Děkujeme za pochopení.
Stará kára
Nevím, jak jste přišel na průměrné zdanění 11.700 Kč
Mně to vychází na 10.338 Kč (u bezdětného!). Tedy na 32 % celkových osobních nákladů (u zaměstnavatele). U osob s dětmi je to výrazně méně.
Celkem je vyplaceno na důchodech přes 350 mld. Kč. Plátců přímé daně je necelých 4,7 miliónu. Jeden plátce tedy přispívá na důchody cca 74.500 Kč ročně, tj. 6.200 Kč/měs. Což je 61 % přímých daní (počítáme-li do nich i sociální pojistné). A je to podstatně víc, než uvádíte.
Na důchodech a ostatních sociálních dávkách bylo v roce 2010 vyplaceno celkem 431 mld. Kč - sociální dávky tedy z našich přímých daní spolknou celkem 7.640 Kč/měs., tedy 67,4 %, tj. více než dvě třetiny přímých odvodů (včetně odvodů zaměstnavatele). (Je jasné, že není uvažováno pojištění zdravotní, které není příjmem ani nákladem rozpočtu.)
Kontrolujte čísla, než je vypustíte.
Stará kára
Nemusí být rozklikávací
Ostatně - pouhé dva kroky nám stejně nic neřeknou.
Mnohem lepší je např. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/SZU_2010_G_T02.pdf sice nerozklikávací, ale podrobný. Jsem přesvědčen, že i člověk s IQ lehce pod průměrem bude rozumět (pokud ovšem opravdu chce).
Pe-tr1
Pěkný, ale málo podrobný
V odkazu na "rozklikávací rozpočet" v záložce "metodika" je popsána 4. a 5. úroveň rozpočtu - výdaje dle jednotlivých položek, ale toto v "rozklikávacím rozpočtu" nelze již zobrazit - nebo to neumím. Pokud se podíváte na stánky jakékoli obce v ČR, tak tam najdete rozpočet zpracován podrobněji.
Martin Kavka
Problém není
kam jdou naše daně, ale jak s nima stát hospodaří.
andy2000
Hrubý vs. superhrubý příjem
Trošku mě mrzí, že tam nemáte zařazený "superhrubý" příjem; pak by ta čísla vypadal trošku jinak...
Stará kára
Re: Hrubý vs. superhrubý příjem
V čem by byla jinak? Výpočet "daní" je evidentně včetně plateb zaměstnavatele.