Slavia je tam !!!

Slavia a Sparta bojovaly v odvetách Ligy mistrů o miliony – opět s rozdílným výsledkem. Zatímco v postup Sparty mohl věřit jen fanatický sparťan, Slavia to měla rozehrané velmi dobře po výhře v Amsterdamu.

Sparťanské naděje na zázrak vzaly za své po brance Rosického již v osmé minutě – to by Sparta musela dát tři branky a Arsenal není Žižkov. Během poločasu se zmohla Sparta na jedinou šanci a tu ještě zazdila. Arsenalu vedení, zdá se, stačilo a tak do poločasu se skóre neměnilo. Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti - Sparta se sice snažila, měla i šance, ale stačilo posledních 10 minut a Sparta si odvezla tři branky. Čeká na ní Pohár UEFA. Snad tam se jí povede lépe.

Slavia na téměř vyprodaném Strahovu - že prý to nejde – přišla bohužel po necelé čtvrthodině o Šmicra (byl zdravotně fit?), ale fandy uvedl do extáze Vlček, který se ve 23. minutě zblízka trefil. Ajax však dokázal, že 12 branek ve dvou zápasech nedal náhodou a brzy vyrovnal. Za poločasového stavu 1:1 postupovala Slavia. Druhý poločas – to byly velké nervy, kdy slabším povahám stoupal tlak na 200 – třeba po hlavičce, kterou bravurně vyrazil „čaroděj“ Vaniak. Ajax poslal čerstvé síly, vsadil na útok, ale 86. minuta vše rozhodla – Vlček dal asi nejdůležitější gól své kariéry – 2:1 a tohle prohrát, to by byl zločin. Slavia se konečně dočkala vysněné Ligy mistrů.

Jen taková poznámka, místy mi komentátoři České televize připadali, jako by fandili Ajaxu – nebo se snad mýlím?

Autor: Karel Krejčík | středa 29.8.2007 23:00 | karma článku: 9,30 | přečteno: 864x