Opravdu nelze žít jen ze vzduchu!

Přesto, že jsem neměl a nemám v úmyslu se živit pránou (vesmírnou energií) -  zajímám se především o její léčebné účinky  -  neopatrným zmíněním se o  možnosti výživy pránou, jsem umožnil poměrně širokou diskusi  právě k možnosti energetické výživy.

Jsem tomu rád. Dostal jsem řadu hodnotných odkazů  na informace a videa, která jsou k této problematice na internetu. Jeden odkaz  v diskusi byl od pana Karla Drábka, jehož blog se mi líbí a cením si i jeho fotografií. Nyní mě ale zaskočil,  když vsadil na špatného koně. Odkázal mě na článek Tomáše Novotného,  kterým  mi nahrál na titulek tohoto příspěvku. Pan Novotný milně uvádí, že lidé, kteří nekonzumují fyzickou stravu  tvrdí, že se živí vzduchem (uvádí kyslík, dusík, kysličník uhličitý a vodík) a interpretuje odlišně od vyjádření přímé účastnice i zkušenost s pokusem v Australské televizi)*

Velice mě ale potěšil odkaz pod přezdívkou milnek na  rozsáhlý rakouský dokument s názvem „Na počátku bylo světlo“, za který děkuji. Dává podložené odpovědi všem pochybovačům. Špičkoví lékaři, kteří v úvodu filmu vysvětlují, proč výživa pránou není možná,  pod tíhou  vědeckých důkazů, pořízených nejmodernějšími přístroji, přiznali, že na některé věci současná lékařská věda nemá vysvětlení.   Nevěděl jsem ani, že jen v Německu  se živí tímto způsobem několik tisíc lidí. Dokument všem zájemcům doporučuji.(Odkaz je v diskusi, pokud jej nenajdou, mohou se na mne obrátit na info@vladimir-koliandr.cz)

Chápu současný skepticismus. Sám jsem v minulosti učil filosofii a psychologii na materialistickém základě. Umíte si jistě představit,  kolika důkazy jsem musel projít, aby u mne zvítězil poctivý přístup. Mnoho lidí by mi mohlo nyní říci, že jsem učil něco jiného, než nyní propaguji, ale čestné je přiznat, že jsem se tehdy mýlil. Jenže ne každý z lékařů  má tolik odvahy jako například špičkový americký lékař, kardiochirurg Dwight Lundell MD, který přiznal omyl oficiální medicíny  u prevence kardiovaskulárních onemocnění, díky němuž došlo téměř k vyvolání epidemie těchto onemocnění.  Mám zkušenost, že takto odvážných lidí je minimum a ekonomické zájmy zatím vítězí nad rozumem.

Tak je to i v případě, kdy, podle údajů UNCEF (zdroj z roku 1998) umíralo na světě denně 40.000 dětí hlady a za celý rok zemřelo 60 milionu lidí hlady. Po dvanáctiletém výzkumu Jasmuheen a Cosmic  Internet Academy,  předložila v říjnu 2005  v budově Spojených národů ve Vídni program zaměřený na výživu v zemích třetího světa. Bylo s ním seznámeno 20.000 lidí.)**  Přesto program nezískal podporu, i když existovali dobrovolníci živící se pránou, kteří byli ochotni se do tohoto programu jako instruktoři zapojit. Bez podpory vlád a sdělovacích prostředků daných zemí to ale nebylo a není možné.

S pránickou stravou je provázán i dokonalý zdravotní stav,  vysoce rozvinutá inteligence a zcela je potlačena agresivita a negativní myšlení. Tato změna ve třetím světě by přinesla  „vyspělým“ zemím ztrátu  potravinového i farmaceutického trhu i možnosti dodávek humanitární pomoci, která jde na vrub daňových poplatníků daného státu, nebo sbírek obyvatelstva, ale dodavateli je vždy dobře zaplaceno! Z tohoto začarovaného kruhu bude ještě dlouho obtížné se dostat.

 

Poznámky:

)* V knize „Využití prány“ (vydavatelství eugenika Bratislava 2009, česky) Jasmuheen odpovídá  na nejčastěji kladené otázky. Na str. 201 – 202 píše: …“experiment 60 minut po pěti dnech ukončili, protože se báli, že budu úspěšná. Jejich záměrem bylo prezentovat mne jako pomýlenou osobu. Také chtěli dokázat, že je absence příjmu potravy a tekutin po dobu 7 dní nebezpečná – což pro nepřipravené skutečně je. Výsledek byl předem daný, což jsem ovšem ve své naivitě nevěděla.“  V další části říká, že jí zklamala novinářská čest a že pokud by šla znovu do takovéhoto experimentu, lépe by si ošetřila smlouvu, aby nemohlo dojít k nepravdivému informování veřejnosti a jednostrannému odstoupení  od smlouvy.

)** Stejný zdroj, str. 231 – 236,  kde je možné se podrobněji seznámit s návrhem programu  prány pro země třetího světa včetně odkazů na úplné texty v angličtině.

 

Autor: Vladimír Koliandr | čtvrtek 23.2.2012 14:57 | karma článku: 10,20 | přečteno: 1448x