Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdo chce do Senátu? (Sokolov, Chomutov, Rokycany)

V polovině října se budou konat senátní volby. Kdo kandiduje? Pojďme se podívat na minulost jednotlivých politiků, kteří se uchází o mandát v horní komoře.


Sokolov

 V Senátním obvodu Sokol se utká celkem devěk kandidátů. Mezi nimi najdeme například starostu Sokolova a současného zastupitele kraje Zdeňka Berku (ČSSD). Berka proslul například kontroverní žádostí o odškodnení za zranění achillovy paty, kterou si poranil při štafetovém běhu na slavnostním otevření atletické dráhy.

Zdeněk Berka si zranění léčil několik týdnů a požádal město o odškodnění za zranění, které utrpěl při reprezentaci města. Město Sokolov mu vyšlo vstříct a přiznalo mu částku dvanáct a půl tisíce korun. Někteří zastupitelé toto kritizovali jako nemorální s tím, že ani sportovci reprezentující město podobné odškodnění nežádají a radní Berka pobírá klasickou nemocenskou (více zde).

Na kandidátní listině dále najdeme Jaroslava Bradáče (SPOZ) spojeného s ČSSD, který ale v současnosti kandiduje za Zemanovce. Od roku 1994 je zastupitelem města Skalná. V roce 2008 byl zvolen členem Zastupitelstva Karlovarského kraje a posléze se stal krajským radním.

Za zmínku stojí ještě Petr Zahradníček (TOP 09). Ten od roku 1992 pracuje jako novinář v regionálních denících v Karlovarském kraji.  V roce 2001 založil Občanské sdružení Vladař na ochranu a výzkum archeologických lokalit, kde je i ředitelem. V roce 2009 spoluzakládal stranu TOP 09, kde v současné době zastává funkci místopředsedy Krajského výboru Karlovarského kraje.

Chomutov

V Chomutově se o přízeň voličů utká hned dvanáct kandidátů. Mezi nimi najdeme třeba Václava Homolku (KSČM), senátora a zastupitele Klášterce nad Ohří. V roce 2006 patřil mezi politiky, které organizace Transparency International vinila ze střetu zájmů.

Homola se do něj měl podle Transparency dostat souběžným výkonem funkce místostarosty Klášterce nad Ohří a člena Regionální rady NUTS II, která koordinuje a kontroluje dotace z fondů EU plynoucí na projekty obcí ( v případě Klášterce šlo o příspěvek na rozvoj lázeňské zóny, více zde).

Dalším známým kandidátem je Přemysl Rabas (Strana zelených), zastupitel Chomutova a bývalý poslanec. Známý je například tím, že ho chomutovští radní odvolali z funkce ředitele zooparku v Chomutově kvůli údajné špatné komunikaci s vedením města a chybám v hospodaření. Následné policejní šetření však žádné pochybení neshledalo a Rabas byl očištěn (více zde).

Rokynany

V Rokycanech bude o senátorské křeslo soutěžit devět kandidátů. Mezi nimi zajme Milada Emmerová (ČSSD), hejtmanka Plzeňského kraje a bývalá ministryně zdravotnictví. Stojí za to připomenout, že Emmerová podepsala v roce 2004 pro ordinaci choceňského lékaře Karla Nedvěda souhlas se zařazením do mamografického screeningu. Učinila tak bez ohledu na skutečnost, že Nedvědova ordinace neprošla přísným výběrem odborných komisí, a že je dostatečný počet takových pracovišť v okolí (více zde).

V seznamu kandidátů dále najdeme Jaroslava Lobkowicze (TOP 09), poslance a zastupitele Plzeňského kraje. V roce 2004 byl policií a státními zástupci obviněn z toho, že podvedl Českou republiku, když neprávem restituoval část majetku zámku v Křimicích, který však patřil rodu Beaufort-Spontin. Lobkowicz ale kvůli promlčení nemůže být zbaven imunity a vydán k trestnímu stíhání. Škoda se odhaduje v hodnotě 18,25 miliónu korun (více zde).

Všechny informace v tomto článku byly převzaty z webu NasiPolitici.cz, který systematicky shromažďuje informace o politické reprezentaci. Pokud máte zajímavé informace o kandidátech ve vašem obvodu, které by voliči měli vědět, můžete o nich diskutovat na facebookové stránce KohoVolit.eu.

KohoVolit.eu, podpořeno fondem Otakara Motejla.

Dále čtěte:

Chcete se zbavit problému ve vaší obci? Nový web vám pomůže

Kde je slíbený audit, pane ministře Chalupo?

Platy politiků jsou k dohledání na Internetu

Autor: D K | čtvrtek 6.9.2012 14:11 | karma článku: 8,58 | přečteno: 873x
  • Další články autora

D K

Volební program pro volby do evropského parlamentu: Česká Pirátská

Česká pirátská strana, neboli jednoduše Piráti se v letošních evropských volbách bude ucházet o posty europoslanců vůbec poprvé. V národním, ale i mezinárodním měřítku se těší značné oblibě hlavně mezi mladými lidmi, které zaujmou moderními tématy týkajících se především využití internetu. A co konkrétně nabízí Piráti ve svém volebním programu?

15.5.2014 v 16:11 | Karma: 7,69 | Přečteno: 561x | Diskuse | Politika

D K

Jan Keller: Jak se do Evropy volá…

Kampaně před volbami do Evropského parlamentu pomalu vrcholí. Lídr sociální demokracie, sociolog, filozof, publicista a environmentalista Jan Keller říká, “Evropa bude taková, jakou si ji uděláme.” A jakou Evropu tedy nabízí?

14.5.2014 v 9:11 | Karma: 11,96 | Přečteno: 1015x | Diskuse | Politika

D K

Strana pro Evropu: Pojistka DSSS v Eurovolbách

Na kandidátce č. 29 se lze dočíst, že Dělnická strana sociální spravedlnosti je v koalici se Stranou pro Evropu. Koho by ovšem zajímalo, zda je tato malá záhadná strana podle svého názvu pro-evropská, bude zklamán. Vše nasvědčuje tomu, že je spíše pojistkou DSSS v případě problémů s jejím fungováním.

12.5.2014 v 16:11 | Karma: 10,80 | Přečteno: 577x | Diskuse | Politika

D K

Volební program k volbám do Evropského parlamentu: Strana Zelených

V květnových volbách do Evropského parlamentu Strana Zelených kandiduje v koalici společně s hnutím Změna, se kterým sdílí většinu programových priorit. Pro Zelené to jsou především moderní energetická politika, tvorba nových pracovních míst, kvalita života a genderová problematika. Motem “Česko dopředu”, chtějí Zelení vyjádřit svůj záměr vést aktivní evropskou politiku.

12.5.2014 v 11:11 | Karma: 10,67 | Přečteno: 481x | Diskuse | Politika

D K

Česká DSSS ztracena mezi parlamenty

“Rozvrácení Evropské Unie zevnitř”, to je heslem, kterým česká Dělnická strana sociální spravedlnosti (v koalici s Strana pro Evropu) vysvětluje svoji kandidaturu do Evropského parlamentu. Ačkoliv je jejich politika jasně proti-evropská, nakolik se jejich program skutečně týká problematiky České republiky v mezinárodní kontextu zůstává otázkou.

8.5.2014 v 16:11 | Karma: 11,82 | Přečteno: 409x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Smrtící žabí jed. Silné psychedelikum ve světě zabíjí, v Česku je volně prodejné

13. července 2024

Premium V Česku si zcela legálně a snadno můžete koupit silné psychedelikum s efektem intenzivnějším než u...

Má na to? Přeřek na summitu ukázal, že média nad Bidenem zlomila hůl

13. července 2024

Premium Zásadní tisková konference vůdce svobodného světa k 75. výročí NATO se stala okukováním a...

Slovenský festival Pohoda zasáhla silná bouře, zřítil se jeden z velkých stanů

12. července 2024  22:17,  aktualizováno  23:14

Silná bouřka zasáhla slovenský hudební festival Pohoda, kde se zřítil jeden z velkých stanů....

Velmi silné bouřky zasáhly Česko. Zatopily domy a na Moravě zranily dva lidi

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  21:53

Přímý přenos Česko opět zasáhly bouřky, které postupovaly tradičně od západu na východ. Škody napáchaly zejména...

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

  • Počet článků 395
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1168x
Podpořeno fondem Otakara Motejla.

Seznam rubrik