Pánové Žantovský a Svoboda se stali přes noc experty na jadernou energii. To je bomba, co?

Divná doba s podivnými manýry tu panuje. Důležité je umět se prodat. Nikoho nezajímá názor socky, která celej život poctivě makala a se svými tituly a zkušenostmi se snažila poctivě se uživit. Je to pro smích. Staňte se tlachaly. 

To mne podržte. U nás se připravuje vybudování jaderného bloku a do televize jsou pozváni pánové Žantovský a Svoboda, aby to prodiskutovali. Ve vší úctě, pan Žantovský obdivuje Havla a získal živobytí spravováním jeho odkazu. S panem Svobodou jezdívám tramvají směrem ke Karlovu náměstí a pokaždé mne napadá, že se do tramvaje vrátila doba CK Mocnářství s úředníky s klotovými rukávy. Tito dva „odborníci“ na jádro diskutovali. Z diskuze vyplynulo, že jsou vlastně odborníky na všechno. Splácali tam jádro s politikou a celá diskuze nebyla k ničemu. A proč se tady vlastně vysiluji? Protože jsem začínal jako absolvent po VŠ VUT Brno na budování Jaderné elektrárny v Dukovanech. Potom jsme se přesunuli na Mochovce a nakonec jsme zprovoznili Jadernou elektrárnu Temelín. Já vím, co obnáší vybudování jaderné elektrárny. Chce to nasazení a úsilí. Vyžaduje to hodiny a hodiny strávené nad projektem a nad výkresy. Trávíte čas na stavbě a býváte tak unaveni, až země pod vašima nohama jako když se pohybuje. Spíte na stolech v kanceláři a jste hodiny a dny v procesu. Kdybychom tloukli hubama, tak tam na Dukovanech sedíme dodnes. Jenomže ta elektrárna by tam nestála. Elektrárna se zrodí jenom z práce, dámy a pánové. Vybudování jaderné elektrárny vás pohltí a sebere vám všechnu energii. A nakonec jste šťastni, že se to podařilo. A takoví panáci, jakými jsou Žantovský se Svobodou vůbec netuší, o co tady jde. Nejsou sami. Protože v poslední době převládá obdiv a respekt nad planým tlacháním a nabubřelými frázemi nad pokorou a umem. A tak jsem pochopil, proč mne nikdo nepřizve do diskuze v televizi. Jsem „jenom“ bývalý budovatel. Jsem socka, která žije ze vzpomínek a je hrdá na elektrickou energii z jaderek, která zásobuje tuto zemi a která proudí i proto, že jsme ta obrovská Díla pomáhali vybudovat. Vím, zavání to sentimentem. Byly doby, kdy jsem byl pyšný na svou příslušnost k budovatelům. Ta doba se asi už nevrátí. Nebo se mohu mýlit?

Autor: Miloš Korotvička | středa 12.8.2020 22:55 | karma článku: 38,49 | přečteno: 1083x

Další články autora

Miloš Korotvička

Je bobr opravdu ohroženým druhem?

Bobr. Fenomén všech dob. A rozcapenej bobr, jak psal klasik, ten je samej půvab. Tento druh bobra je na vymření. Co Vy na to, nebylo by dobře zachránit bobra? Určitě by to stálo za to.

13.1.2021 v 22:40 | Karma: 21,43 | Přečteno: 551x | Diskuse | Osobní

Miloš Korotvička

Virus, vláda a občan o vánočních svátcích – příběh nikoli pohádkový

Co jste to za národ, napsal prý kdosi z Anglie. Uviděl náš národ na uzavřených sjezdovkách. Zřejmě se vyděsil. Je to slaboch. My, potomci Praotce Čecha, jsme silní a nic nás neohrozí. Nebo jsme stupidně bezohlední a hloupí?

3.1.2021 v 23:35 | Karma: 15,22 | Přečteno: 468x | Diskuse | Osobní

Miloš Korotvička

Jistoty

Jistota? Co to je? Nejistota? Tu známe. V nejistotě přežíváme už hezkou dobu. A ještě budeme. Protože jsme neschopní a pokrytečtí.

26.11.2020 v 20:03 | Karma: 8,94 | Přečteno: 346x | Diskuse | Společnost

Miloš Korotvička

Čínský lid zas slavně zvítězil a roste – opravný článek oslavný

Rostoucí ekonomika Východu si zaslouží obdiv. Učme se a nevytahujme samé negativizmy. Buďme trpěliví. I naše ekonomika jednou poroste. My starší u toho zřejmě nebudeme.

20.10.2020 v 20:49 | Karma: 14,98 | Přečteno: 452x | Diskuse | Společnost

Miloš Korotvička

Číňan hlásí růst ekonomiky

Zatleskejte mu. Obdivujte jej. Buďte rádi. Zas roste, "chudáček." Jak u nás nazveme toho, kdo usmrtí jenom jednoho člověka? A jak nazveme ty, kteří se zasloužili o smrt milionů lidí? Není co dodat.

19.10.2020 v 21:14 | Karma: 12,60 | Přečteno: 258x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Decroix svolala tiskovou konferenci, zveřejní časovou osu bitcoinového daru

18. června 2025

Ministryně spravedlnosti Eva Decroix (ODS) představí časovou osu bitcoinového daru, který resort...

Finále volby ředitele ČT: Radní se ptali Fridricha na studium v Leningradu

18. června 2025,  aktualizováno  15:51

Sledujeme online Radní ve středu volí nového generálního ředitele České televize. Nástupce Jana Součka vybírají z...

Fiala nemá žádný signál, že by se někdo z politiků obohatil v bitcoinové kauze

18. června 2025,  aktualizováno  15:30

Přímý přenos Premiér a předseda ODS Petr Fiala nemá žádný signál o tom, že by se někdo z politiků obohatil v...

Akcie výrobce čínské medicíny vylétly o 82 tisíc procent. Nikdo neví proč

18. června 2025  15:25

Malá čínská firma, která vyrábí mimo jiné bylinné léky na autistického spektra a ADHD, se ještě...

  • Počet článků 130
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 500x
Jsem již obstarožní a mírně uvadající realista. Když potkám lidi se srdcem a rozumem, jsem potěšen. MK

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.