Ještě jednou o rakovině

Tentokrát jde o informace od MUDr. Davida Freje publikované v knize „Zánět skrytý zabiják“)*. Jeho hlavním mottem u této nemoci je Účinná prevence nádorových onemocnění.

Píše, že podle Ligy proti rakovině se každý rok vyskytne asi 60 000 nových případů a 30 000 lidí u nás na ni zemře. Světová prognóza na rok 2030 je 14 milionů úmrtí. A na vzdory 200 miliard dolarů ročně investovaných do výzkumu této nemoci a vývoje nových léčiv žádná úspěšná léčba zatím neexistuje. Chemoterapie a ozařování funguje stejně jako před sto lety. Úspěch chemoterapie v přežití 5ti let je asi 2%. Cituje zde Alberta Einsteina: „šílenství je opakovat stejnou věc znovu a znovu a očekávat různé výsledky“.

Definuje rakovinu tak, jak je běžné. Jako nekontrolovaný růst buněk, které jsou schopny se šířit do ostatních částí těla. Upozorňuje ale, že i když je diagnóza rakoviny nepříjemnou až devastující a pro většinu lidí překvapující informací, rozvíjí se většinou bez příznaků několik let, někdy i desítky let. „Někdy ale přehlížíme příznaky, jako větší únavu, i několik let, než nás tělo donutí si ho všimnout a třeba zpomalit.“

I když uvádí, že důvod vzniku rakoviny je často neznámý, pravděpodobné příčiny vzniku zde najdete:

 Zánět (chronický zánět je prokazatelně spojen s mnoha druhy rakoviny, ta jej potřebuje jako živnou půdu pro množení).

 Infekce (dlouhodobě se mohou viry a bakterie vyskytovat u mnoha lidí, aniž by škodily. Někdy však – v důsledku nerovnováhy – spustí mutaci a nekontrolované množení rakovinných buněk).

Mechanické poškození (třeba sliznice v ledvinách kameny…).

Kouření.

 Obezita.

Nezdravé tuky, bílkoviny a cukry.

 Alkohol.

Nedostatek draslíku.

 Chemické látky.

Stres.

Sluneční záření (zde mám výhradu – sluneční záření nepovažuji za zdroj rakoviny, právě naopak, myslím, že nám prospívá – ale rakovinotvorná je spálenina sluncem ve stadiu zánětu, a to jsme u prvního bodu).

Chirurgický zákrok (operace, při níž dojde k mechanickému poškození tkáně může být příčinou nádoru).

Nedostatek vitaminů a minerálů.

Dědičná zátěž.

 Psychika.

Estrogenová hormonální terapie (zvyšuje riziko rakoviny prsu).

A jaká doporučení dává pro to, abychom rakovině předešli?

  • Strava (až v 70ti% případech lze zabránit stravou rakovině). Ve své knize se zabývá i protizánětlivou stravou, jíž lze dosáhnout prevence rakoviny.
  • Užívejte zelené potraviny
  • Přípravky, které lze užívat v prevenci rakoviny (přírodní vitaminy, minerály stopové prvky s dostatečným množstvím antioxidantů)
  • Konzumujte probiotika
  • Užívejte kapsle nebo přípravky s rybím olejem (omega-3 mastné kyseliny snižují mimo jiné i riziko vzniku rakoviny a dalších asi 50ti nemocí).
  • Tinktura z květů indického konopí (zřejmě brzy půjde koupit i u nás).
  • Noni tahitský džus (Obsahuje látku, kterou používají buňky pro správnou funkci. Ve studiích se prokázalo, že při používání noni džusu  dochází až v 70% ke zlepšení stavu u rakoviny.)
  • Pohyb (je vhodné protahovací cvičení, chůze a plavání).

Knihu, z níž zde ukazuji na obsah pouze jedné kapitoly zaměřené na rakovinu, by měl mít každý, kdo chce se svým zdravím něco dělat. Její jazyk  je určen pro veřejnost. Přináší mnoho moudrých rad, jak předcházet chorobám a co dělat, pokud už nějakou máme.

 

Poznámka: )* MUDr. David Frej, Zánět skrytý zabiják, nakladatelství Eminent 2005, pro článek využito stran 88-94.

 

Autor: Vladimír Koliandr | sobota 28.10.2017 9:00 | karma článku: 12,69 | přečteno: 401x