To jsme si fakt nezasloužili - my, co jsme jako jediná generace nezažili válku

Totiž to, že teď ruský agresor válčí na Ukrajině. (Zatímco Madla Olbrajtová - v 90. letech, když nechala bombardovat Srbsko, nebyla za agresora ... Jakože USA se NEzapojily do evropské víceméně občanské války?! Ale inu ano!!!)

Zapojení USA proti Srbsku bylo dobře, zatímco když totéž udělal Putin proti Ukrajině, tak je to špatně a fuj fuj, každý kdo si myslí něco jiného než USA a nedej bóóóže naše fialová vláda, je ruský agent, potažmo děsnej zmetek. Zavřít ho.

Já nejsem žádnou pacifistkou = nemyslím si, že nejlepší je žádná válka, žádné bránění se útočníkovi. Ale stejně tak nejsem zastánkyní „vměšování se třetí strany“ do vpodstatě občanských válek.

A než mě prohlásíte za ruskou agentku a budete mě chtít zavřít: vážně si myslím, že až ta válka skončí, Rusko bude dál mít Krym a Donbaskou oblast a jediným výsledkem bude, že si x zbrojařských firem nahráblo (kam se hrabe covid-19); nasyslí si i všechny firmy , které budou „obnovovat“ Ukrajinu. A páč Ukrajina na to nebude mít, tak se zase podělíme.

Takže výsledek uplynulých dvou let bude jen to, že Ukrajina je zničená, umřely statisíce lidí – a už Ukrajinců nebo Rusů.

Teď si případně půjdou „nahrábnout“ legionáři = dobrovolníci naverbovaní v Česku, neb Ukrajinci před mobilizací zdrhli ( a nejen do Čech; zdravím Austrálii).

Je to těžký. Ale těžký si to udělal sám Zelenský: zakázání ruštiny v Donbaské oblasti; neakceptování Minských dohod.

Ale fakt nejsem žádnou ruskou agentkou. Jen jak préza Zelenský, tak préza Putin jsou pro mne ustřelený kecky. A oba Vovkové jsou nejspíš zkorumovaní.

A podle toho ta válka dopadne. Totiž špatně. Vydělají jen zbrojaři.

Autor: Alena Křehotová | čtvrtek 1.8.2024 19:27 | karma článku: 32,84 | přečteno: 1065x

Další články autora

Alena Křehotová

Pane Babiši, tuhle situaci s prézou PePou Vám nezávidím

Vzhledem k tomu, že pan prezident Petr Pavel je pro mne PePa, je jasné, že ho nemusím. Ostatně už před rokem jsem tu psala, proč to. Jak se préza chová poslední měsíce, mě v tom jen utvrzuje... Aléééé to vůbec neznamená, že

27.1.2026 v 15:26 | Karma: 27,67 | Přečteno: 1770x | Diskuse | Společnost

Alena Křehotová

Ve své domácnosti jsem nejchytřejší já - už leta, ale sranda to není

Už někdy před 12 lety jsem, vzhledem k digitalizaci a podobným novostem, pravila, že doma budu nejchytřejší já. Nebude to lednička, pračka, zkrátka vydržím s tlačítkovým mobilem na sms... A nic digitálního mě nepřelstí.

20.1.2026 v 13:40 | Karma: 17,56 | Přečteno: 322x | Diskuse | Společnost

Alena Křehotová

Jak je důležité míti Filipa

No pro pár (až pár set) jedinců evidentně docela hodně důležité. Najmě zřejmě pro Filipa samotného. Mediálně je zveřejňován už pár měsíců a asi to ještě není dost. Má neuvěřitelné ego, zato soudnost mu chybí.

11.1.2026 v 10:40 | Karma: 11,52 | Přečteno: 292x | Diskuse | Politika

Alena Křehotová

Stává se to jen mně?

Třeba dneska. Šla jsem do sámošky koupit knedlík. Ve frontě u pokladny za mnou stála paní, která mi anglicky sdělila, že chlapi jsou dobrý jen na vaření a žehlení. Teda ona řekla „vošing“ čili praní, ale pantomimicky žehlila.

31.12.2025 v 11:04 | Karma: 23,13 | Přečteno: 807x | Diskuse | Společnost

Alena Křehotová

James Bond, hortenzie, oleandr, rohožka aneb všechna má pamě

Už před lety jsem si říkala, že na smrtelné posteli si budu pamatovat jména všech herců, kteří za mého života hráli agenta 007. Páč bude jasný, že umírám „včas“ a ne jako úplný dement. To bych nerada.

14.12.2025 v 21:21 | Karma: 15,61 | Přečteno: 228x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví

Veronika Kolajová na řece Moravě
8. února 2026  9:36

Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...

V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah

Motorola Moto G57 Power
5. února 2026  15:13

Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...

Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí

Zrcadla ve výtazích nejsou jen kvůli make-upu či selfie.
5. února 2026

Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...

Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
7. února 2026  14:55,  aktualizováno  8. 2. 7:59

Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...

Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku

Olympionici a paralympici v nové kolekci
6. února 2026  8:36

Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...

Plzeňské muzeum představuje retrospektivu díla výtvarníka Jaroslava Zapletala

PlzeňskĂ© muzeum představuje retrospektivu dĂ­la vĂ˝tvarnĂ­ka Jaroslava Zapletala
12. února 2026  19:05,  aktualizováno  19:05

Průřez tvorbou plzeňského výtvarníka, grafika, scénografa a pedagoga Jaroslava Zapletala za...

Otevření úřadu v Chřibské po střelbě se posune, pokračuje odstraňování následků

ilustrační snímek
12. února 2026  18:48,  aktualizováno  18:48

Městský úřad v Chřibské na Děčínsku se po střeleckém útoku z 19. ledna příští týden neotevře....

Pavouk hokeje na ZOH 2026: Češky čeká ve čtvrtfinále neoblíbený soupeř, muži hrají s Francií

Češky slaví druhý gól do finské brány v utkání o bronz.
12. února 2026  20:17

České hokejistky hrají svůj druhý olympijský turnaj. Už zítra se utkají v rámci play-off se silným...

7. den ZOH 2026: Do akce jde Jílek, Adamczyková i hokejové týmy. Problém je termínová kolize

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
12. února 2026  19:59

Zimní olympijské hry nabídnou i sedmý den pořádnou porci akce s českou stopou. Fanoušci se mohou...

  • Počet článků 97
  • Celková karma 19,10
  • Průměrná čtenost 1763x
Jsem recesistka, hodně sarkastická, přesto na všem to lepší hledající (což už mě přestává bavit) ... a jsem 70 +

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.