Problém prdů u přežvýkavců

Vážené dámy a vážení pánové Jenové Moudří, za Jihočeskou Univerzitu v Českých Budějovicích. Jsem Pepek Vyskoč, prof.Ing.CSc.

Pepek Vyskoč prof.Ing.CSc, během přednášky o problému prdů přežvýkavců na Universitě v Budějovicích.

Moudrý Jene, Ing.Ph.D. - odborný asistente,

Moudrý Jene mladší. Ing. Ph.D. - odborný asistente,

Moudrý Jene, starší.prof.Ing.CSc.- člene vědecké rady,

Moudrý Jene, Starší.prof.Ing.CSc.- vedoucí katedry.

 

 

Nejvíc zatěžuje životní prostředí rajská omáčka, zjistili vědátoři Moudří z Budějovické University ve spolupráci s EU... píše autor Radek Šíma.

 

Jmenuji se Pepek Vyskoč, prof.Ing.CSc. Dovolte mi abych úvodem mého proslovu upozornil, že pan redaktor iDNES.cz Radek Šíma nebyl dostatečně pozorný:

Metan meee nebo Methan CH4 je povahy organické, Oxid uhličitý CO2 vzniká například při dýchání živých organismů, či při spalování např. uhlí.

 

Přežvýkavec je sudokopytník, který tráví potravu ve dvou krocích. Potravu nejprve sežvýká a spolkne a poté natrávenou směs zvrátí zpět do huby, kde ji znovu sežvýkává, a tím maximalizuje zisk z potravy, přičemž prdí methan.

Mezi přežvýkavce patří: např. kráva, koza meee, ovce, jelen, antilopa, žirafa... a navíc velbloudovití: velbloudi lamy...meee prdí methan.

Z mléka většiny přežvýkavců se taky dělají výborné sýry !

 

Nyní Vám Pepek Vyskoč, prof.Ing.CSc objasní problematiku methanu v obecných souvislostech, z vlastní zkušenosti. Zúčastnil se se totiž výpravy do Arktidy.

Tam jsem zaznamenal důkazy, že se už začal uvolňovat do atmosféry z mořského dna v Arktidě  methan, který je dvacetkrát nebezpečnější než kysličník uhličitý.

Jak dochází k oteplování arktického regionu, obrovské množství metanu, uloženého na dně moří, probublává mořem k jeho povrchu, meee, moře prdí.

Máme taky velké podzemní zásoby metanu a již víme, že jejich náhlé uvolnění do atmosféry v minulosti vyvolalo rychlý růst globálních teplot, dramatické změny klimatu a hromadnou likvidaci přírodních druhů, meee, prdy ze země.

V posledních několika dnech jsme nalezli místa v moři, plná pěny, kde plyn "metanovými komíny" probublává k hladině. Domnívíme se, že podmořská vrstva permafrostu, která dosud blokovala unikání metanu, roztála, a tak nyní k hladině moří uniká podzemní metan, který se tam uložil v pevné formě před poslední dobou ledovou.

 

Metan je dvacetkrát nebezpečnější jako skleníkový plyn než kysličník uhličitý.  obávám se, že jeho uvolňování může zrychlit globální oteplování obří zpětnou vazbou, kdy vyšší koncentrace metanu v atmosféře způsobí vyšší teploty, a tedy další tání permafrostu v mořích, a proto i další uvolňování metanu.

 

Množství metanu, uloženého pod Arktidou je větší než celkové množství uhlíku uloženého ve světových ložiscích uhlí, takže je stabilita těchto metanových ložisek nesmírně důležitá.

 

V Arktidě došlo za poslední desetiletí k průměrnému oteplení o 4 stupně.

 

Závěrem mi dovolte konstatovat, že problematika prdů přežvýkavců jest vyřešena.

 

Jak jistě víte, milá Jihočeská Universito v Budějovicích, jsem pasákem obecního dobytka města Putimi, a přitom informátorem Vaší slovutné University.

Honoris Causa si strčte někam.

Tímto Vám předávám fakturu za moji přednášku, která činí 1 000 000 Euro.

 

 

 

Autor: Michael Kotsch | neděle 8.1.2012 17:52 | karma článku: 18,61 | přečteno: 1325x
  • Další články autora

Michael Kotsch

Zemanova Kniha Džunglí

2.5.2016 v 19:28 | Karma: 27,60

Michael Kotsch

Byl Ježíš Rus?

29.4.2016 v 19:44 | Karma: 14,10

Michael Kotsch

Agent-ůra Stém podala mesiž.

27.4.2016 v 12:08 | Karma: 15,48

Michael Kotsch

Socani só v řiti.

26.4.2016 v 0:35 | Karma: 28,53