopeno jako složenina slov rozdělená a zdivočelá. Lepší příměr k současné společenské situaci v naší vlasti mne totiž nenapadá.

31.10.2016 v 17:27 | Karma: 33,61 | Přečteno: 1235x | Diskuse| Politika
  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4865x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz