Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vláda: Covid přestává být efektivní!

Pochopitelně s nesměrnou dávkou sarkasmu nabývám dojmu, že naše strana a vláda se nějak nemůže vyrovnat se skutečností, že ten virus poněkud ochabuje. A tak nutno vykonstruovat nového nepřítele. Ten prý spojuje masy.

Kdo jím bude? No přeci třeba ti, které i přes jejich věk virus ještě neskolil a oni i nadále tvoří jistou část obyvatelstva, která by mohla být nebezpečným podhoubím pro negativní kritiku ideologie šířenou trubadúry dnešních vládců. V podstatě je možno tyto resistentní odpůrce označit za nepřátele státu.

Kdože ještě? Prostě ti, kteří se i nadále odmítají podílet na mnohdy dubiózních miliardových, a hlavně politických kšeftech. Jako třeba „obchod“ s vakcínami, testy, ochrannými pomůckami. Vzpouzejí se možná i proto, že stát prozřetelně v mnoha případech odmítá převzít odpovědnost za kvalitu a bezpečnost násilím prodávaného pro naše zdraví. Za příklad stačí jen podotknout, že ani ten nejvyšší bratr přes naše zdraví neví pořádně, který test by měl vlastně platit, a tedy kterému důvěřovat. Zvláště, když musí bez rozdílu prodat všechny.

A v neposlední řadě možná vzbuzuje odpor i zcela jasná podpora „moderních technologií“, které částečně přispívají k rozpadu klasických sociálních a politických vazeb a více méně dělí společnost. Problém je v tom, že zde máme nemalou část obyvatelstva, která buď zmíněné nemá, či není ochotna se smířit s tím, že řádný občan je jen ten, který má internet a bedlivě sleduje hysterické výkřiky našich pohlavárů na nějaké té sociální síti. A o „chytrém telefonu“ ani nemluvě.

Ano, to je opravdu závažný problém. Ale z mého pohledu možná i jednoho či dvou miliónů dalších občanů, kteří doufají, že je to spíše záležitost, kterou by měla řešit vláda. A ona i řeší. Po svém. Jednoduše ty, kteří takto smýšlejí, či jsou technicky „zaostalí“ odstrčíme stranou. Prostě mají smůlu, že ještě žijí a nechtějí si uvědomit, že jejich svět, který desetiletí budovali vlastně neexistuje. Někdo jim ho prostě ukradl.

Takže, když budu brutální, tak ti zdraví, neočkovaní, neotestovaní a i ti, kteří ten virus zdolali vlastní silou, jsou přímo na obtíž. Přímo podkopávají veškeré úsilí našich vládních činitelů, kteří nutně potřebují nějak zdůvodnit ty vyhozené miliardy ze státních peněz. Nejsa ekonom se přeci jenom odvážím tvrdit, že tak 10 procent výdajů na „covid“ nateklo do kanálů a dalších 40 procent bylo vydáno zcela neefektivně. A to i pokud se vlastně jednoznačně jednalo o volební kampaň. Prosím uvažovat v řádu miliard, které zaplatíme z vlastní kapsy.

Nu, vládo, co teď? Já si myslím, že asi v nejbližší době budou vydány – jak bych to nazval, protože to může být i přechodné označení – třeba „Zákony páně Arenberga“. Prostě takový manuál, jak zacházet s těmi, jejichž profil se neshoduje s obrazem občana vytvořený současnou vládou. Bylo by to logické. Jednoznačně by se tak určila ta část obyvatelstva, která je zodpovědná za všechno zlo. Jak minulé, tak budoucí.

Přeháním? Zbytečně se rozčiluji? Dobrá. Internet celkem ovládám i přes pokročilý věk. Ale „chytrý telefon“ odmítám. A pomalu nabývám dojmu, že jeho význam nabývá podle ideologie naší strany a vlády stejnou hodnotu jako členský průkaz komunistické strany v dobách nedávných. A já již jednou byl označen za občana „druhé“ kategorie a vůbec nemám chuť se jím stát ještě jednou. Ano, je to těžký oříšek pro dnešní ideologické vůdce. Já totiž nehodlám „vymřít“ jen proto, abych uspokojil vládu mocichtivých a narcistických politiků o jejichž „odbornosti“ již snad není pochyb.     

Autor: Michal Kotyk | čtvrtek 29.4.2021 14:01 | karma článku: 26,73 | přečteno: 680x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Žádný nový Green Deal ani závazky nad rámec toho, nač kývl Babiš, říká Fiala

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  11:57

Kabinet Petra Fialy zatím nerozhodne o trojici materiálů souvisejících s Green Dealem, jen o nich...

Neprojevil lítost, řekl soud a potvrdil muži za brutální vraždu soka 18 let

17. července 2024  11:48

Za obzvlášť trýznivou vraždu partnera své bývalé manželky z loňského léta potvrdil odvolací Vrchní...

Meloniová na rozcestí. Hlas pro von der Leyenovou jí dá moc, Salvini však hrozí

17. července 2024  11:29

Giorgia Meloniová je klíčovou figurou ve volbě nového vedení Evropské komise. Přesněji řečeno...

Česko vyslalo na pomoc Bulharsku hasiče a vrtulníky. Hoří tam hektary lesa

17. července 2024  11:19

Čeští hasiči se vydali na pomoc Bulharsku, kde se ve Starozagorské oblasti šíří rozsáhlé požáry....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik