Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hloupý národ mívá i hloupou vládu

Není to žádné světoborné tvrzení, ale podle mých životních zkušeností, žil jsem totiž pod několika mocenskými strukturami, tedy od diktatury až po demokracii, je vcelku pravdivé. Řekl bych tedy, že platí celosvětově.

Jednou s tím související otázkou je, zda i celkem vzdělaná společnost může zhloupnout. Jistě. Dle mého se z jedince stává hlupák v okamžiku, kdy není ochoten si přiznat vlastní nevědomost. Platí to bohužel i pro společnost jako takovou. Proces proměny je celkem jednoduchý. Mocichtiví, a i ti toužící po penězích, použijí médií k tomu, aby přesvědčili většinu, že primitivní hloupost provozovaná na veřejnosti je vlastně hrdinství. Ideální je, když je vše ještě doprovázeno kriminální aktivitou.

Media a i mnozí „kulturní“ tvořitelé, kteří podlehli všeobecnému trendu tržního hospodářství, jsou tedy hlavními aktéry tohoto úsilí, které promění občanstvo v konzumenty levného zboží všeho druhu. K tomu je ještě tato „potrava“ pro lid okořeněna politiky, kteří tu i onde, ale pravidelně a často vytvářejí pocit, že ti „intelektuálové“, tedy ti nespokojenci s vládní strukturou, kteří poukazují na poněkud prapodivnou vzdělanost kombinovanou s ještě prapodivnější morálkou, rozvracejí voličskou jednotu. Ba i jednotu lidu.

V podstatě je opět praktikovaná ideologie naší „bývalé“ strany a vlády z doby nedávné. Je pozoruhodné, i když se jedná právě o dobu nedávnou, že přerod společnosti k „demokracii“ nabírá křivku vracející se do původního bodu odkud vyšla. Tedy, že máme novou stranu a vládu, která opírajíce se o uměle vytvořenou nevědomost většiny ve společnosti tímto způsobem nadále hodlá upevnit svou moc a neohrozitelnou pozici.

A ze společnosti se stává tvárná masa v rukách marketingových „expertů“. Jsou to vlastně kejklíři, kteří jsou přesvědčení, že národ lze utáhnout na vařené nudli. A mají důvod k jásotu, realita jim totiž dává za pravdu, Lid je již ochoten kupovat kdejaký šrot. A stejně tak i volit. To, že je to cesta do pekla jim nevadí. Mají totiž relativně plné žaludky, sice stravou nevalné kvality, ale pocit nasycení přináší příjemnou únavu a spokojenost, která zabrání myšlení nad tím vším.

Národ tedy hloupne, ale dle průzkumů veřejného mínění to nikoho nevzrušuje. Prapodivné osůbky se těší důvěře lidu, proč ne, vždyť jim plní žaludky. Chléb a hry, jak by nás mohla poučit historie, je opět základem mocenské politiky. Jo, a to tu máme ještě ty technické vymoženosti. Tu největší zrádnost přinášejí „chytré“ telefony. Umí je ovládat skoro každý „hlupák“ a k potěše všech mocichtivých tak nevzniká nebezpečí, že by se občan zabýval myšlenkami o vlastní nevědomosti. Vždy totiž najde něco, co potvrdí jeho názor, a to bez ohledu na realitu.

Kruh se tedy uzavřel. Národ hloupne, vzdává se kulturní identity, přichází o myšlenkovou svobodu a je přitom navýsost spokojen. Smutné? Ale kdeže. Vždyť ještě několik málo let a takovéto myšlenky budou zcela neznámé. Zaslouží se o to přírodní zákony. Totiž ti, kteří takto uvažují a mohli by o tom všem hodiny diskutovat jsou zatlačeni do kouta, jsou umlčováni, média jim nedají skoro šanci se vyjádřit a oni pomalu a tiše vymírají. Pravda trvá to poněkud déle než za starého režimu, není je totiž možné pozavírat a násilím umlčet, ale to je právě ta „demokracie“.

Takže? Lidé vzhůru k volebním urnám. Vždyť jde o naši budoucnost. Nebojte, nic nemůže ohrozit naše zítřky. Zvolit ještě hloupější vládu, než je ta dnešní opravdu snad ani nelze. A kdo se bojí, tak ať se postará, aby nedošlo k žádným změnám a potvrdí tu současnou. A v nejhorším, tedy kdybychom si zvolili ty úplně hloupé a neschopné, tak se v našem globálním světě najde někdo, kdo naplní naše žaludky, možná nám nechá i jméno a vlajku. I když jen proto, aby rozpoznal, o kterou pracovní kolonii se to jedná.       

Autor: Michal Kotyk | čtvrtek 26.8.2021 10:32 | karma článku: 21,10 | přečteno: 749x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Velmi silné bouřky zasáhly jih Čech. Nyní sužují východ republiky

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  19:43

Přímý přenos Česko opět zasáhly bouřky, které postupovaly tradičně od západu na východ. Škody napáchaly zejména...

Teď ho chrání jako kancléře. Kreml odmítl, že plánoval vraždu šéfa zbrojovky

12. července 2024  13:02,  aktualizováno  19:23

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v pátek odmítl obvinění, že Rusko plánovalo vraždu ředitele německého...

Anglií otřásl nález dvou těl v kufrech, policie hledá muže se zlatou náušnicí

12. července 2024  19:17

Na visutém mostě ve městě Bristol na jihozápadě Anglie se našly ve dvou kufrech lidské pozůstatky,...

Petr Pavel živě z Texasu. Po summitu hodnotí podporu Ukrajiny i roli Číny

12. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:54

Prezident Petr Pavel v pátečním živém rozhovoru s texaského Houstonu hodnotí výsledky právě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik