Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Babišovy státní (roz)počty: Má bráti – vzal

Kontrolni otazka, soudruzi. Zajímalo by mě, kdo z voličů Andreje Babiše ještě dnes věří tomu, co velký spasitel a zachránce české společnosti tvrdil při svém vstupu na politickou scénu? 

Kdo ještě věří tomu, že pánko Andrej je šikovný podnikatel, který se vypracoval vlastní pílí a nezměrným úsilím, bez pomoci vlivných strýčků z politické mafie, na lidumilného miliardáře, že mu cestu nikdy neumetaly jeho vazby na StB, se kterou přeci nikdy nespolupracoval, a že do politiky nevstupuje proto, aby měl více pod kontrolou erární penězovod, jenž dojí co mu mocenský vliv dovolí, neboť už má tolik peněz, že víc nepotřebuje? A kdo ještě dnes věří tomu, že Babiš je tím vyvoleným mesiášem, který rozbije klientelistické a korupční klima české politické scény, protože on je čistý, neposkvrněný, neúplatný a férový chalan s pevným charakterem i vysokým morálním kreditem, obklopený nezkorumpovanými odborníky, kteří společně s ním najdou tu správnou cestu k nápravě naší společnosti?

Stačilo rozdat pár koblih a nesmělých úsměvů, prohodit několik omletých frází o špinavé práci „tradičních“ politických  fušerů či povyprávět pohádku o řízení státu jako firmy a znechucený elektorát ze všech stran se novému hnutí odevzdal v nové naději. ANO sesbíralo voliče napravo, nalevo a začalo konat. Bez programu, bez idejí, bez politického ukotvení. Primárním cílem bylo obsadit posty. Nacpat svoje lidi na státem lukrativně placená místa a tím si získat stabilní podporu. S touto pevnou základnou se pak již předseda mohl pustit do vlastní politické práce v tom „novém stylu“. Podívejme se na její výsledky v kontextu návrhu státního rozpočtu na rok 2016.

Babiš sám o sobě v různých více či méně komických mediálních vystoupeních tvrdí, že chce hrozně moc pomáhat těm chudým babičkám a dědečkům, živořícím o žebrácké almužně zvané důchod, jak moc chce stavět nové školy a dálnice, aby investicemi nakopl ekonomiku, jak musí přijímat nové učitele, policisty či vojáky a lépe zaplatit všechny státní zaměstnance, aby rozhýbal spotřebu, nebo jaké dobro jsou různé dotace, pomocí kterých se zlepšuje životní standard naší populace. Aby toho dosáhl, musí prý lépe vybírat daně, více šikanovat ty malé firmy a parazitické živnostníky, což jsou prý stejně jen klišé a kecy, a zvýšenou státní buzerací tak vytvořit „rovné“ podnikatelské prostředí, kdy jedněm utáhne daňovou smyčku do bezvědomí, aby těm druhým, kteří jako on makají, zaměstnávají tisíce lidí, platí daně jak mourovatí a skoro nic od státu nedostávají, jen malé dotace, pobídky či odpustky, mohl „pomoci v jejich dalším rozvoji“.

Přesně takto se z pozice ministra financí postavil i k sestavení státního rozpočtu. Dle jeho výkladu je prorůstový, proinvestiční, odpovědný vůči příštím generacím a podporující spotřebu. Je tomu opravdu tak? Co když se na jednotlivé proklamace této populistické fabulace podíváme z hlediska zdravého selského rozumu?

Prorůstový? V Babišově podání to znamená, že přidusí produktivní část společnosti vyšší měrou daňového okrádání, aby mohl nasypat do žlabu jemu vyvoleným firmám, které si pomohou k lepším hospodářským výsledkům. Jenomže společnost vytváří hodnoty jenom jedny. Nikdy nevytvoříte prosperitu tím, že na jedné straně někomu peníze vezmete a na druhé je rozdáte. Jen podpoříte klientelismus a korupci.

Proinvestiční? Tedy se budou stavět ty školy, dálnice, zpracovatelny řepky, možná i nějaké nové nadnárodní montovny. Něco tam dá ministr Babiš, něco EU. Opět stejný problém jako o odstavec výše jen s tím, že takto se již delší dobu vytváří z Česka otrocká společnost nádeníků, kteří musí robotovat ze lepší zítřky politicko-byznysových oligarchů a ještě si za to pod hrozbou kriminálu daňově platit.

Odpovědný vůči příštím generacím? Prý je Babišův rozpočet dokonce natolik geniální, že ač znovu přidává k již tak obrovskému dluhovému břemenu ČR dalších asi 70 miliard, podle finančního mága Andreje dluhové zatížení celkově snižuje. Tak to alespoň tvrdí on i jeho koaliční partneři svým voličům.  Pro racionálně uvažující lidi, kteří ve škole zvládli trojčlenku, však tyto zvláštní počty jaksi nemohou sedět. Dluh nesnižujeme tím, že zatneme další novou sekeru do futra.

Podporující spotřebu? Tím je asi myšleno a ospravedlňováno masivní nabírání státních úředníků a jiných zaměstnanců státu, i razantní navyšování jejich platů. Údajně to má podpořit ekonomiku tím, že tito budou více utrácet a zlepší se celková čísla obchodu i ekonomiky. Opět zde však máme jedno úskalí. Státní zaměstnanci, i ti někteří potřební, nevytvářejí v drtivé většině žádné reálné hodnoty. Jejich platy jsou daňové lupy odebrané produktivním. Tedy o nějakém zvýšení spotřeby na tomto základě nemůže být řeč. Je to znovu to samé. Když někomu peníze vezmete a tyto přerozdělíte, jejich objem se nezvýší, spotřebu nerozpohybuje. Ba naopak. Na této cestě stojí byrokratický moloch, který na „týlové zabezpečení“ své činnosti spotřebuje nemalé částky … konečný efekt? Spotřeba se sníží.

Celkově shrnuto je tedy Babišův rozpočet tak maximálně populistický, lovící erární voliče, prosocialistický, probyrokratický a prooligarchistický. Vychází dobře akorát panákům ovládajícím erární koryta, kteří se napakují v přerozdělovací mašinérii a jejich budovanému voličskému stádu, uplácenému drobky z panských stolů.

ODS svého času mobilizovala proti komunistům a socialismu, poté vytvořila vládní koalici s TOP09, která se prohlásila za autentickou pravici, aby pak společně praktikovali sociální inženýrství levicového střihu, což byl dle Andreje Babiše hlavní impuls k jeho aktivní politické angažovanosti.Sám se prohlásil za pravicově smýšlejícího člověka se silným sociálním cítěním, který rozumí manažerské práci a řízení velké firmy, což prý bude aplikovat i na řízení státu. A výsledek?

Gró politiky páně Babiše je v mantře „Za to může Kalousek!“ a v osobních žabomyších válkách s každým kritikem agrofertpolitiky. Pokud Kalousek, stejně jako Babiš, tvrdil, že je potřeba omezovat státní výdaje a měl alespoň malou odvahu něco škrtnout, současný ministr financí se stáhl kalhoty již dávno před brodem a celé šetření na erárním nenažraném Otesánkovi omezil na levnější nákup pár propisek a papírů do tiskáren. Jinak, tak nějak po bolševicku, utrácí hlava nehlava, šetření na výdajové stránce rozpočtu je sprosté slovo. Tedy, stejný, ne-li ještě horší, jako Kalousek, pravicové kecy – socialistické skutky, stejný jako sociálně demokratické erární kobylky, rozházet cizí peníze i ty co ještě ani nemá.

Státní rozpočet ČR na rok 2016, stěžejní zákon určující další vývoj společnosti, je tedy z dílny Babišova ministerstva jen opět dalším socialistickým paskvilem, zabaleným do propagandisticko – demagogické mediální mlhy, která za jiné pseudoproblémy skrývá jeho podstatu.Paskvilem, který nás zase mílovými kroky přibližuje společnosti vzor ČSSR, řízené komunistickými nedouky a národnímu regulovanému hospodářství dle mustru ekonomů Třetí říše.

Ano. Je to jistě dobrý rozpočet pro kmotry politicko-pesudopodnikatelské mafie napojené na státní koryta, pro pijavice žijící z erární přízně, pro prostoduché nepraktické tlachaly o sociálním smíru, pro bolševické pohrobky v různých šedých zákoutích „neziskovek“ či nadací, pro celou tu armádu parazitů, kteří si myslí, že mohou poručit větru, dešti a zbytku populace, že je musí živit, neboť jen tak se koná to pravé dobro. To pravé dobro přes mrtvoly.

Rozpočet je totiž bohužel velmi nepřátelský k nezávislým lidem, kteří by chtěli mít možnost žít svobodně, kteří umí vytvořit reálné hodnoty, a kteří by v normální zdravé společnosti tvořili její páteř. Tito jsou politikou soudruhů současné vládní koalice dále znovu likvidováni. Všechno ostatní jsou, pane Babiši, tentokráte opravdu, jen klišé a kecy.  

 Psáno pro a více na: pravyprostor.cz 

Související články:

Kontrolní hlášení DPH: Další rána podnikatelům

Vládnou nám dotační feťáci?

Křepelčí paštika aneb jak jsem porušoval zákony i předpisy ČR a EU

 

Autor: Karel Kříž | úterý 27.10.2015 8:08 | karma článku: 34,42 | přečteno: 1224x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1052x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1110x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,64 | Přečteno: 5718x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1007x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 576x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Roma Pride: A na co jsou vlastně hrdí?

V neděli 28. 10. 2018, tedy v den oslav 100. výročí založení ČSR, je v Praze naplánován Pochod romské hrdosti – Roma Pride. Celá událost má již nyní velké mediální pokrytí, nemůžete si jí nevšimnout.

24.10.2018 v 17:48 | Karma: 42,91 | Přečteno: 2258x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Nuda Václava Moravce: Vyčpělý sebestředný narcis by měl odejít

Jako "homo politicus" sleduji televizní politické debaty již od dob Otty Černého a Zuzany Bubílkové. Tedy sem tam shlédnu i současnou produkci ČT a jiných televizí v tomto oboru.

17.10.2018 v 17:04 | Karma: 37,65 | Přečteno: 1519x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Bůh chraň Donalda Trumpa!

Pro všechny mentální bolševiky, pro různé vítače, sluníčkáře, ochranáře sexuálních úchylek, genderové aktivisty, dobrosery a všeobecně celou tu neomarxistickou sebranku nového věku bylo vítězství Donalda Trumpa ...

9.7.2018 v 8:08 | Karma: 33,02 | Přečteno: 1059x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Humanitární bombarďák Trump a medvídek Pú .. tin?

Tak prý nám někdo v Sýrii natočil videjko o chemickém útoku, dal ho na youtube a vyvolal tím málem třetí světovou válku.

16.4.2018 v 7:50 | Karma: 23,59 | Přečteno: 1169x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Když vládnou komunističtí fízli a estébáci

Mysleli jste si, že jsme sametovou fraškou v roce 1989 postoupili blíže ke svobodné "kapitalistické" společnosti? Tak snad už dnes máme dostatek důkazů, že tedy ani omylem.

10.4.2018 v 10:43 | Karma: 33,50 | Přečteno: 1287x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Bude presidentem ČR zbabělec, komunista nebo narcis?

Už podruhé volíme presidenta přímo. Už podruhé je seznam kandidátů žalostné počtení.Už podruhé chybí osobnost, pro kterou by bylo hodné bojovat, pro kterou dříve muži chodili do vražedných bitev, pro kterou by se dalo dýchat,

13.1.2018 v 10:51 | Karma: 27,51 | Přečteno: 2268x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Betonové vánoce

Tak nevím. Prý se nemusíme ničeho bát, multikulturní obohacení probíhá dobře, integrace jiných kultur se daří, Evropa může jásat, neboť její důchodový účet je zachráněn, miliony imigrantů se už brzy zapojí do pracovního procesu

6.12.2017 v 8:45 | Karma: 40,59 | Přečteno: 1649x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Co nás čeká po těchto dalších "osudových" volbách?

Tak se nám opět přiblížily další parlamentní volby a nejčastější poznámka z řad pravicově naladěných voličů znovu zní: Není koho volit. Bohužel.

17.10.2017 v 18:00 | Karma: 32,20 | Přečteno: 1291x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Jsme už dostatečně semknutí, frau Merkel?

Kolik litrů původní evropské krve ještě musí být prolito, kolik "zdivočelých" dodávek musí ještě zmasakrovat bezbranné chodce na vycházce, kolik bílých krků musí být ještě v Evropě podřezáno,

6.6.2017 v 10:25 | Karma: 39,66 | Přečteno: 1720x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Když (politická) žumpa vyteče na povrch

Poslední dobou si soudný člověk musí klást otázku, zdali má česká politická žumpa vůbec nějaké dno.

19.5.2017 v 8:38 | Karma: 33,57 | Přečteno: 1299x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Když byli otroky černoši, bylo to amorální. Dnes se dělají otroci z bílých a je to dobro

Bohužel jsem nucen konstatovat, že současná podoba multikulturního eurosocialismu se stala snad ještě ještě horší než režim vládnoucí bolševické sebranky před rokem 1989. V čem spočívá její zákeřnost?

10.4.2017 v 9:49 | Karma: 39,17 | Přečteno: 1967x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Babišova venkovská hospoda

Jak by asi vypadala taková malá hospůdka na vesnici kdyby se vedla podle podnikatelského vzoru nejpoctivějšího ze všech spasitelů konkurenčního prostředí a ministra financí Andreje Babiše?

7.4.2017 v 8:14 | Karma: 39,91 | Přečteno: 2428x | Diskuse| Ekonomika

Karel Kříž

Když vláda "ojebává" celý národ a demokratická většina by ji přesto znovu volila

Vypůjčil jsem si do titulku expresivní výraz zoufalce Bohuše Sobotky, který se v honbě za ubývajícími hlasy sockomunistických voličů tentokráte otočil do role ztrumpovatěle nekorektního drsňáka, ve které působí ještě komičtěji ...

13.2.2017 v 9:17 | Karma: 39,33 | Přečteno: 1872x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Je Donald Trump americký Zeman, Babiš ... nebo Putin?

Podle mého názoru ani náhodou. Možná je to klišé mainstreamových novinářů, kteří po sobě opakují "odborné analýzy" mluvících hlav v ČT či zbožné přání, které je otcem myšlenky, některých úderníků politické scény.

16.11.2016 v 15:54 | Karma: 33,63 | Přečteno: 982x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Rozdivočelá země

Přídavné jméno v titulku budiž pochopeno jako složenina slov rozdělená a zdivočelá. Lepší příměr k současné společenské situaci v naší vlasti mne totiž nenapadá.

31.10.2016 v 17:27 | Karma: 33,61 | Přečteno: 1235x | Diskuse| Politika
  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4865x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz