Michale zkus to u Myschina

Letošní krasobruslařské ME 2016 v Blavě (Bratislavě) opět potvrdilo to, na co již dlouhodobě poukazuji. Tím je, že někteří krasobruslaři na mezinárodních soutěžích, sice získají nominační body, šampionát nakonec dokonale podělají.

Děje se li tak po několikáté v řadě za sebou, není něco normální.

Za normální lze pokládat, že sportovec, který není schopen se dlouhodobě na mezinárodní úrovni prosadit, takový sportovec není  pro český krasobruslařský svaz tím optimálním člověkem.   A je potřeba povolat nominované náhradníky pro dané období.

Srovnám. Olympijská vítězka Lipnickaja, nebo loňská vítězka Evropy Tukmatyševa, doma  své nominace  neobhájily na tolik, kolik se od nich očekávalo a ruská krasobruslařská  federace je tím pádem na soupisku pro Evropu v Bratislavě zařadila, ale jako náhradnice. Místo zaujaly Radionova, Medvedeva a , Pogorila (děvčata ve věku 16-17let).  Výsledek?  Salonek  vítězů  v tichosti opouštěla  zatím první francouzka Meite. V konečném zůčtování  žen na evropském šampionátu v Bratislavě,  Rusky potvrdily svou prestiž.

Zajimavý postřeh . Zatím, co   Medvedeva a Pogorila mezi s sebou v salonku švitořily, Radionova  zůstala osamocena v zajetí nejspíš fanoušků sociální sítě. I tak se dá zabavit. Ale problem  je jinde. Rivalita. Krasobruslařské kluby St. Petěrburg a Moskva jsou jedněmi z prestižních klubů odkud vychází novodobé hvězdy ruského krasobruslení. Nakonec rivalita, nerivalita, bez politického zadání všechna děvčata si na stupni vítězů zapěly národní hymnu. To  u našich sportovců v jiných sportech, není  až tak k viděni.

Krasobruslení je krásný, drahý a náročný sport. Něco stojí  krasobruslařské boty, oblečení, led, trenér, choreograf, příprava zvukové nahrávky. U vrcholových sportovců pak dlouhodobá příprava. Něco dá Ministryně školstvé, ČOVka, ČKS, něco sponzor, klub, rodina.

Jsou-li stesky, jak je vše drahé, a finančně náročné, nelze se divit. Zvláště jsou-li výkony podobné sinusovce. Pro jakéhokoliv sponzora  je tato křivka vice než neatraktivní, pak opravdu můžeme žehrat, že nejsou peníze.

Někdo volí přípravu v USA, v německém Obrstdorfu a jinde. A tak se mě vkrádá cimrmanovská otázka. Kam pojedete letos doktore Holube? „Doma bude. Dost se narajzoval“ odpoví rázná Holubova žena.  Nestálo by za zváženou, abychom se po všech těch pokusech a omylech koukli, jak to dělají soudruzi  v Rusku?

Krucinál,  jak to, že ruska Medvedeva, skočí 3F+3T za 11 bodů(základ9,6), 3Lz za 7 bodů(základ 6), 3Fza 7.33 bodů, 3S+3Tza 10.77bodů (základ 9.57), ani jeden nevyválí na ledě. V mužích, o španělovi Fernandezovi, nemá smysl mluvit. Ten vysázel na ledě ve volné jízdě celkem 8 skoků(kombinací), z toho 4T, 4S+3T, 3A+2T, 4S, 3F+1Lo+3S, 3A, 3Lz, 3Lo, ani jeden nezválí.

Každým rokem se potýkáme s nějakým spektem nezdarů. Pro letošní rok to byla psychika, příště budou na vině snad už jen tkaničky bruslí. Tohle umím pochopit beru to, ale první rok se nejezdí, aby nebylo možné najít skutečnou příčinu nezdarů.

Pak  se nedivím, že z úst Karla Fajfra stojícím za mantinelem, při jízdě Michala, bylo možné odezřít:“Ježišmarja, kurva!“ Všechno veškeré úsilí, snaha z loňska a finance jsou totálně v prdeli.

Autor: Jaroslav Komosný | sobota 30.1.2016 12:23 | karma článku: 13,13 | přečteno: 334x
  • Další články autora

Jaroslav Komosný

Maléry paní účetní

17.6.2016 v 15:15 | Karma: 26,25

Jaroslav Komosný

Prasečkáři

15.6.2016 v 10:50 | Karma: 26,65

Jaroslav Komosný

Medaile je prakticky v zadeli?

13.6.2016 v 19:00 | Karma: 23,88