Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chaos aneb po nás potopa!

Mám neblahý pocit, že se jedná o celkem dobře promyšlenou strategii odcházející moci, která tím jen ztěžuje život vládě nově přicházející. Prostě pokus navodit situaci, kdy bude možné tvrdit: No, vidíte, oni jsou ještě horší!

Domnívám se, že přes veškerá prohlášení ještě úřadujícího premiéra o férovém a rychlém předání kompetencí a odpovědnosti, se ve skutečnosti jedná o celkem nemorální jednání, jehož cílem je vytvořit takový chaos, který by znemožnil, aby nová vláda mohla zavést rychlá opatření, která by vedla k nápravě.

Je to stará a osvědčená taktika. Nejlepším příkladem, jak ji využít v praxi jsou třeba demonstrace. Parta profesionálních „chaotů“ uvede ve zmatek jinak dobře organizovaný občanský protest, který se během okamžiku promění v nepřehlednou situaci, kdy je skoro nemožné se orientovat, kdo zde třeba bojuje o občanská práva a kdo toho všeho chce využít k dosažení osobních a většinou nemorálních cílů.

Této praktiky se dá velmi dobře mnohostranně využít. Třeba i ve válečné strategii, ale i v boji o moc. Pochopitelně i v boji o „důvěru“ občanstva, pakliže se nacházím na potápějící se lodi. Mám s tím celkem rozsáhlé profesní zkušenosti. Zažil jsme to mnohokrát, kdy odcházející politická garnitura žadonila o pozornost médií, aby zde mohla dokazovat co vše „udělala“ pro dobro občanstva, jak se snažila a jak narážela jen na nepochopení a zradu.

Je to vždy smutné divadýlko. Pro mne vždy trapné, protože jen dokazuje nejen neschopnost, ale i pramálo odpovědnosti, na kterou se občan mnohdy léta spoléhal. Je to většinou jen přehlídka špatných charakterů postrádajících veškerých morálních hodnot. Je to scénář, jak dostat společnost do ještě většího propadu, ještě více ji rozpoltit, prohloubit antagonismus, nevraživost a bezmezné nepřátelství mezi společenskými skupinami. Mnohdy se podle takového scénáře připravuje i vládní puč.

Jedno je vždy jisté. Nikdy se nebojuje o skutečnou pozitivní budoucnost, ale jen o politickou moc. Nejzákeřnější jsou pak „rozhodnutí“ učiněná na poslední chvíli, která prakticky znemožňují ba přímo nepřipouštějí racionální obranu. Jsou to takové rány pod pás. Příkladem je třeba zákaz Vánočních trhů. Doufám, že není nutno komentovat nesmyslnost tohoto rozhodnutí. Cílem bylo v podstatě jen naštvat obyvatelstvo natolik, aby zmizely i ty poslední špetky důvěry ve vládu jako takovou. A to jak starou, tak i tu budoucí, která tomu ale nemohla zabránit.

A teď se ještě bude diskutovat povinné očkování od poloviny prosince, a to i přesto, že původně pan premiér v demisi hovořil o 1. únoru. A to už je podle mého více jak rána pod pás, to je prostě politické svinstvo prováděné v politické agónii. Cílem je opět zvýšit chaos ve společnosti, kterého je možno využít pro tu poslední „malou domů“. Tedy v nastoleném zmatku tu i onde si zajistit spokojenou a lukrativní budoucnost, protože opravdu kontrolovat a identifikovat cíle takovéto politiky je vskutku nemožné.

Jak vstřícné to jednání na podporu nové vlády. Té tedy opravdu nezávidím. Ta bude nucena dlouhou dobu jen vyklízet ten chlívek, který nám tady pan premiér v demisi zanechal. Na rozhodnutí, která by pozitivně ovlivnila naši budoucnost nebude prostě čas. A tak bude při běžném pohledu občanů nová vláda posuzována jako neschopná. Bude jen odklízet ten marast, a to ji nepřinese žádný potlesk, protože v mysli občana mnohdy není místo na hledání příčin, většinou se hledá jen „aktuální“ viník. A to bude dostatečný prostor pro pískot a bučení ze strany těch, kteří se stále ještě domnívají, že současná vláda v demisi byla ta nejlepší za posledních třicet let.

Autor: Michal Kotyk | pondělí 29.11.2021 9:08 | karma článku: 22,21 | přečteno: 637x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Biden se vyjádřil k možnému odstoupení z voleb, zmínil zdravotní stav

17. července 2024  13:54,  aktualizováno  14:54

„Pokud by mi lékaři řekli, že mám nějaký zdravotní problém,“ odpověděl v úterý americký prezident...

Žádný nový český Green Deal, řekla vláda. A současný bude chtít změnit

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  14:53

Kabinet Petra Fialy zatím nerozhodl o trojici materiálů souvisejících s naplňováním Green Dealu....

V salonu auto za milion vůbec nezajistili, na zloděje čekal i klíč v přihrádce

17. července 2024  14:52

Na zabezpečení minimálně jednoho ze svých vozidel jakoby zcela rezignoval prodejce automobilů v...

Zloděj ukradl v obchodě triko a brýle, pak pravým hákem srazil ochranku

17. července 2024  14:46

Pražští policisté žádají o pomoc při pátrání po zloději v nákupním centru v Letňanech. Muž v úterý...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik