Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

debater

8. 2. 2012 11:29
Prolomení těžebních limitů je bohužel

jen jedna stránka věci. Dále je náš kraj používán jako latrína zbytku státu. Jen tři věci z krátké minulosti a současnosti. Spalování ostravských kalů v Čížkovické cementárně, kde podle auditu jde o nevinný, křišťálově čistý materiál, který ale třeba z Polska nařídili vypakovat jako nebezpečnou látku. Pročpak s ním třeba nepřitápí v ostravských železárnách a vozí ho přes celou republiku k nám? Další věcí je snaha vybudovat megaskládku nebezpečných chemických látek v Černovicích u Chomutova. Dále je tu snaha v horských oblastech budovat obrovské větrné parky, které tlačí buď kapitál zvenčí nebo nejspíš špinavé peníze našich kmotrů a rádoby podnikatelů. Tyto stavby, ačkoli porušují kde co a stavební a ostatní řízení probíhají nezákonně, kraj nezakrytě podporuje a sám tlačí a nad nezákonostmi zavírá oči. Mějmě toto na paměti a příště volme někoho jiného bez klientelistických vazeb a s lepší pověstí.

0 0
možnosti
VS

Astaroth

8. 2. 2012 11:35
Re: Prolomení těžebních limitů je bohužel

A co hur, severni Cechy jsou krajem s snad nejvetsi devastaci a demolici historickych pamatek u nas. Rv Meli bychom je radsi vratit Nemcum, dokud je cas.

0 0
možnosti
AZ

1/49

8. 2. 2012 9:20
Těžbu je nutné brzdit

Jinak to dopadne jako s naším měnovým zlatem. Vzpomínám si na televizní záběry, kdy se stavebním dopravníkem dopravovaly zlaté cihly z trezoru s tím, že státní banka nutně potřebuje variabilní měnu. Spočítá někdo o kolik jsme od té doby přišli? O kolik přijdeme asi vím. Časem o všechno.

0 0
možnosti
A

adam72

7. 2. 2012 21:20
jj, to je bohužel smutná skutčnost

tento stát vysává severní čechy už po mnoho a mnoho let. Nemusíme chodit daleko od MUSky. Podívejte se na ten průmyslový komplex v Litvínově. Víte kolik to vyrobí peněz jen na spotřební dani z paliv? Na DPH? Kolik stovek firem to živí? Myslíte si, že Litvínov vidí jen procento z těchto peněz? Myslíte si, že ho alespoň někdy (třeba jen v jediném roce) viděl? Můžeme pokračovat v městě Kralupy atd atd Ne tenhle stát se nechce rozvíjet. Jsou tu průmyslová centra, která po dlouhou dobu ukazují jaké umí vydělávat peníze, ale namísto toho se investuje do kdejakých knihoven, divadel nebo zastávek metra uprostřed pole, které nikdy nevydělají jedinou korunu, teď v době krize opravdu osvícený nápad. A když příjde na řadu tato diskuse, ještě musíme pokrytecky tvrdit jak nás vlastně ta praha, černá díra na peníze, živí a jak "táhne" ekonomiku...to táhne, ale ke dnu. Ovšem když se to "dobře" rozepíše, tak to pro slepého skutečně tak vypadá.

0 0
možnosti
K

kaktusak

7. 2. 2012 19:01
Proč ne?

Ať to tady vytěží. Jenom by měli zkonfiskovat Mosteckou uhelnou.

0 0
možnosti
JM

J i ř í

7. 2. 2012 18:24
Asi to nevadí.

Většina našich spoluobčanů je alergická na cokoliv, co zavání ochranou přírody a stavem naší planety. Komu vadí smrad v ovzduší, je hned nazýván "ekoteroristou". V takové situaci není divu, že tohle prochází a volební preference zainteresovaných stran neklesají.

0 0
možnosti

studánka

7. 2. 2012 17:51
Demokracie?

Zastupitelské orgány by v demokratické společnosti měly dbát vůle voličů: To je pravda, ale bohužel pouhá proklamace. Alespoň u nás. Ikdyby nakrásně tyto orgány chtěly oné vůle voličů dbát, nemohou. Nemohou proč? Protože tuto vůli voličů neznají a znát nemohou. Není totiž vůle jediná obecná. Vůle voličů existuje k mnoha různým problémům. Aby byla známa, existuje v demokratických státech také uzákoněný jediný demokratický institut jejího zjišťování. Tím institutem není nic jiného než referendum. Žádným jiným způsobem se totiž vůle voličů ke konkrétním věcem zjistit demokraticky nedá.

0 0
možnosti
S

stex

7. 2. 2012 18:56
Re: Demokracie?

...myslím, že nemáte tak úplně pravdu. Dalším projevem vůle voličů jsou volby. Strana, která Vám vyhovuje, dostane Váš hlas. A ČSSD při volbách jasně deklarovala, že je proti prolomení limitů. Proto byla mimo jiné někým jistě volena. A chápu, že tito lidé se cítí podvedeni...

0 0
možnosti
  • Počet článků 395
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1168x
Podpořeno fondem Otakara Motejla.

Seznam rubrik