Vrásky ti sluší
Pohádka pokračovala: prožívalas krásné chvíle lásky a pak byla svatba. Možná být musela, možná jste to tak chtěli. Hodně pohádek svatbou končí. A co ta tvoje? Nastal všední den, pak druhý, třetí.., dvacátý pátý. Všechno bylo jiné, než sis vysnila. Takové obyčejné. A do tváře se ti nepozorovaně zaťal neviditelný drápek a začal hloubit první rýhu. Pak přišly děti. Přinesly ti darem plno radosti a ještě víc starostí. S nimi vrásek přibývalo ani nevíš jak. Další ti určitě darovali šéfové, protože tys chodila i někam do zaměstnaní a za tolik let jsi tam ledacos prožila, co nenechalo tvou tvář bez poskvrny. A taky se za zdmi tvého domova odehrával život těch, co nám vládli. A ti dokázali zarýt pěkně hluboko do tvé tváře. Vzpomínáš, taky jsi přece stávala frontu na pomeranče a horko- těžko sháněla pro děti bavlněná trička. A peníze ti dělali starosti, nebylo jich tolik, kolik bys byla potřebovala. Pak si tam nahoře potentáti vyměnili místa. Pomeranče byli, peníze ne. Pro tebe se moc k lepšímu nezměnilo. A tak šel čas a zdraví přestávalo poslouchat. Zas další vrásky přibývaly a což teprve, když jsi tu najednou zůstala sama. Potůčky slz si umí tvořit hluboká korýtka! Ale jsou i vrásky, stvořené z úsměvu. I takové máš. Třeba radost z vnoučat či pravnoučat, jejich smích a švitoření si hloubí cestičky přes tvář až do srdce. Vrásky od úsměvu způsobuje i radost z nalezeného přátelství. Přítelkyně jsou dar z nebe, ruší samotu a prožíváš s nimi spoustu zážitků, které skládají vějířky kolem očí. Usmívat se můžeš i v klubu seniorů. Dá se tam strávit odpoledne plné pohody a zábavy v příjemné společnosti. Máš jistě i jiné vrásky, takové, jejichž původ krom tebe nikdo nezná. I ty se podílí na krásné krajce ve tvém obličeji. Vrásky ti sluší! Podívej se do zrcátek očí svých blízkých. Tam to uvidíš hned vedle nápisu: MÁME TĚ RÁDI!
Helena Kopečná
Na každou z nás nejspíš dojde!
Není snadné přehoupnout se do kategorie důchodkyně a neutrpět přitom zhmožděniny duše. Zatáhnete oponu za svým produktivním věkem a čas se pro vás ze dne na den změní v téměř nehybnou veličinu bez významu.
Helena Kopečná
Tajemství měděného přívěsku
To je pořád brblání: moře je teplé, vítr studený, v televizi kulový, místní hatmatilce není rozumět, místo piva mají patoky bez pěny ... Bože, tolik řečí kvůli pivu a ovladači. Copak je tak těžké pouhé dva týdny v roce bez toho vydržet, když zbývajících jedenáct a půl měsíce má obojí pořád u ruky? Gábina se na svého muže dívala jako na cizokrajnou bytost. Proboha, toho jsem si fakt vzala dobrovolně!
Helena Kopečná
Integrovaná záchranná akce… a reakce
Crrr, crrr...! Domovní zvonek drnčí do šumění vln na prosluněné mořské pláži. To je zvláštní, kde se tu vzal? Odkládám sklenici mojita do písku vedle lehátka a ona se mi ztrácí před očima. Ona a s ní i mořský příboj, slunečník, písek, jen to zvonění zůstává.
Helena Kopečná
Ortel
Za jistých okolností by se mohlo zdát, že nesedím v čekárně, ale v obýváku plném hostů. Stěny zdobí originály místního naivisty, také lékaře a blízkého přítele mého gynekologa, pohodlná křesílka hýčkají dámská pozadí a anatomicky podpírají záda, futuristický stoleček ze skla a kovu láká k odložení kávy a velká, zavěšena obrazovka k relaxaci.
Helena Kopečná
Má první hodina tance
Bylo nám kolem šestnácti a právě jsme se chystali vstoupit do víru společenského dění. Čekaly nás taneční! „Taneční neslouží jen k tomu, abyste se naučili tančit, jak mají v názvu. Jejich úkol spočívá především v proměně stáda rozjívených telat ve lvy salonů a v dokonalé mladé dámy. Ve vašem případě to ale bude obzvlášť obtížné,“ vychutnal si nás náš třídní a rozdal přihlášky.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Dobrá zpráva pro české fanoušky. Na hokejové MS 2027 to budou mít kousek. Koho máme ve skupině?
Hokejové mistrovství světa ještě neskončilo, ale fanoušci se mohou těšit už na to příští. Pokud se...
Švandovo divadlo posiluje vazby s USA. Chystá festival, rezidence i Čapka
Švandovo divadlo čeká nabitý mezinárodní program. Na konci června zamíří na prestižní festival do...
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem v noci uzavřela nehoda
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem v noci uzavřela nehoda
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...
ŘSD: Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem uzavřela nehoda
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 11
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1006x




















