Někteří jsou si rovnější

Naši politici, ať jsou zleva nebo zprava tvrdí, že nedělají rozdíl, jestli se jedná o vysokého stranického funkcionáře nebo řadového člena, ke všem by se mělo přistupovat stejně. Dokonce prosazují na rozdíl od právníků "presumci viny". To je teorie, ale jaká je praxe?

To se opět ukazuje na případu stranického předsedy parlamentu Vlčka a jeho stranického bosse J.P.

Rozebírat tady všechny podrobnosti případu harrachovského hotelu by bylo opakování toho, co už bylo napsáno v mediích.

Jak se třeba odpovídá na to, kdo tu dotaci navrhl?. Jestliže to byl Vlček, tak tvrzení, že to schválila Sněmovna, je pozdním hledáním výmluvy. Jak se odpovídá na to, že pracoval Vrtal pro Sněmovnu? Jestliže to bylo pro Vlčka, pak event. ukončení spolupráce po odhalení skandálu je jen hledáním alibi. Proč Vlček nejprve tvrdil, že podnikatele Vrtala skoro nezná, když mu dělal poradce? Že by už trpěl sklerózou, to není dobrá kvalifikace pro vrcholného politika. Není to tak dávno, co přeedseda ČSSD "vyhazoval" ze strany za menší chyby - u Vlčka o tom nezaznělo snad ani slovo.

Jen tak mimochodem - jak to dopadlo s dotací pro hřiště v Konicích na Prostějovsku, kde se také velmi angažoval Vlček, Připadá mi to, že je ticho po pěšicě. nezmizí takhle i kauza Harrachov (třeba až bude ministrem financí Sobotka?).

To, že v případu je angažován nebo i trošku namočen vracející se Kakao Kraus, to už je jenom třešnička na dortu.

Opět se ukazuje, že jsme si rovni - jenomže někteří jsou si rovnější.

P.S. to platí pro všechy barvy spektra - červenou, modrou, zelenou, stejně jako oranžovou.

Autor: Karel Krejčík | sobota 10.4.2010 7:34 | karma článku: 19,35 | přečteno: 1025x

Další články autora

Karel Krejčík

Máme prezidenta velezrádce

Opravdu - náš ČSSD se postaral o novinku - jsme asi jediný stát - který má prezidenta velezrádce - co na to pane Dienstbiere anebo paní Wagnerová? Za čtyři dny prezidenta asi nepotrestáme nebo snad Ústavní soud rozhodne?

4.3.2013 v 17:10 | Karma: 26,62 | Přečteno: 1080x | Diskuse | Společnost

Karel Krejčík

Kolik máme prezidentů, pane Moravče?

Do dneška jsem se domníval, že jednoho. Ale podle "elitního" moderátora ČT Václava Moravce tomu asi tak není. Když si pozval do prvních Otázek v letošním roce exprezidenta Václava Havla, tak se nás o tom snažil celou dobu vytrvale oslovováním "pane prezidente" přesvědčovat.

2.1.2011 v 13:03 | Karma: 31,80 | Přečteno: 2374x | Diskuse | Politika

Karel Krejčík

Návrat do minulosti

Město Česká Lípa připravilo jako součást kampaně Den bez aut akce pro veřejnost - mimo jiné „Den s historickými autobusy“, který měl loni velký úspěch. A tak na Českolipáky čekaly letos: Praga RND, Š 706 RTO + přívěs Jelcz, , Š 706 RO, tahač Š 706 + prototyp autobusového návěsu NO 80 a i anglický double decker.

18.9.2010 v 14:09 | Karma: 10,08 | Přečteno: 1025x | Diskuse | Fotoblogy

Karel Krejčík

To je šetření?

Tak se nám na jižní Moravě vytvořila nová koalice ČSSD a KDU - ČSL. Je tak nahrazena bývalá koalice ČSSD a ODS. Ona prostě ČSSD potřebuje někoho, kdo jí bude odkývávat její rozhodnutí, někoho, za koho se bude muset schovat, až to možná nevyjde.

3.9.2010 v 12:58 | Karma: 14,52 | Přečteno: 1434x | Diskuse | Politika

Karel Krejčík

Což odložit Kocába?

Neni důležité něco dělat, zdá se, že je důležité nechat o sobě vědět. Tím se řídí ministr pro lidská práva, později zmocněnec pro lidská práva a já nevím co ještě. Michael Kocáb. Připadá mi to, že se snaží ve finkci, kterou jistě dělá zdarma a bez nároku na nějaké prebendy, udržet za každu cenu.

29.8.2010 v 11:38 | Karma: 33,03 | Přečteno: 1539x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali

8. června 2025  17:40,  aktualizováno  18:49

Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel

6. června 2025  16:50,  aktualizováno  17:10

Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...

Trefili jsme Rusům základnu s letouny, které jim ještě zbyly, hlásí Ukrajinci

6. června 2025  10:46

Sledujeme online Ukrajinská armáda oznámila, že zasáhla vojenská letiště v ruském Engelsu a Ďagilevu a sklad...

Írán v odvetě odpálil na Izrael stovku raket, po celé zemi zněly sirény

13. června 2025  18:19,  aktualizováno  22:44

Sledujeme online Írán v pátek večer odpálil na Izrael asi 150 raket, uvedla izraelská média s odkazem na armádu. Po...

Izrael rozvrací íránský režim. Sunnité tiše slaví, tvrdí tamní analytici

13. června 2025  21:35

Zásah proti elitám íránské armády a útoky na jaderná zařízení ukázaly zranitelnost režimu. Teherán...

Skotské školy ruší genderově neutrální toalety. Soud tak rozhodl na přání rodičů

13. června 2025  20:42

Nejméně 18 škol ve Skotsku bude muset znovu zavést oddělené toalety, píše stanice BBC. Nařídil to...

V Praze poprvé vystavili nafukovací repliku Lennonovy zdi. Zájem o ni mají i v Asii

13. června 2025  15:21,  aktualizováno  20:35

V pražských Riegerových sadech se v pátek konal happening k 45. výročí úmrtí Johna Lennona. Středem...

Rychlé přebalování, spolehlivá ochrana. Udrží nové Pampers Pants krok i s aktivním neposedou?
Rychlé přebalování, spolehlivá ochrana. Udrží nové Pampers Pants krok i s aktivním neposedou?

Kalhotkové plenky Pampers Active Baby Pants slibují trojnásobnou ochranu a pohodlí při každém pohybu, ať už se vaše dítko právě učí přetáčet, nebo...

  • Počet článků 298
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1618x
ekonom s přesunem názorů zleva spíše doprava
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.