Dilema
Podpořit či nepodpořit sankce proti Ruské federaci za nezákonnou anexi Krymu a přímou podporu separatistů usilujících ovládnout a odtrhnout východní Ukrajinu? Nebo dodávat či nedodávat zbraně a školit specialisty v boji proti Islámskému státu? Když podpoříme sankce, možná to některé naše vývozní firmy pocítí ekonomicky. Když se otevřeně připojíme k protiislámské frontě, možná poneseme riziko nějaké odvety vůči jednotlivcům či skupinám v duchu jejich barbarských praktik. Co je větší a co menší riziko? Zatím to vypadá tak, že se do sankcí nepohrneme, ale do materiální i nemateriální podpory boje proti Islámskému státu ano. To první se může jevit jako zrada na našich východních sousedech, obdobně jako byla mnichovská zrada na nás v roce1938. Ajá to tak cítím. S oficiálním postojem v té druhé záležitosti pak plně souhlasím. Situace na východní Ukrajině a rostoucí agrese Islámského státu jsou asi dvě největší současné geopolitické hrozby. Je potřeba proti nim vystoupit jasně, rychle, účinně a nekompromisně. Jsme toho schopni?
Miroslav Krejča
Muži na správné straně

Již potřetí se uskutečnil na strakonickém hradě křest jednoho z dílů tetralogie Dušana Vávry „Muži na správné straně“.
Miroslav Krejča
Marťani v politice

Když si procházím sliby některých kandidátů do Senátu, téměř vždy mě něco překvapí. V tom okamžiku považuji dotyčného (nebo dotyčnou, abych byl genderově korektní) tak trochu za Marťana, který omylem přistál na planetě Zemi a nedaří se mu zorientovat se a pochopit náš systém.
Miroslav Krejča
Kladivo na pacienty

Česká lékařská komora chce uzákonit to, že lékař může odmítnout starat se o svého pacienta a vyřadit ho ze své kartotéky.
Miroslav Krejča
Spravedlivý proces nebo politický lynč?

Otta Chaloupka stanul ve středu 3. září, v den svých narozenin, před Městským soudem pro Prahu 1 za výroky učiněné v souvislosti s brutálním napadením manželské dvojice v Duchcově v loňském roce tlupou romských násilníků.
Miroslav Krejča
České národní zájmy v EU

Naše účast v evropském projektu považuji za jedinou reálnou alternativu. Bruselu často vyčítáme i to, za co si ve skutečnosti můžeme sami. Jenom si to nedokážeme přiznat a svádíme to pak na někoho jiného.
Další články autora |
Obří výpadek elektřiny ochromil velkou část Česka. Energetici řekli příčinu
Sledujeme online Velkou část Česka včetně Prahy a dalších velkých měst postihl masivní výpadek proudu. Bez elektřiny...
A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko
Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...
Plovoucí bary a „nepřevratitelný“ raft. Na Vltavě kvete zvláštní vodácký byznys
Je deset hodin ráno a na jezu v Herbertově, dva kilometry po Vltavě od Vyššího Brodu na jihu Čech a...
Proslavily ji šaty z minerálky. Topmodelka z ikonické reklamy se vrátila do Varů
Michael Douglas, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard. Celá řada hvězd a celebrit ozdobila letošní...
OBRAZEM: Stano odhalil Bartoškův poslední portrét. Dakota si napravila reputaci
Jak naposledy zvěčnil renomovaný fotograf Tono Stano Jiřího Bartošku, se můžete jít podívat do...
Jurečka nabízí navýšení platů o 5 až 7 procent, odbory žádají 9 až 10 procent
Přímý přenos O růstu platů ve veřejné sféře budou jednat zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů. Ministr práce...
Rusko chystalo teroristický útok v Česku, policie zatkla muže z bývalého SSSR
Ruské tajné služby podle informací webu Odkryto.cz měly plánovat teroristický útok v České...
Debakl unijní delegace. Libyjci vyhostili komisaře, Řecko dál čelí přílivu migrantů
Diplomatický debakl v Libyi odhalil hluboké neshody mezi státy EU i slabiny unijní diplomacie....
O řidičák už mladík přišel, po další zběsilé jízdě zkoušel policisty balamutit
O vlastní řidičský průkaz už teprve osmnáctiletý řidič kvůli dopravním přestupkům přišel, řízení si...

?? Prostorný byt 3+1 (70 m2) s balkonem, sklepem a zahradou – Velké Pavlovice
Bří Mrštíků, Velké Pavlovice, okres Břeclav
5 490 000 Kč