Diskuse
Nenáviděná instituce
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Stará kára
Děkuji, nechci
Velká koalice tady byla v letech 1998÷2002. V té době začalo (pod Zemanovým vedením a s Klauzovým přitakáním - oba ekonomové) velké zadlužování státu. Přitom velká koalice ani o krok nepostoupila v přípravě důležitých reforem (zejména důchodové), ačkoliv přesně to by mělo být cílem takovéto koalice. Po kolapsu jejich jediného skutečného dlouhodobého cíle - změně volebního zákona tak, aby se u moci střídaly jen dvě strany - už tato koalice ničeho nedosáhla (protože už ji nic nezajímalo). /Pro úplnost: krátkodobých cílů - tj. zajištění vhodných postů ve vládě, parlamentu a agenturách bylo ovšem dosaženo./
A to byli ve vedení obou stran alespoň relativně slušní a chytří muži.
nyny.
no tak to je holé šílenství
O demokracii, zvláště v naší zemi, valné mínění nemám, ale váš návrh je skok do jasné totality. Ano omylem. To ať se raději blokujou a hňahňají v nesmyslech.Déle jak 4 roky to nebude a pak je šance na změnu.I když bych je tedy nejraději vypráskala všechny hihi
Dub
opoziční smlouva
za současné situace by to pro stát bylo nejlepší řešení (i když Paroubek a Topolánek nesahají Klausovi a Zemanovi ani po kotníky). Když si to člověk promítne zpět a vezme si hlasy odpůrců (mezi kterými jsem byl taky), tak je jasné, že oposmlouva byla "nemorální" hlavně proto, že starej Veškrna nemohl do vládnutí kecat a pak samozřejmě lidovci ztratili monopol na vládnutí (tenkrát se někdo z nich vyjádřil, že vládnou 80 let a mají na to morální právo). Argumenty o tzv. rozdělení moci jsou směšné, každá vláda a koalice je snad o dělení moci. Výhodu bych viděl především pro naše potomky: nepřišli bychom o 267 miliard, o které nás obere vatikánská nenasytná hydra - mimochodem, o tom nebylo ve volebním programu ODS, kterou jsem volil, ani slovo. Naopak tam byly plány co nejvíc oddlužit stát.
Honza
Instituce
Navrhuji zrušit senát a snížit počet poslanců na 49 a i to je hodně drahé pro náš miniaturní státeček.
Dub
Re: Instituce
naopak - Senát bych nechal, tam jsou lidi mnohem kvalitnější (až na výjimky). Rovněž způsob volby je férovější. Ale PS by měla jít do kopru, tam se to lidským odpadem jenom hemží
- Počet článků 55
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1089x


















