Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Stará kára
Nějak nevím, co jste vlastně chtěl říct
To, co jste napočítal si umí spočítat každý blbec i bez kalkulačky. Teda: měl by si umět spočítat i žák základní školy s dostatečnou z matiky. U té kalkulačky jste si nevšiml, že uvádí budoucí platby v odhadovaných současných cenách (je tedy odhadován jak výnos fondu, tak inflace a předpokládá se, že se příliš neliší).
Problém je jiný: prostě za 30 či 40 let zde bude až dvojnásobný podíl osob starších 65 let (ze současných 16 % vzroste podíl až na cca 30 % v roce 2050). Současně (logicky) klesne podíl výdělečně činných. Takže - v dnešní hodnotě peněz - bude možné vyplácet průměrný důchod (místo současných 10,5 tisíc) na úrovni 4,5 tisíce, či (max.) 5,0 tisíc. A teď začněte přemýšlet, co vám kalkulačka říká. Podle mne: ať se děje cokoliv, spoř nejméně 2,5 tisíc. Bez komentáře. Prostě tak to je.
Paeris Kiran
Re: Nějak nevím, co jste vlastně chtěl říct
Aby jste mohl spořit 2500 kč měsíčně tak musíte těch 2500 kč mít.
Co chcete aby ti lidi dělali? vzali si na to spoření hypotéku?
Podívejte se na španělsko... nezaměsnanost celkově 20 procent, mezi "mladými" (20-30 let věku) je 50 procent. Tihle lidi si prostě z čeho spořit nemají. A stejný problém čeká celou Evropu... státní zaměsnanci jsou placeni jenom z toho co jsou schopní na daních vybrat od těch pár zbývajících produktivních... a počet státních zaměsnanců je jenom maskovaný sociální systém... "hladová zeď" jako u Karla IV... plýtvání prostředky na hovadiny a vyšlo by lépe prostě těm lidem dát příděl 3 porcí jídla denně s podmínkou že nebudou vyvíjet naprosto žádnou činnost.
Klesne podíl výdělečně činných... no to bude zázrak alespoň státy nebudou muset platit na nezaměsnanost. Už současné platby na nezaměsnanost jsou pouze důsledek mizerné populační politiky a státního sponzoringu porodnosti který neměl existovat. Nikdy.
Edmund Černá Zmije
A když bude spořit korunu měsíčně
Tak budete mít za 40 let 480 korun plus úroky. 
-
Víte, když mluvíte o spoření, musíte počítat s tím, že když spoříte málo, výsledná suma bude nízká. Stát vám bere zhruba 36 procent vašeho příjmu, při průměrném platu je to zhruba 8 tisíc měsíčně. Pokud chcete na důchod ušetřit sám, musíte odkládat řádově podobnou částku, tedy ne 300, ale 3000 korun. To ovšem udělá jen důvěřivý fantasta, který peníze nevydělává, ale nějak se u něho objevují v peněžence. Protože vložit v dnešní době do důchodového fondu přes milión korun, to je skoro hrdinství. Tedy odvaha kombinovaná s nedostatkem úsudku a silnou vírou.
strycek-Joe s.r.o.
Tzv. spoření na důchod žádným spořením není
jde o vyhazování peněz z okna. A to si nemohou dovolit ani bohatí, ani chudí, proto přátelé, nespořme, dokud Kalousek nevrátí DPH na předchozí úroveň
Stará kára
Re: Tzv. spoření na důchod žádným spořením není
Nevyhazujte!! Ostatně u vás to ani nepředpokládám. Vy jste již vycvičen: půjdete řvát "Státe (tedy daňový poplatníku), dej nám víc!".
velký jarda
Zklidněte hormon
co víte co bude za 20 či 30 let. Všechno bude jinak, kdo ví v jaké měně budeme plati, jestli euro, koruna nebo juan? Čili vaše úvahy jsou možná pěkné ale úplně na nic.
milan166474
Re: Zklidněte hormon
jedno je ale jisté.Ty prachy budou v prachu.ať už koruny či eura.A zloději budou taky v prachu v nějž se obrátí.Takže neplatit NIC!!
Pavel57
Nejlepší zajištění
Nejlepší zajištění na důchod jsou děti vychované k tomu, aby se postaraly o své rodiče.
Štěpán Binko
Re: Nejlepší zajištění
Rozumím, souhlasím, ale přece jen za ještě lepší zajištění považuji aktiva vyprodukovaná za dobu aktivního života
. Jinak penzijně spořit podle současných scénářů, to fakt ne. To je jenom pro lidi, kteří neumí počítat a pak pro ty, kteří se z kumulovaného majetku pokusí zase něco odklonit, vytunelovat, prostě ukrást.....
Karl Novak
Re: Tak si nic nespořte
Musí, musí ...
Do důchodového systému platit musí.
Pokud nevěříte, tak to zkuste. Za chvíli Vám ozbrojenci zaklepou na dveře.
BořekŠikula
Přímý důsledek toho,
že každý pár nevychová 2-3 řádné daňové poplatníky, ale jen jednoho, výjimečně 2.
Karl Novak
Re: Přímý důsledek toho,
Ovšem otázka je proč.
Protože existuje povinný důchodový systém, důchody a vysoké daně.
Stačilo by snížit daně, zrušit povinnost přispívat do důchodového systému, zrušit povinnost sociálního pojištění, povinnost zdravotního pojištění a najednou by bylo dětí ...
(Samozřejmě kdo se nepojistí, nic nedostane. Je však na každém jedinci si spočítat co je výhodnější, investice do dětí, do pojištění nebo do něčeho jiného.)



















