Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

VR

Přerozdělování, které aplikovali komunisté u nás, jsem zažil jako kluk. Pamatuji, že jste ukradli co se dalo a co se ukrást nedalo, alespoň zničili. Jděte. prosím, už do háje s těmto myšlenkami, protože jejich realizace je katastrofa.

ZH

"Vládu lidu" jsme tu již měli. Míra drancování přírodního bohatství byla bezprecedentní, ale lid z toho měl stejně ... nic. Pracující v kapitalistických zemích na tom byli značně lépe než u nás. Tak kde se stala chyba?

Děkuji, ale raději budu žít v selhávajícím kapitalismu, než v tom vašem komunistickém ráji.

Foto

Přidávám se. Mne nepřestává fascinovat ta neustálá ingerence této osoby, která a/ dostala výprask v posledních volbách, b/ neustále vyvolává ducha komunismu - systému, který vraždil své občany jen proto, že nesouhlasili, c/ sedí v evropském parlamentu, z něhož sosá neuvěřitelné prachy a současně jej tupí, kde může.

Psala, že je nemocná. Já myslím, že je mimo jiné hodně vyčůraná.

Foto

"Vrátit moc do rukou lidu"...takže u nás není demokracie? Ani v USA, Británii?

V těchto a dalších zemích lidé volí své zástupce (jací jsou je vedlejší, ale dostali se tam hlasy těch, kteří je volili) a to - soudružko - DOBROVOLNĚ - a bez hrozby sankcí že buď nebudou volit, či se nějak šprajcnou volit "proletáře". Jaký absolutismus máte na mysli?

Zdá se, že ve svých blábolech pokračujete celkem zdatně.

Foto

Tak doufám soudružko, že s přerozdělováním začnete u sebe.

Máte příjem jako ty nahoře. Tak šup šup.

Foto

Jasně. Za vámi nejsou vidět žádné výsledky vaší práce, ale z toho prokletého kapitalismu máte takové příjmy, jaké nemá min. 90% polupace. Vás živí jen slova bez jakékoli přidané hodnoty. Zažil jsem vládu vaší strany a nějak si nepamatuji, že by dělníci, rolníci i proletáři žili v blahobytu. Ale ústřední výbor žil více než nad poměry.

Foto

No, jestli máte na mysli tu vládu lidu, co tu byla čtyřicet let, tak říkám ne, děkuji.

FL

Za vaší vlády jste do lidí cpali, v jaké žijeme ve "spravedlivé" beztřídní společnosti. Ale faktem bylo že naši hrdí pracující měli životní úroveň asi 20% té jakou měli ti podle vás "vykořisťovaní" za západními hranicemi a nůžky se rozevíraly. Rovnostářství je vykoupeno ve výsledku všeobecnou chudobou. Ten systém byl neudržitelný. U lidí, kteří mají obrovské majetky, buď je investují ke prospěchu celé společnosti, nebo o ně přijdou. Není žádný problém, že společnost Microsoft majoritně vlastní jen několik lidí, když prosperuje, dává lidem práci a produkty a státu daně. Jak by asi Microsoft skončil, když by ho komunisti znárodnili a řídili? :)

MP

Z historie víme, že období, kdy většina majetku se soustředila v rukou malého množství lidí trvalo několik tisíc let. Oproti tomu období, kdy se majetek těch bohatých více rozpustil mezi všechny, trvala zpravidla maximálně desetiletí a vždy to provázela smrt mnoha lidí. Tolik k té stabilitě a to vím, že období, bohatství několika lidí nebyla klidná. Komunistickou myšlenku považuji vedle nacismu a otrokářství za jednu z nejškodlivějších.

Foto

Majetkové rozdíly jsou hnacím motorem ekonomiky. Když budou mít všichni stejně, proč by se namáhali.

Foto

Kvintesence problému socialismu, pane Neugebauere. Ale soudružka toto nikdy nevzdá.

KT

A proto soudružka Konečná tříská prachy v Bruselu, aby mohla bojovat za ty, kteří jsou Bruselem ožebračován, aby soudružka Konečná měla svoje penízky...

PZ

Práci ma ráda a hovoří on ní tak zasvěcenně, že dá zapomenout faktu, že v životě nepracovala

  • Počet článků 326
  • Celková karma 22,42
  • Průměrná čtenost 788x
Jsem poslankyně Evropského parlamentu za KSČM díky Vám, pro Vás a s Vámi.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.