Reakce na podprahové signály.

Ne každý věří v hypnózu či podprahovou sugesci, ale v případě podprahových signálů není víra nebo nevíra důležitá, důležitá je skutečnost, že na podprahová sugesce působí na každého, ať se mu to líbí nebo nelíbí, či věří nebo nevěří.

Podprahové signály vytváří prostor pro změněný stav vědomí. Dochází k němu tehdy, když dojde ke změně duševního stavu prostřednictvím sugesce, při které se podaří změnit podvědomí, paměť nebo reakce, takže podprahovými signály ovlivněný člověk reaguje na vnější podněty stejně, jakoby se jednalo o skutečnost.
Při působení podprahových sugescí se nedá hovořit, že vyvolávají spánek. Spíše je to způsob koncentrace, která obvykle obchází kritické a hodnotící procesy mysli, aby se dostala k základu věci. Člověk se stává povolnějším, přístupným, sníží se sebeovládání a zvýší se přístupnost a souhlas s podprahovou sugescí.
Podprahová sugesce vychází z principů hypnózy. Kolem 30% lidí lze zhypnotizovat snadno, zatímco přibližně 20% jich to vůbec nepřipustí. Rozpoznat hypnotizovatelné typy je vcelku snadné,  podle toho, jak je lze oklamat nebo obelstít, nakolik jsou poddajní a přizpůsobiví. Hypnotizovaný dokáže úplně zablokovat své okolí, odloží veškeré pochybnosti a vžije se do situace, jakoby se jednalo o skutečnost. Ti, kdo se věnují praxi asijské meditace, jsou také snadněji hypnotizovatelní, protože jsou zvyklí být ve stavu vnitřní koncentrace. U hypnózy má hypnotizovaný, alespoň v počátku možnost ovlivnit sugesce a vyhnout se tak nevhodným účinkům, na rozdíl od podprahového ovlivňování, kdy tuto možnost nemá.
Vhodně sestavená sugestivní sdělení doplněná o podpůrné podprahové frekvence a skrytá do zvukové kulisy, prakticky nedávají ovlivňovanému šanci se na procesu jakkoliv podílet. Udává se, že účinnost takové nahrávky je 100%, jen doba působení na jednotlivé osoby je rozdílná. U snadno hypnotizovatelných typů je kratší, ale této sugesci podlehnou i typy se kterými si hypnóza neporadí, avšak potřebná doba k ovlivnění je delší.
Během podprahového ovlivňování je člověk nadále schopen soudného myšlení, je však otázkou zda se podle něj bude řídit. Bude-li stejnou nahrávkou, po určitou dobu „masírovat“ svůj mozek, bude se  soudné myšlení neustále blížit podprahovým sugescím a nakonec tyto sugesce budou bezezbytku přijmuty. Proces je dokončen, osoba se chová nejen podle podprahové sugesce, ale i její činy jsou totožné s podněty specifikovanými v podprahových signálech. Zde každému přijde na mysl možnost zneužití této techniky k ovlivňování osob nevhodným směrem a proto je nevědomé ovlivňování zakázáno, to je že ovlivňovaná osoba nebo osoby, nemá tušení o existenci podprahové sugesce.
Pokud však osoba s podprahovou sugescí souhlasí, totéž platí i o hypnóze a je jednoznačně obeznámena jaké signály působí na její mozek, pak se v tomto případě nemůže jednat o zneužití.
Pokud podprahovou sugesci nechcete zneužít, tak k čemu vlastně může být prospěšná? Vytvoření podprahové audio nahrávky na profesionální úrovni není jednoduchá činnost a vyžaduje kvalitní software a potřebný manuál a je též třeba vzít v úvahu, že podprahová sdělení formují podvědomí, které ovlivňuje vědomou mysl, tedy chování a činnost osoby, která podprahovou nahrávku poslouchá. Podprahovou sugescí lze působit prakticky na každou lidskou činnost, nicméně výborných výsledků lze dosáhnout při zotavení se z dušení choroby, zbavení se zlozvyku nebo drogové závislosti.

Kolísek /senior/.

Autor: Miroslav Kolísek | pátek 21.5.2010 20:01 | karma článku: 11,66 | přečteno: 2400x
  • Další články autora

Miroslav Kolísek

Rentiér.

2.6.2017 v 14:46 | Karma: 12,13

Miroslav Kolísek

Obchod s Čínou...

24.2.2015 v 10:05 | Karma: 7,62