Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jen detail, japonci loví plejtváky malé, což je druh velryb, který nejen že není ohrožený (je klasifikován jako málo dotčený), ale dokonce spíš dnes už přemnožený a vytlačuje jiné druhy plejtvákovců, například plejtváka obrovského.

0 0
možnosti
Foto

Myslíte, že to pochopí?

0 0
možnosti
Foto

J29i36ř57í 95F24e73i66x

4. 7. 2019 9:38

Navíc "doufají", že se velrybí maso mladí japonci naučí jíst ! Čili o to maso zase takový zýjem v Japonsku není...

0 0
možnosti
DP

Zil jsem par let v Japonsku od konce 70-tych le , v te dobe jeste neplatilo zadne moratorium na lov velryb, ale aby clovek mohl jist maso z velryb, tak musel dlouho hledat specialni restauraci kde se velrybi maso k jidlu podavalo. Tam byli videt vetsinou jenom starsi lide, mladym uz tehdy velrybi maso moc nevonelo. Trochu jina situace je na nekterych pobreznich castech Japonska, kde lidi (behem tisicileti bylo mozno jist z nabozenskych duvodu jenom ryby a ptaky, zvireci maso bylo tabu, i kdyz tajne lidmi prekracovano) jedli velrybi maso po dlouha staleti a je to tam silne zakoreneno do potravni kultury u starsi casti obyvatel a pro ne je z toho duvodu myslenkove zakaz jist velryby neco podobneho, jako by nam evropanum vegetariani ci vegani zakazili jist hovezi ci veprove. Je to problem.

2 0
možnosti
RE

A co, když se přemnožili(y):-)

0 0
možnosti
PB

No právě proto že se přemnožili. Proto žerou velryby ;-D

0 0
možnosti
  • Počet článků 179
  • Celková karma 16,54
  • Průměrná čtenost 4041x
RNDr. Evžen Korec, CSc. (* 1956)

Vystudovaný biolog, spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. Z původní kariéry vědce však zamířil k podnikání. Dnes je generálním ředitelem a majitelem developerské společnosti EKOSPOL, jednoho z největších stavitelů bytů v České republice. Je autorem publikace mapující zajímavosti o pozemcích ve světě i v ČR Pozemky ukrývají poklady, unikátního průvodce koupí bytu, Koupě bytu pod lupou a úspěšné knihy o investování do nemovitostí Co je v domě, není pro mě! V roce 2015 se stal ředitelem a majitelem ZOO Tábor, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. O jedinečném příběhu znovuotevření ZOO Tábor vypráví jeho kniha Jak jsem zachránil ZOO v Táboře. Dále je spoluauterm knih Noční život v ZOO Tábor a Jak prodloužit život vašeho psa. Je obdivovatelem Henryho Forda. Má manželku a syna. Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat, přírody, inteligentního humoru a smaženice.