Největší krádež poslední dekády! A jak se zloději hájí?

Před několika dny byly objektivy, kamery a mikrofony nažhavené na vyhaslého Ratha, jehož tragikomický příběh se rozebírá dnem i nocí - a to i u nás na vesnici, kam noviny chodí jen když je hezké počasí. Prý měl někomu (asi nám, daňovým poplatníkům) ukrást nějakých 30 milionů. Krádež, která je desettisíckrát objemnější však zůstala bez povšimnutí. A je to krádež o to horší, že se jí jednomyslně účastnilo 120 Vašich a mých zástupců téměř bez rozdílu politického vyznání (z parlamentních stran byly proti VV a KSČM se zdržela, z neparlamentních stran proti krádeži aktivně vystupovali pouze Svobodní).

Tak se to dělalo dřív, dneska je tu ESM!

Více informací o této krádeži

 

A jak se zloději hájí?

Karel Schwarzenberg (důsledně používající německou výslovnost [ojro]): "ESM výrazně zvýší stabilitu finančních trhů."
Odpověď: Finanční trhy jsou nestabilní kvůli socialistickému způsobu centrálního vládnutí a kvůli zadluženosti států, kterým už nikdo nechce půjčit. Jestliže si státy eurozóny půjčí od soukromých investorů víc, aby tyto peníze nalily do ESM, je to jako bych si půjčil od Providentu, abych měl na splacení hypotéky u GE. Stabilitu mé peněženky to nezvýší.
Karel Schwarzenberg: "Česká republika je se zeměmi eurozóny ekonomicky těsně propojena."
Odpověď: Nikoli, propojeny jsou firmy a jejich odběratelé nebo dlužníci a jejich věřitelé. Jestli firmě (která má sídlo podnikání v Česku) přestane odběratel (ať německý nebo jiný) platit, pak si firma (bude-li po jejím produktu poptávka) najde odběratele jiného. Aniž by to Herr Schwarzenberg, ÚV KSČ, nebo Brusel museli plánovat.
Někteří povedení patroni dokonce argumentují tím, že naše peníze pomohou oddálit krach eurozóny do doby, než někdo (kdo, prosím?) najde geniální řešení zapeklité situace. To je pravda, ale při současném tempu zadlužování našich slíbených 350 miliard (takže vážený čtenáři, Ty zaplatíš 35 000 korun) tento krach oddálí o celých pět dní.

 

Takže co bylo odhlasováno?
Stáváte se spolumajitelem a ručitelem lucemburské akciové společnosti, kde Vašimi spoluzakladateli jsou lidé, jejichž dluhy převyšují jejich majetek a kteří své dluhy splácejí jen vytvářením nových. Za jejich dluhy odteď budete ručit a splácet je budete v libovolné výši, jakou si řeknou.

Řešení nastalé situace není složité, ale je k němu potřeba zdravého rozumu a informovanosti nás voličů. Z krize se můžeme dostat jedině tak, že nebudeme kupovat na co nemáme, že okamžitě vyrovnáme státní rozpočet a celkově rapidně snížíme podíl státního přerozdělování na úroveň Kanady nebo Švýcarska (35 - 40% HDP dle Financial Times 2010). Všechny tyto věci lze udělat, bude-li k tomu politická vůle. Ale za několik let už bude pozdě.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Bohuslav Koukal | pátek 8.6.2012 20:15 | karma článku: 31,16 | přečteno: 1935x