O batohu v parlamentu
Začal vtipem o Leninovi, Stalinovi a Brežněvi a jejich přístupu ke kiritické situaci. Minulý parlament dostal rozpočty do situace, kdy výdaje rostou více než příjmy a schodek se zvyšuje. Kdybychom to udělali doma, za chvilku - několik let - přijde exekutor. To se státu stát nemůže, jen se více a více zadluží. Maximálně dostaneme žlutou kartu, jako letos při projednávání v Bruselu. hlavní cíl vidí v četření výdajů , s čímž už přišel Klaus před deseti lety a nespoléhá se na to, jak svého času prohlašoval Špidla, že zdroje jsou. A Paroubek - ten si asi myslí, že zdroje budou stále růst, tak co bychom si nevyhodili z kopýtka.
Na úvod stačilo Topolánkovi asi 15 minut - pak následovala řečnická cvičení, kde se po několika vteřinách dalo poznat podle argumentů, které přinášeli, zda mluví levice či pravice (Kalousek, Nečas, Julínek, Bursík na straně jedné, Paroubek (řečnil přes půl hodiny - dozvěděli jsme se, že jsme pokusnými králíky, o možném smyku a havárii), Sobotka - mluvil ještě déle než Jirka P.), Rath, Urban, Dolejš). Jedna skupinar reformy hájila a málem oslavovala, druhá je haněla a kritizovala.
Diskutovalo se zbytek dopoledne, odpoledne, handrkovala se levice, pravice, ČSSD se beúspěšně pokusila projednávání přerušit a odložit. Diskuze neskončila ani do konce "pracovní doby" parlamentu do 19:00 a možná bude pokračovat ve čtvrtek.
Kdo by se chtěl pobavit vzájemnými urážkami, nepravdami, opačnými názory na totéž, které předvedli naši dobře placení poslanci - doporučuji www.psp.cz - nebudete se nudit!!
Karel Krejčík
Máme prezidenta velezrádce
Opravdu - náš ČSSD se postaral o novinku - jsme asi jediný stát - který má prezidenta velezrádce - co na to pane Dienstbiere anebo paní Wagnerová? Za čtyři dny prezidenta asi nepotrestáme nebo snad Ústavní soud rozhodne?
Karel Krejčík
Kolik máme prezidentů, pane Moravče?
Do dneška jsem se domníval, že jednoho. Ale podle "elitního" moderátora ČT Václava Moravce tomu asi tak není. Když si pozval do prvních Otázek v letošním roce exprezidenta Václava Havla, tak se nás o tom snažil celou dobu vytrvale oslovováním "pane prezidente" přesvědčovat.
Karel Krejčík
Návrat do minulosti
Město Česká Lípa připravilo jako součást kampaně Den bez aut akce pro veřejnost - mimo jiné „Den s historickými autobusy“, který měl loni velký úspěch. A tak na Českolipáky čekaly letos: Praga RND, Š 706 RTO + přívěs Jelcz, , Š 706 RO, tahač Š 706 + prototyp autobusového návěsu NO 80 a i anglický double decker.
Karel Krejčík
To je šetření?
Tak se nám na jižní Moravě vytvořila nová koalice ČSSD a KDU - ČSL. Je tak nahrazena bývalá koalice ČSSD a ODS. Ona prostě ČSSD potřebuje někoho, kdo jí bude odkývávat její rozhodnutí, někoho, za koho se bude muset schovat, až to možná nevyjde.
Karel Krejčík
Což odložit Kocába?
Neni důležité něco dělat, zdá se, že je důležité nechat o sobě vědět. Tím se řídí ministr pro lidská práva, později zmocněnec pro lidská práva a já nevím co ještě. Michael Kocáb. Připadá mi to, že se snaží ve finkci, kterou jistě dělá zdarma a bez nároku na nějaké prebendy, udržet za každu cenu.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Syn bodl otce loveckým nožem do zad, potom sám zavolal policii
Krajští policisté od soboty vyšetřují násilný útok mezi členy jedné rodiny, který se stal v bytě v...
Ukradli ji na začátku bohoslužby, alarm byl vypnutý, popsal krádež lebky svaté děkan
Vzácná lebka svaté Zdislavy, kterou v úterý večer ukradli z baziliky v Jablonném v Podještědí, byla...
Srnčata na Chebsku před kombajny nově zachrání i dron s termovizí
Už třetím rokem zachraňuje dobrovolnický spolek Bezpečné louky Chebska srnčata před sekačkami....
Pes žil rok uvázaný na krátkém řetězu, nemohl si ani lehnout. Zasáhli veterináři
Smutný pohled se naskytl veterinářům a lidem z útulků, kteří ve Svaté Kateřině na Tachovsku...
- Počet článků 298
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1619x




















