Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VH

Stará kára

2. 7. 2012 16:43
Nějak nevím, co jste vlastně chtěl říct

To, co jste napočítal si umí spočítat každý blbec i bez kalkulačky. Teda: měl by si umět spočítat i žák základní školy s dostatečnou z matiky. U té kalkulačky jste si nevšiml, že uvádí budoucí platby v odhadovaných současných cenách (je tedy odhadován jak výnos fondu, tak inflace a předpokládá se, že se příliš neliší).

   Problém je jiný: prostě za 30 či 40 let zde bude až dvojnásobný podíl osob starších 65 let (ze současných 16 %  vzroste podíl až na cca 30 % v roce 2050). Současně (logicky) klesne podíl výdělečně činných. Takže - v dnešní hodnotě peněz - bude možné vyplácet průměrný důchod (místo současných 10,5 tisíc) na úrovni 4,5 tisíce, či (max.) 5,0 tisíc.  A teď začněte přemýšlet, co vám kalkulačka říká. Podle mne: ať se děje cokoliv, spoř nejméně 2,5 tisíc. Bez komentáře.  Prostě tak to je.

1 0
možnosti
PK

Paeris Kiran

2. 7. 2012 17:02
Re: Nějak nevím, co jste vlastně chtěl říct

Aby jste mohl spořit 2500 kč měsíčně tak musíte těch 2500 kč mít.

Co chcete aby ti lidi dělali? vzali si na to spoření hypotéku?

Podívejte se na španělsko... nezaměsnanost celkově 20 procent, mezi "mladými" (20-30 let věku) je 50 procent. Tihle lidi si prostě z čeho spořit nemají. A stejný problém čeká celou Evropu... státní zaměsnanci jsou placeni jenom z toho co jsou schopní na daních vybrat od těch pár zbývajících produktivních... a počet státních zaměsnanců je jenom maskovaný sociální systém... "hladová zeď" jako u Karla IV... plýtvání prostředky na hovadiny a vyšlo by lépe prostě těm lidem dát příděl 3 porcí jídla denně s podmínkou že nebudou vyvíjet naprosto žádnou činnost.

Klesne podíl výdělečně činných... no to bude zázrak alespoň státy nebudou muset platit na nezaměsnanost. Už současné platby na nezaměsnanost jsou pouze důsledek mizerné populační politiky a státního sponzoringu porodnosti který neměl existovat. Nikdy.

2 0
možnosti
JM

Edmund Černá Zmije

2. 7. 2012 14:48
A když bude spořit korunu měsíčně

Tak budete mít za 40 let 480 korun plus úroky. ;-)

-

Víte, když mluvíte o spoření, musíte počítat s tím, že když spoříte málo, výsledná suma bude nízká. Stát vám bere zhruba 36 procent vašeho příjmu, při průměrném platu je to zhruba 8 tisíc měsíčně. Pokud chcete na důchod ušetřit sám, musíte odkládat řádově podobnou částku, tedy ne 300, ale 3000 korun. To ovšem udělá jen důvěřivý fantasta, který peníze nevydělává, ale nějak se u něho objevují v peněžence. Protože vložit v dnešní době do důchodového fondu přes milión korun, to je skoro hrdinství. Tedy odvaha kombinovaná s nedostatkem úsudku a silnou vírou. :-)

1 0
možnosti
SS

strycek-Joe s.r.o.

2. 7. 2012 13:22
Tzv. spoření na důchod žádným spořením není

jde o vyhazování peněz z okna. A to si nemohou dovolit ani bohatí, ani chudí, proto přátelé, nespořme, dokud Kalousek nevrátí DPH na předchozí úroveň !

1 0
možnosti
VH

Stará kára

2. 7. 2012 16:44
Re: Tzv. spoření na důchod žádným spořením není

Nevyhazujte!! Ostatně u vás to ani nepředpokládám. Vy jste již vycvičen: půjdete řvát "Státe (tedy daňový poplatníku), dej nám víc!".

0 0
možnosti
VJ

velký jarda

2. 7. 2012 12:52
Zklidněte hormon

co víte co bude za 20 či 30 let. Všechno bude jinak, kdo ví v jaké měně budeme plati, jestli euro, koruna nebo juan? Čili vaše úvahy jsou možná pěkné ale úplně na nic.

0 0
možnosti
MS

milan166474

2. 7. 2012 13:09
Re: Zklidněte hormon

jedno je ale jisté.Ty prachy budou v prachu.ať už koruny či eura.A zloději budou taky v prachu v nějž se obrátí.Takže neplatit NIC!!:-)[>-]

4 0
možnosti
LH

Mouchard revival

2. 7. 2012 12:51
...

přestal jsem číst u "spůsob"....

0 0
možnosti
PV

Pavel57

2. 7. 2012 12:44
Nejlepší zajištění

Nejlepší zajištění na důchod jsou děti vychované k tomu, aby se postaraly o své rodiče.:-)

2 0
možnosti
ŠB

Štěpán Binko

2. 7. 2012 12:50
Re: Nejlepší zajištění

Rozumím, souhlasím, ale přece jen za ještě lepší zajištění považuji aktiva vyprodukovaná za dobu aktivního života ;-). Jinak penzijně spořit podle současných scénářů, to fakt ne. To je jenom pro lidi, kteří neumí počítat a pak pro ty, kteří se z kumulovaného majetku pokusí zase něco odklonit, vytunelovat, prostě ukrást.....

1 0
možnosti
AK

Tonda Brno

2. 7. 2012 12:34
Tak si nic nespořte

vždyť nemusíte.

2 0
možnosti
KN

Karl Novak

2. 7. 2012 13:59
Re: Tak si nic nespořte

Musí, musí ...

Do důchodového systému platit musí.

Pokud nevěříte, tak to zkuste. Za chvíli Vám ozbrojenci zaklepou na dveře.

0 0
možnosti
BM

BořekŠikula

2. 7. 2012 12:32
Přímý důsledek toho,

že každý pár nevychová 2-3 řádné daňové poplatníky, ale jen jednoho, výjimečně 2.

1 0
možnosti
KN

Karl Novak

2. 7. 2012 13:10
Re: Přímý důsledek toho,

Ovšem otázka je proč.

Protože existuje povinný důchodový systém, důchody a vysoké daně.

Stačilo by snížit daně, zrušit povinnost přispívat do důchodového systému, zrušit povinnost sociálního pojištění, povinnost zdravotního pojištění a najednou by bylo dětí ...

(Samozřejmě kdo se nepojistí, nic nedostane. Je však na každém jedinci si spočítat co je výhodnější, investice do dětí, do pojištění nebo do něčeho jiného.)

2 0
možnosti
  • Počet článků 126
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2056x
hm, to kdybych věděl...

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.