Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

MK

Už s tím fakt dejte pokoj. Medvědi jsou přemnožení, agresivní a nebezpeční. Jejich stav je nutné korigovat a je dobře, že s tím konečně začali.

MP

Přemnožený, avresivní a nebezpečný je spíš jiný druh

IV

I71v39a29n 77V77a93n31k10o

18. 6. 2024 15:14

Prirovnávať zabitie medveďa s vyvražďovaním Židov tak to sa snáď ani nedá komentovať bez toho, aby som dostal ban.

Určitě můžete sám pomoci a několik set medvědů ze Slovenska si vzít do své zoo.

Foto

Kromě medvědů, žijí na Slovensku i lidé.

MP

Já mám spíš pocit, že na této Zemi žijí jenom lidé. Aspoň si to myslíme a podle toho se chováme.

Foto

Článek prakticky jen hraje na city aniž by analyzoval situaci z kvantitativního hlediska. V článku zcela chybí odpovědi na otázky, podstatné pro problematiku medvědů na Slovensku:

- kolik žije na Slovensku medvědů

- jak se tento počet mění v čase

- kolik činí roční přírůstek a kolik naopak je za rok odloveno medvědů

- jaká je plocha teritoria medvěda v současnosti a jaká minimální plocha už znamená problém

- jaký je vývoj počtu střetů člověka a medvěda v posledních dekádách, kolik končí zraněním a kolik smrtí lidí

Foto

Jsem za, aby to řešila EU. Slovensko nabídlo jejím státům z legrace 200 medvědů jako dar. Nikdo tak "vzácného a chráněného" živočicha nechtěl. Přitom autor blogu by tu medvědici naučenou chodit k vesnicím bral všemi deseti. Je záruka, že to naučila i svá mláďata. Mohl by se s nimi setkávat na své zahradě a sledovat, jak se jim daří. Nebo by šel vysypat odpadky a z druhé strany kontejneru by to už medvědi vybírali a "třidili.

Foto

Michale, váš minulý článok bol presne tak, ako to tu je.

EH

Autor asi nežije v horském městečku s malým dítětem.

Stejně jako ochránci Romů či migrantů nežijí ve vyloučené lokalitě.

Rétorika stejná: lidé si za agresivitu nepřizpůsobivých mohou sami, protože se nepřizpůsobili jejich životnímu stylu. A já to kritizuji z bezpečí.

TB

ale jenom lidfé naučili šelmy, ale vstupovali do vesnic pro jídlo, které se tam volně válí. Pokud by tomu tak nebylo, tak by medvědi do obcí nevstupovali

ŠM

za vším hledej lidi...odnesou to ti "slabší"..v tomto případě to budou míšové..jo,je mi jich líto..pobulela jsem si..zastřelili matku a její 3 děti...odnosila je,porodila,kojila,starala se jak nejlíp uměla - naučila je,co sama uměla...a za tu pedagogickou činnost jí prokázali a jejím dětem také - lidi medvědí službu...

Ps: Věřte, že bych se s nimi nechtěla potkat, nevím, jak by reagovali..vím jen, že bych se nenamáhala utéct, nejsem tak rychlá ..

PS2: já vím, že jich je moc, ale i toto je prostě unáhlené rozhodnutí...stejně,jako to,prvotní...kdyuž se poučíme z těch chyb, aby na ně nedopláceli nevinní...

TB

však se nemá utíkat, no hlavně mu nesmíte ukazovat záda, prostě před ním pomalu couvat

RW

Za smrt těch medvědů mohou právě hloupí ekofanatici, kteří prosadili, že proti některým zvířatům se nijak nesmí zasahovat. Pokud by nebylo zakázáno za určitých okolností taková zvířata plašit a znepříjemnňovat jim pobyt na konkrétních místech, mohla se včas jejich "samoobsluha" vyvážit. Ne čekalo se až na tragedie a smrti na obou stranách...

  • Počet článků 179
  • Celková karma 16,54
  • Průměrná čtenost 4041x
RNDr. Evžen Korec, CSc. (* 1956)

Vystudovaný biolog, spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. Z původní kariéry vědce však zamířil k podnikání. Dnes je generálním ředitelem a majitelem developerské společnosti EKOSPOL, jednoho z největších stavitelů bytů v České republice. Je autorem publikace mapující zajímavosti o pozemcích ve světě i v ČR Pozemky ukrývají poklady, unikátního průvodce koupí bytu, Koupě bytu pod lupou a úspěšné knihy o investování do nemovitostí Co je v domě, není pro mě! V roce 2015 se stal ředitelem a majitelem ZOO Tábor, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. O jedinečném příběhu znovuotevření ZOO Tábor vypráví jeho kniha Jak jsem zachránil ZOO v Táboře. Dále je spoluauterm knih Noční život v ZOO Tábor a Jak prodloužit život vašeho psa. Je obdivovatelem Henryho Forda. Má manželku a syna. Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat, přírody, inteligentního humoru a smaženice.